Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelde dilencilere para ver

0ne

Öne çıkan mesajlar

her cuma ellerinde çantayla dalıyorlar içeri falan arkadaş nerde diye soruyorlar anlamıyoruz tabii içeri alıyoruz adamlar çantadan bir kutu çin malı kalem çıkarıyor "babam hasta anam hasta kızım hasta eve haciz geldi lol" , hani aynı odada misafirler de var dövemiyorsun kovamıyorsun, çık işin içinden çıkabilirsen...

nitelikli dolandırılıcılık bana göre... yapanı süründürürüm yetki olsa.

ha bu arada... "HERKES EN AZ 3 ÇOCUK YAPMALI!!!"
Sosyal ağlarda paylaş

hiç kimse sokakta dilencilik yapmak zorunda kalmaz. parası guzel oh dilenelim die yatıolar. ben sokak müzisyenliği yaptım bi dönem. simsiyah giysiler küpeler uzun saçlar falan o hallerimizle 1 saa trekorumuz 139ytl idi. bunun ufak çocuk, sakat insan, din sömürüsü gibi şeyler kullanarak 8-10 saatini hesapla bakayım. senden çok para kazanacaktır illaki. ayrıca dilenciye yardım etmek degıldır 1-2ytl vermek. illa sevap işlemek istiosan kaldır oradan karnını doyur.

ha kimse dilencilik yapmak zorunda kalmaz derken de, bunun bulaşıkcısı var, ameleliği var, çöplerden plastik-aluminyum-cam toplaması var bi ton şekli var. işsiz kalmaz insan. ama diyorki aa o işi yapacağıma butun gun yorulacağıma oturayım. orada 1 ayda kazanacağımı burada 1 gunde kazanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

dilenciye para vermem, para verenlerden de haz etmem. Dilenci dediğiniz kimse genel olarak insanların en masum duygularını kullanarak paraya cevirirler.

Eğer bana ihtiyacı olana yardım etmek sevaptır diyeceksiniz o zaman gidin mahallenizin muhtarına ona sorun devletin açlık sınırının altında olarak nitelendirdiği evler, kişiler vardır. Devletin belirlediği açlık sınırının bir kişi için aylık 64 YTL olduğunu hesaba katarsanız...

Eğer ihtiyacı olan birine yardım etmek istiyorsanız o zaman muhtarınıza gidin ve aylık 64 ytl'nin altında geliri olan insanlara yardım edin. Sokakta çocuğunun eline kuru ekmek tutuşturan yada memlekete dönmek için para topluyorum diyen kişilere değil...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
bizim hastanenin önü köyüme döncem diye para toplayanlarla dolu. neyse bize pek ilişmiyolar, hasta yakınlarına gidiyorlar. bi tanesine şahit oldum bayağı muhtaç görünen bi teyzeydi cebimde baya iyi miktar bozuk para vardı, verdim. beğenmedi daha yok mu dedi. teyze uçakla gidicen heralde köye dedim. maşallah ya hem bedavaya tedavi ediyoz hem de verdiğimiz parayı beğenmiyolar. valla barbar doğru söylüyosn ama o anda işte insan veriyor düşünmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sınıfta yeni yeni arkadaşlarla kaynaşırken, kızın birinin sabah karşılaştığı dilenciyi anlatmasıyla bu konuyu tartışmıştık.Kah sosyal kah duygusal kah ekonomik nedenlerden dem vurup dilencilik yapanları kötülediler.Bende sessizce dinlemiştim.
>Çok değil 2 gün sonra aynı sınıftan bir kaç bayan arkadaşla otobüs durağındayken bir dilenci yaklaştı ama nasıl dil döküyor, ben hariç diğerleri bozuklukları verdi
Hatta ben vermeyince bi beddua etmediği kaldı
Dilenci uzaklaştı bende kızlara dönüp 2 gün önce ki konuşmaları hatırlattım, eeee hani noldu bu ne şimdi dedim
cevap beni kahretti' sende hiç insaf yok mu ?'
Sessizce vay a.q dedim ama dudaklarımdan anlamış olmalılar
Dönem boyunca Erol TAŞ style
Sosyal ağlarda paylaş

ben mendil satan cocuklara falan veriyorum cok az.

su satanlara 2 katı para bırakıyorum seviniyorlar.

ama o yere oturup kafasını sağa sola sallayıp oy oy diyenlerle dalga geçiyorum direk.

En son bi tanesinin önüne 1tl attım isteyerek, başladı şükürler olsun falan filan demeye, araya girdim hemen "ablam ya param düşmüş kusura bakma."

mavi ekran vermişti sdf.

çaba yoksa kazanc yok. oy oy muş...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...