Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Olasılıksız..

katliamci

Öne çıkan mesajlar

0ne said:
funq said:
harika bir kitaptı, olasılık teoremini dogmatik bir şekilde savunanların sevemeyeceği bir kitaptı, her şeyin ihtimali %50'dir teorime de destek olarak gördüğüm bir kitaptı :D

Zaten birşeyin olma ihtimali %50 dir.Mesela nasıl bir mantık lvl 6 da %5 crit şansı olan mortred'ın 3 kere üst üste crit vurmasını açıklayabilir.

Mortred crits or not.
Bu kadar, başka kasıcak bişey yok.

Bu arada 5.84 den bahsediyorum 6 serisi değil.
Her şeyin olma ihtimali yüzde elliyse senin mantığınla bir defa critic vuramadıkdan sonra ikinci bir defa vurduğunda kesin critic vurması lazım.

Zaten aslında belirli bir hesap gücüyle mortred in orada critic vurup vuramayacağı hatta kaç critic vuracağı bile bellidir daha geniş anlamda senin önümüzdeki bir sene içinde neler yapabileceğin bellidir sadece çok yüksek bir hesap gücüne sahip olman lazım.

Bununla ilgili çalışmalar da yanılmıyorsam çok çok küçük gezegenler veya sistemler için üst derece bir fonksiyon yazılır bu fonksiyonların parametreleri belirlenir o sistemde ne halt olacağı tamamen bellidir.Evet determenistim
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
ya isimleri neden böle acayip seçmiş
ara vererek okudum kitabı kim kimdi hep unuttum

yukardaki yoruma katlıyorum filmi çekilmek için bir senaryo olarak düşünülürse kitap halinden daha başarılı

mekanları, kişileri okuyucuya hayal ettirme kısmı çoğu yerde es geçilmiş olay-diyalog üzerinden gitmiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...