Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedimin poposunda kan var acil yardım?

Drall

Öne çıkan mesajlar

peki antalyada hills,proplan,first choice,royal canin mamalarını nerden bulabilirim bilen varmı? veterinere sorsam herif tüccar resmen direk boşver onları veteriner maması alın diye girer :D

edit: internette gezindim bi fiyatları nedir diye. 5 kiloluğu 70 milyon falandı. ne benim bütçem yeter o mamaları karşılamaya, ne de onu alsam kediye yediririm kendim yerim :P yok abi öyle süper karizma sağlık fışkırtan müthiş bi kedi yetiştirmesem de olur yani bunu anladım şimdi, öyle bi bütçeye göre ne mamala var güzel =/
Sosyal ağlarda paylaş

bizim ciğer ve kabak karışımı ile beslediğimiz kedi (bazen zaman zaman ıslak mama da yiyordu ama kısa periyodlarda) 17 sene yaşadı :p ciğerde çok k vitamini olduğu için, kedi böbrek sorunu yaşayabilir belki ondan emin değilim ama bir veterinere danışmak lazım heh

ama evet ev yemeklerine dikkat etmek lazım herhalde eski kedimiz ev yemeğini çok fazla yemiyordu ancak güzel et olursa. şimdiki kedi herşeyi yiyor, domates, peynir, kavun, karpuz ama veterinere sorduk herhalde sorun yok. sonuçta bana kendi rafındaki mamayı illa da satmaya çalışmayan veteriner daha bi güvenilir geliyor hehe
Sosyal ağlarda paylaş

benim kedim değil ama baktığımız bi kedi var.arada geliyo besliyoruz sevdiriyo kendini gidiyo filan. hani böyle mekanlarını belirlemek için işer gibi bişe yapıyolar ya, onda bir kırmızılık vardı kıllandım.

zaten arada uğradığı için dandik mama almıştık, bişe olmasın hayvana şimdi :S
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:
bnde arada bişi sorayım mama hiç verilmese kediye hep evden yese olmaz mı? doğada mamayla mı yaşıyor bunlar kardeşim

bir sorun yoksa, en güzeli bence. hazır mama veren çok kişi, kolaylığı (ve bir süre sonra hazır mamaya alışan hayvanın ev yemeklerine ilgi göstermeyişi) nedeniyle tercih ediyor hazır mamayı.

fenris said:
benim kedim değil ama baktığımız bi kedi var.arada geliyo besliyoruz sevdiriyo kendini gidiyo filan. hani böyle mekanlarını belirlemek için işer gibi bişe yapıyolar ya, onda bir kırmızılık vardı kıllandım.

zaten arada uğradığı için dandik mama almıştık, bişe olmasın hayvana şimdi :S

sokak kedisi zaten dışarıdaki her türlü yiyeceği yediği için, sizin arada verdiğiniz hazır mamanın onu olumsuz etkileyeceğini hiç sanmıyorum. hazır mama (kuru-sulu) çok miktarlarda, devamlı verildiğinde ve veteriner değil de market maması olduğunda zararlı olabiliyor, o da her kedi için geçerli değil sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasim kedinin problemi %90 böbrek iltihabidir.market mamalari ve düzensiz beslenem(yani kendi yemeginden verme) olayi bunu yapar.benim kedimin 1 yıl önce boyle bir rahatsizligi olmustu.ben royal canin fit32 kullaniyorum o günden beri.hicbir sorun yok üstelik fiyat/performans olayi sahane.12kg mama 120 ytl.bu normal bi kediye 5 ay civari gidiyor yani sana aylik 20 ytl gibi cok cuzi bi miktar geliyor.degerlendir derim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...