Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fan sitesi script tercihi

Brigand

Öne çıkan mesajlar

Selam arkadaşlar;

Hazır script yerine kendim yazmayı sevdiğimden script tercihi konusunda fikrinizi almak istedim. Yeterli zamanım olmadığından yapacağım bir fansitesi için kendim kodlama yapamayacağım. Alternatifler şunlar;

1) Joomla + vB veya IPB gibi bir sistem

2) Wordpress + vB veya IPB gibi bir sistem

3) Php-Nuke gibi bir sistem

4) Seditio gibi bir sistem.

Şimdi joomla ve forum güzel bir ikili olacaktır ama joomlayı pek sevmiyorum. Mesela resim galerisi koymak gerekecek fan sitesine, joomlanın resim galerileri ve download sistemleri pek hoşuma gitmiyor. Ayrıca herkes için kullanması basit değil, editörler filan...

Wordpress ve forum tarzı bir ikilide belki download sayfası yapılabilir ama kaliteli bir resim galeri sayfası sanırım yapılamaz, ya da çok uğraştırır.

Php-nuke aslında herşeye yanıt veriyor phpbb ile mükemmel entegreli olarak geliyor resim galerileri güzel download sistemi haber sistemi var. Ama eski bir sistem ve temaları hoşuma gitmiyor.

Seditio aslında çok şık ve sade bir sistem ama forumları biraz fazla sade gibi sanki ve çok az kullanılıyor. Bir örnek site verebilirim hatta.

Diğer portallardan da denediklerim yok içinde. Tabi sizin varsa öneriniz denemek isterim.

Ne dersiniz? Sizce hangisi iyi olabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok smf'den nefret ediyorum ben onu asla forum olarak kullanmam.

bbpress'i de inceledim güzel entegreli ama bir fan sitesinin ana sitesinden ziyade forumları önemli olacaktır ki bbpress bana yeterli gelmedi. bbpress de forum olarak kötü, ama hiç olmadı ipb'yi kendim entegre ederim wordpresse bu olabilir.

Tabi başka fikirleri de duymak isterim :)
Sosyal ağlarda paylaş

O üstte verdiğim opensourcecms.com'da en iyi portal cmsleri sıraladım puanlarına göre, ve şöyle birşey çıkıyor ortaya: (sitesi, yıldız sayısı, oylayan)

www.drupal.org 4* 11205
www.e107.org 4* 6595
PHP-Fusion 4* 6352
Joomla 4* 6334
Typo3 4* 5579
www.cmsmadesimple.org 4* 2687
Php-Nuke 4* 1997
www.cpgnuke.com 4* 1053
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...