Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kayıt dışı telefon-sim meselesi..

metalheart

Öne çıkan mesajlar

Fatura ve pasaport gerekiyor o kayıt işlemi için benim bildiğim, bi de kayıt ettirsen bile sadece o operatörde çalışıyor, başka kart takarsan gene aynı problemden kara listeye geçiyosun, öyle olduğu zaman ilk kaydettirdiğin operatör de boşa gidiyo üstüne. Gidip IMEI'sini değiştirecek bi telefoncu bulsan daha kesin çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel diyorsun teorik olarak da, kötü bir tecrübem var bu konuda CapN.

Ben dayıma telefon getirtmiştim, o dediğini yaptım ve Turkcell ile kullandığım sürece sorun çıkmadı evet. Sonra Avea taktığımda "kayıt dışıdır, bir hafta içinde kaydettirin yoksa kullanamıycaksınız" mesajı geldi ve o bir haftadan sonra Turkcell ile de çalışamadı telefon. İmdadıma IMEI olayı yetişti mecbur, çalıntı/kaçak telefon almış gibi oluyor biraz ama mecburiyet işte. Dili de Türkçe olmuş oldu hem o arada :)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
İyi güzel diyorsun teorik olarak da, kötü bir tecrübem var bu konuda CapN.

Ben dayıma telefon getirtmiştim, o dediğini yaptım ve Turkcell ile kullandığım sürece sorun çıkmadı evet. Sonra Avea taktığımda "kayıt dışıdır, bir hafta içinde kaydettirin yoksa kullanamıycaksınız" mesajı geldi ve o bir haftadan sonra Turkcell ile de çalışamadı telefon. İmdadıma IMEI olayı yetişti mecbur, çalıntı/kaçak telefon almış gibi oluyor biraz ama mecburiyet işte. Dili de Türkçe olmuş oldu hem o arada :)

O konuda pek bilgim yok Baggio. Sadece Turkcell kullaniyorum cunku. Ama IMEI numaranla blockeyi zaten kaldirabiliyorsun tekrar bir turkcell bayisine gidip.

Ote yandan pasaport bulamazsan cevrenden sansin yok zaten. Actiramiyorsun bildigim kadari ile. Faturayada gerek yok Sadece pasaport gerekli
Sosyal ağlarda paylaş

metalheart said:
telefon bana bırakıldı ve sahibi tekrar gitti yurtdışına sonuc olarak faturasını ve pasaport bulmam imkansız. nasıl kayıt ettirip açtırıcam? Tek hat kullanayım, o önemli degil. turkcell yeter sadece.

IMEI numarasını değiştirmek zormu ne gerekiyor?

Çok kolay bi iş diil ve boşta eski bi telefonun imei kodu gerekiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

İkisini birden bulman gerekmiyor ki :) Ya pasaport bulacaksın legalce kaydettireceksin, ya da artık kullanılmayacak bir telefon ve IMEI değişimi yapacak bir yer.

Model farketmiyor da marka farkediyor diye duymuştum bi de ben IMEI için, yani 6600'ın IMEI'si N71'e oluyor da Samsung'a olmuyor gibi. Çöpe gidecek telefon IMEI'yi alacak telefonla aynı marka olmalı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...