Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulaklık Tavsiyesi

RayCharles

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'den değil Almanya'dan alcam da Yuin diye bir marka bulamadım hiç bir yerde. Ne Amazon'da var, ne eBay'de var ne de fiyat karşılaştırma sitelerinde.

KHaRoN said:
Bu tipler ozelliklede kulak tipine gore normal sartlar altinda bile sabit durmasi zorken kosarken yatarken vs. izolasyon istenmeyen ortamlarda birebirdir cunku asla tam olarak kulaga oturmaz =P O yuzden ben 5 senedir falan bu dezavantajlari acisindan yuzune bile bakmadim bud larin.

Valla dediğim gibi, standard ipod kulaklığını üstüne şu sünger pad'lerden takıp kullanıyordum spor için. 1 saat koşuya giderken bile yerinden oynamıyordu. Bozulmasa yenisini de almak istemezdim. O yüzden aynı ayar bir şey arıyorum.

Sanırım Sennheiser MX 660 ya da 760 deniycem. Aslında 760 düşünmüştüm ama kablosu 15 cm'miş. 1 metre uzatma kablosu geliyormuş ama onu takınca da çok uzun olcak. Max 20-30 euro vercem bu arada.

Ha bi de, cans dediğin nasıl oluyor? Dediğim gibi kanal tipli Creative EP-630 zaten var ama koşu sırasında çok rahatsız ediyor. Spor yapmadığım zamanlarda yürürken, otobüste falan onu kullanıyorum ve baya memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

almanyada teknoloji ne kadar pahaliymi$ ya. kulaklik fiyatlarina baktim da 20-30 € ya dandik otesi mallar war.

mesela saturnde benim CX95 e 100€ cekmi$ler yuh demek istiyorum. shure ep201 ler falan 300€ dan ba$liyo hani. medi-max sadece nakit cali$an bi market zinciriymi$, orda nispeten daha ucuz ya da bana oyle geldi bilemiyorum, media marktta da kampanyalar wardi bi kac modelde.
Sosyal ağlarda paylaş

i grado, cans lere bi ornek mesela, onun disinda bir cok model var kisaca kulaklari tutan bantli sokak tipi headband li kulakliklar diyebiliriz.

Ayrica benim dedigim duz earbud yerine destekli modeller, grado yu ararken cikan sonuclardan biri mesela : http://www.hifiheadphones.co.uk/sports-headphones-buying-guide.html

ilk iki sonuc mesela cok konforlu bu tarz seyler icin, bende offroad bisikletcilik icin kask altinda rahatsiz etmeyecek tarzda biseyler bakmistim en uygunlari bunlar sanirim. Koss da da konfor acisindan uygun bir cok model var. zamanin otesinden edit: garadia da linkini vermis zaten bunlarin.

Yuin i avrupada bulmak pek kolay degil, ayrica dedigim gibi almiskende bu tarz bisey almak lzm madem zaten hali hazirda kanal tipi bi kulakligin var.
Sosyal ağlarda paylaş

CX 380 için 45-50 euro veremem şu anda. Zaten koşarken süper kaliteli müzik dinliyeyim diye bir niyetim yok. Kalitesi rahatsız etmesin ve kulağımda rahat kalsın yeter.

Aslında kabloyu t-shirt'e tutturcak bir clip gibi bir şey bulsam bir yerden Creative EP-630'u da kullanabilirim sanırım. Çünkü kablo bir yerlere çarpınca çıkan gürültü dışında gayet iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
CX 380 için 45-50 euro veremem şu anda. Zaten koşarken süper kaliteli müzik dinliyeyim diye bir niyetim yok.

O acidan anavatanindan al dedigim koss u onerdim. Ucuza kirilinca falan uzulmeyecegin, konforlu, zirt pirt dusmeyecek, rahatsiz etmeyecek, izolasyonu kanal tipleri kadar guclu olmayan, ses kalitesi voawoawe dedirtmesede fiyat acisindan muadili urunlere gore tatminkar olan ve.... ayrica...

diye uzar.=]

edit: link cikamadi bi turlu, duz code olarak ekleyim bari.

www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^bh^P16
www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^sc^KSC22DVD
www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^sc^KSC6
Sosyal ağlarda paylaş

http://cgi.ebay.com/YUIN-PK3-Hi-Fi-Earphone-Headphone-New-in-box_W0QQitemZ380108364063QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item380108364063&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

Buyur YUIN.Ayrıca her yere ucretsız kargo
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:
Mirage said:
CX 380 için 45-50 euro veremem şu anda. Zaten koşarken süper kaliteli müzik dinliyeyim diye bir niyetim yok.

O acidan anavatanindan al dedigim koss u onerdim. Ucuza kirilinca falan uzulmeyecegin, konforlu, zirt pirt dusmeyecek, rahatsiz etmeyecek, izolasyonu kanal tipleri kadar guclu olmayan, ses kalitesi voawoawe dedirtmesede fiyat acisindan muadili urunlere gore tatminkar olan ve.... ayrica...

Ya bu tür kulak arkası, kafa arkası vb şeyleri önceden denemiştim ve rahatsız etmişti beni. Gözlük taktığımdan olabilir.

