Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PES 2009

Enzo

Öne çıkan mesajlar

Shadow said:
Evo patch cıkmış millet ama 1.7gb onu indiremem diyenler için hemen hemen aynı şeyleri sağlayan 400mblık Gamingaccess Community patch var ahanda linki:
GA patch 2.5full
tezahüratlarıda indirin derim cok güzel yapmış elemanlar, özellikle fenerbahçeyle CLde o tezahüratlarla oynamanın tadı başka cidden:D

Bu tip patch'ler multiplayer'a bir zarar veriyor mu?

Yani ben oyunu multi oynuyorum sorun cikarmasin?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
pc versionu topici bu galiba ama ps3 teki pes2009 da, çizgiye inip açılan ortaların gol olmasını engellemek baya zor. ortayı açtırmıcan yani bi şekilde ben bi tek o şekilde savunma yapabiliyorum. ortayı açarsa adam sıçtın %50 gol oluyo. çünkü defansın göbeğindeki adamlarda ortayı açmaya giden adama basıyolar senin isteğin dışında. bunu taktik şeysinden ayarlamanın bi yolu varmı?
içerde adam tutsun o gerzekler.
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:
pc versionu topici bu galiba ama ps3 teki pes2009 da, çizgiye inip açılan ortaların gol olmasını engellemek baya zor. ortayı açtırmıcan yani bi şekilde ben bi tek o şekilde savunma yapabiliyorum. ortayı açarsa adam sıçtın %50 gol oluyo. çünkü defansın göbeğindeki adamlarda ortayı açmaya giden adama basıyolar senin isteğin dışında. bunu taktik şeysinden ayarlamanın bi yolu varmı?

Aynı şey pc için de geçerli galiba, en azından benim oynadığım oyunlar da öyle oluyor. Her türlü şeyi deniyorum, ama bir türlü kanatlardan yapılan ortalara çare bulamadım. 10-2 kazandığım maçta bile adam 2 golü ortalardan atıyor, kanatları iyi tutarsam zaten gol bile atamıyor :D bilmiyorum, henüz bir çare bulamadım ortalardan gelen gollere . Adam kanatta ilerlerken bir adamla onu kovalıyorum, bir de baktım, stoper iki adam da bunun üstüne geliyor, haliyle orta-gol :D Şu işi yapabilen varsa bir yardım eli uzatsın beyler.
Sosyal ağlarda paylaş

NightSorrow said:
EagleEye said:

Aynı şey pc için de geçerli galiba, en azından benim oynadığım oyunlar da öyle oluyor. Her türlü şeyi deniyorum, ama bir türlü kanatlardan yapılan ortalara çare bulamadım. 10-2 kazandığım maçta bile adam 2 golü ortalardan atıyor, kanatları iyi tutarsam zaten gol bile atamıyor :D bilmiyorum, henüz bir çare bulamadım ortalardan gelen gollere . Adam kanatta ilerlerken bir adamla onu kovalıyorum, bir de baktım, stoper iki adam da bunun üstüne geliyor, haliyle orta-gol :D Şu işi yapabilen varsa bir yardım eli uzatsın beyler.

şayet becerebilirseniz offsight tatkiğini kendi ataklarınızdan hemen önce aktif hale getirin.bir şekilde yakalanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:
offsight

ahahahah
haaha
aha
ha
8-)

ayrıca yapılan ortayı tutamayan arkadaşlarıma söyleyorum bunu:

giriyorsunuz formationa ordan CB oyuncularınızla CF oyuncularınızı agresif olarak markajlıyorsunuz. ben milanla oynarken nesta ve kaladzeyi veriyodum rooneye, adım atamıyordu garibim. ayrıca marked key player diye bişeyde var ona da tıklayın. anahtar oyunucuları her ne kadar bilmesemde çoğu zaman verilen pasları benim elemanlar kapıyor direk.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
DadashNik0F said:

ayrıca yapılan ortayı tutamayan arkadaşlarıma söyleyorum bunu:

giriyorsunuz formationa ordan CB oyuncularınızla CF oyuncularınızı agresif olarak markajlıyorsunuz. ben milanla oynarken nesta ve kaladzeyi veriyodum rooneye, adım atamıyordu garibim. ayrıca marked key player diye bişeyde var ona da tıklayın. anahtar oyunucuları her ne kadar bilmesemde çoğu zaman verilen pasları benim elemanlar kapıyor direk.

ya işte bilgisayara karşı böle şeyler tutabilirde, biz arkadaşlarla oynuyoruz hep o yüzden mesela etoyu tutuyosun 2cb ile, adam henry veya messiyle geliyo çalıma diziyo şut çekiyo uzaktan vs.

ofsayt taktiğide işe yaramıyo pek 2 kişi oynarken, genelde çalım atarak çizgiye iniliyo çünkü :)

o yüzden cb leri alan savunmasında bırakıyorum ben, ortalarıda beklerle kesmeye çalışıyorum bi şekilde önüne falan geçip açtırmıyorum ortayı.

bide saçma salak yerlerde adamlar otomatik faul yapıp kırmızı kart falan görebiliyolar, onu engellemek için no assisted mı yapmak gerekiyo? ben hep semide oynuyorum, no yapınca defans yapmak zor oluyo çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Selamlar, birkaç sorum olacak, 1-2 boş günüm daha var ve aralıksız become a legend modu oynuyorum bir süredir.
8. sezonun ortasındayım, Torinoda başladım birkaç sene sonra Verona oradan da şimdi olduğum Genoa'ya geldim.
Oyuncum katıksız bir ayı oldu, Ibrahimovic Rooney falan seviyesinde.

