Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptopta aniden başlayan ve süregelen kasılma problemi

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

bende yaklaşık 5 aydır laptop açılışında Attr: 05 hatası veriyordu. Fakat F1 e basınca normal bir şekilde açılıyordu laptop. Araştırmalarım sonucu öğrendim ki HDD'in aşırı ısınması sonucu veri kaybı olabileceği anlamına geliyormuş.
Hala aynı şekilde devam ediyor hata görünmeye ama sanırım patladı laptop sonunda.
Yani browser'ın yanında winamp açmak bile kasıyor.
Ya da çok janjanlı sayfalar açılırken cpu kullanımı %90 lara %100 lere vuruyor.
İlginç.
Hala bir umut var mı acaba?
HP Yetkili servisini aramam gerek galiba, İlla kargoyla merkeze mi yollamam gerekiyor yoksa kendi bulunduğum şehirdeki yere götürsem çözülür mü?
Yeni HDD takıyorlarmış.
Garantisi devam ediyor mu onu da bilmiyorum gerçi.

edit: ayrıca garanti kağıtlarını da bulamam, yalan oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero said:
bende yaklaşık 5 aydır laptop açılışında Attr: 05 hatası veriyordu. Fakat F1 e basınca normal bir şekilde açılıyordu laptop. Araştırmalarım sonucu öğrendim ki HDD'in aşırı ısınması sonucu veri kaybı olabileceği anlamına geliyormuş.
Hala aynı şekilde devam ediyor hata görünmeye ama sanırım patladı laptop sonunda.
Yani browser'ın yanında winamp açmak bile kasıyor.
Ya da çok janjanlı sayfalar açılırken cpu kullanımı %90 lara %100 lere vuruyor.
İlginç.
Hala bir umut var mı acaba?
HP Yetkili servisini aramam gerek galiba, İlla kargoyla merkeze mi yollamam gerekiyor yoksa kendi bulunduğum şehirdeki yere götürsem çözülür mü?
Yeni HDD takıyorlarmış.
Garantisi devam ediyor mu onu da bilmiyorum gerçi.

edit: ayrıca garanti kağıtlarını da bulamam, yalan oldum.

ikinci olarak sorun HP nin bu modellerinde Toshiba gibi fln altta bir pervane ve hava delikleri, yanda hava çıkış yeri yok.
sadece yandaki hava çıkış delikleri var.
havayı nerden aldığını kestiremedim. fan'ın nerde olduğunu da bilmiyorum bu yüzden.
aynı delikten hava alıp verme gibi salak bir ihtimalde var ama imkansız sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...