Her neyse bugün bir teknoloji mağzasına gittim, biraz bakındım. Sonra 21 euro'ya Sennheiser MX 560 aldım. İçinden bir çift earpad çıktı, kılıf ve kablo sarıcı denen bir alet çıktı. 1.1m kablosu da spor için ideal. Ayrıca çok tatlı metalik kırmızımsı bir rengi var.

http://www.lasplash.com/uploads/gift_guide/roundup_0000000000002601_image_01.jpg

Boyut olarak standard ipod kulaklığına yakın. Earpad ile kulağıma cuk diye oturdu. Birazdan spora gitcem. Spor yaparken kulağımda nasıl kalacak, ses kalitesi nasıldır vs gece yazarım.

Bu arada bu kablo sarıcı (cable winder) ne işe yarıyor anlatabilecek var mı? Sağ üstteki zımbırtı.

http://i63.photobucket.com/albums/h135/nakshire/accessoriesns9.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Normalde sarmalli kutular asla kullanilmaz, kulaklik alindiktan sonra bir iki defa yeni malzeme sendromuyla belki sarilir o kadar. Sonra parmaklara sarip cebe tikmak, direk player a sarmak veya daha da beteri direk cebe tepistirmek suretiyle tasinir.

bu sarmallari o acidan cok tutuyorum, pouchlarda bence kullanisli oluyor ama yinede sonu sarmal kutulari gibi olacaktir muhtemelen.

Hayirli olsun, 4 sene once emekliye agirdigim mx500 ve 550 yi oldukca begenirdim, buda oldukca basarilidir muhtemelen. Genelde earpiece ler buyuk olur sennheiser da ama rahat alisirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün spordan sonraki yorumlarım.

Koşu sırasında hiç rahatsız etmedi ve kulağımdan düşmedi. Tabi bu kulak boyuna ve yapısına göre değişir ama benim için gayet iyi.

Ses kalitesi ise ortalama gibi. Yani bu fiyat için çok üstün bir şey beklemiyordum zaten. Aşağı yukarı beklediğim gibi çıktı. Standard ipod kulaklığıyla kıyaslayınca çok şaşırtıcı bir etkisi olmadı.

Frekansları biraz değişik. Verdiği bas bu tip bir kulaklığa göre çok iyi. Tiz ve orta frekanslarda bir değişiklik var. Sonra orta frekanslar biraz arkada kalmış gibi, vokaller biraz dipten geliyor böyle. Tizler ve baslar daha belirgin gibi yani. Ama genelde fiyatına göre iyi sayılır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
yine up, ep630 u da bozdum, 3 saat önce sorunsuzdu, şimdi sağ kulaklık nanay.

1 ay sonra avustralya' ya gideceğim, burada 160 küsür olanları orada umarım 90-100 e bulup alırım da, geçici olarak da bir tane alacağım buradan.

gidip bir ep630 daha alayım diyorum ama dibimdeki teknosada 90 ytl mi ne, öeh yani.
mx200/500 gibi kulakiçi olmasa da eh dedirtecek bir kulaklık düşündüm, onu da istanbul avrupa yakasında nereden alacağımı bilmiyorum.
teknosa vb yerlerde alabileceğim 60 ytl yi aşmayacak bu tarz bir kulaklık istiyorum acil olarak öncelikle. hatta yarın öğlen hemen çıkıp alacağım.

ikincisi de asıl kulaklık,

yurtdışı fiyatı max 65-75 euroya,
KESİNLİKLE cx300 (ve ep630) kadar bası olmayan (önce de konuşuldu, bunların bası az falan değil kafanıza kafanıza vuruyor resmen), tamamen doğala yakın (bas olmasın da demiyorum, orjinalinde neyse mümkün olduğunca ona yakın), izolasyonu fiyatına göre iyi bir kulakiçi kulaklık arıyorum.

başlıkta yazan çoğuna baktım, sennheiserların hepsinde bass-driven diye belirtmişler, özellikle temkinli yaklaşıyorum o yüzdenn,
ek olarak altec lansing im616/716 i gördüm sadece, onu da baya övmüşler cx bilmemkaç dengeliyse bunlar süpermen mi diye, lakin başka alternatifler de istiyorum bulamama ihtimalime karşın.
Sosyal ağlarda paylaş

hm evet biri şey demiş burn in yaptıktan sonraki (inanmıyorum pek ya burnine, neyse) 2. yorumunda

said:
Compared to the CX300, well, there is now no comparison. I guess the CX300 sounds like you are listenng to a subwoofer and the CX95s are like the treble and midrange has been turned on. The bass on the CX95 is very controlled and has more impact when listening to a tune with purposely deep bass.

200 küsürmüş burada, baktım biraz sanki yurtdışında da 100$ falan :s kablosu da kısaymış diyorlar (iki metre değilim de 66 cm ne ya.) :

cx200 street ii aldım bu arada geçici olarak, ep630 ve cx300 ile karşılaştırınca başta yine eh bu da vasat derken, 1 saat sonra daha açıldı, daha iyi bence tiz-mid açısından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...