Soru 1: Hiçbir büyük takımdan teklif alamıyorum. Geçen sezon UEFA kupasını aldırdım takıma, ligde, avrupa kupalarında ve kupada gol, assist ve ranking kralıyım. Tüm dünyada rankingde 2.yim. Ama 8 sezondur teklif yapan takımlar fix ligin sondan üç takımı. Bu nedenle aşırı baydım oyunu sildim silcem. Sorun ne olabilir?(Yani neye göre teklif yapılıyor anlamadım, sırf Milana gitmek istediğimden gidip Milana karşı kasıp 3 gol 2 assist falan yaptım kaç kere ek olarak ama tık yok)

Soru 2: Weak foot frequency, frequency , condition gibi özellikler hiç artmıyor. Normal attributelerimin çoğu 95+ oldu ama condition hala 4. Bir sorun mu var yoksa gerçekten bunu koymayı unutmuşlar mı?

Soru 3: Top player seviyesinde oynuyorum. Ne zaman bir adamı çalımlayıp kaleye koşsam haşırt diye arkadan çift dalıyor, çoğu maçı rakip 7-8 kişiyle tamamlıyor. Oyundaki tipik script hatalarından biri diye düşünüyorum. Her neyse, bu nedenle neredeyse sezonun yarısı sakat geçiyor. Bu sakatlanma mevzu yukarıda bahsettiğim condition özelliğiyle mi alakalı?(Injury durumu A doğal olarak, yani onla ilgili değil)

Bir de official patchlerde bu durumlara herhangi bir düzeltme var mı?
Kolay gelsin, selamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır yine sakatlanmışken bir de oyunla ilgili yorumumu yazayım:

Oyun beklediğim gibi değil. Düşünce güzel ama olmamış. Genel olarak top sanki patlak gibi, çok az sekiyor, hareketler, düşüşler falan PES 6dan bile kötü, fizik olarak oyun eksik.
Yapay zeka görece daha iyi. Yine de büyük saçmalıklar olmuyor değil.
Grafikler güzel benzetmeler de iyi. Ama bu grafik olayı bir türlü yabancılaşmanın ta kendisi, şöyle ki, sanırım ticari nedenlerle, grafik olayına bu kadar kafa kırıldığı belli olurken oynanabilirliğe ya da seslere hiç önem verilmediği görünüyor. Sanırım sebep screenshotları koyup milleti pre-order yaptırmak.

Legend modu ile ilgili diyebileceğim, hep aklımda olan birşeydi bu, oyunu da bu nedenle oynuyorum sadece, legend modu düşünce olarak güzel fakat,
Oyuncu olarak resmen dilsizsiniz. Yani ne teknik direktörle ne başka birşeyle en ufak bir iletişiminiz mevcut değil. Ya hoca beni burda oynatma mutsuz oluyorum falan deme şansınız yok. Korner penaltı vs. ben atmak istemiyorum deme lüksünüz yok. Hiçbirşey yok yani kısacası. Sonra, transferde hiçbir negotiation yapma şansınız yok. Niye negotiation period yazmışlar onu anlamadım, yapamıyoruz ki.

Oyunda tipik script mantıksızlaşmaları var. Mesela size bir tane söyleyeyim. Bir rakip oyuncusu taca yakın bir yerde geriye doğru geliyorsa, üstüne bastırmayıp, ona paralel biçimde yanında koşarsanız kendi kendine topu taca atıyor. Bedavaya top kazanıyorsunuz. Yüzde yüz çalışır, denemesi bedava. Kanada doğru paralel ve düz top taşıyıp ceza alanının köşesinde ani dönüş yapınca direk ceza alanında kaleciyle karşı karşıyasınız. Aynı maçta bu hatayı abuse ederek 6 gol attım daha da atmak istemedim(Top player seviyesinde). Öyle saçma ki, beş para etmez Verona ile Interi böyle yendim.

Oyunda avantaj kuralı tamamen yerle bir. Neredeyse yok gibi birşey. Onun dışında ta 4 sene önceki oyunda olan hakem kart verecekse bekleyip oyun durunda verme olayı diye birşey yok. O yüzden kırmızı kartlık hareket yapıp oyun durmazsa kurtuldunuz demektir. Tabi genellikle bu bilgisayardan yana oluyor.
Saçma gaza gelmeler mevcut. Örneğin, Milanla kupa yarı finalinin 2. ayağını oynadım, adamlar normal öyle, yeşil falandı ve yendim. Ama sonradan Bordo gibi benim neredeyse yarı gücümde olan bir takımla karşılaştım, adamlar 90dk boyunca kırmızıydı, önemsiz maçta.

Kaleciler akıl hafsala almayacak kadar absürd derecede güçlü yapılmış. Neredeyse defans oynatmanıza gerek yok. Kaleci geleni gideni tutuyor. Interle oynadığım bir maçta toplam şut:33 kaleyi bulan şut:23 gol:0. Top playerdan mıdır bilemem tabi. Ama bütün takımı çalımlayabilirken bir kaleciye 90'a giden en az 15 şut atıp hiçbirini yememesi harbi biraz anormal.

Sonuç olarak oyun ortalama ile vasat arasında, şu legend modu olmasa oynanacak gibi değil. PES 6 hala favorim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...