Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Açım lan

Barbekü

Öne çıkan mesajlar

shuTdoWnX said:
KOYMAYIN LAN ŞÖLE FOTO KODURTMAYIN Bİ TARAFINIZA

İNANMAZSANIZ BARİ SAYGI DUYUN HAYVAN HERİFLER

bi de boyle, galeyana gelmis, nefis nedir bilmeyen, saygisiz tiplemeler var.
ramazan ayinda kendi oruc tutuyor diye, ona buna hakaret edebilecegini, insanlara hükmedebilecegini falan saniyor.
cok zavalli oluyor bu insanlar, fazla bulasmayin.

kendi hallerine birakin ve dondurmanizin keyfini cikarin.
Sosyal ağlarda paylaş

shuTdoWnX said:
MADEM ORUÇSUN ÖYLE FOTO KOYMICAKSIN O ZMAN
NE SENİN TUTTUGUN ORUÇ Bİ BOKA YARAR NEDE İNANCIN

ORUCU NİYE TUTTUGUNU BİL İLK ÖNCE
NEFSİNE HAKİM OLMAK
AMA ORUCUM DİYOSN BİLMEM NE YEMEĞİNİN FOTOSUNU KOYUYOSUN

GÜNAHTIR
AYIPTIR

Basit resim görüp nefsine hakım olamıyorsan bence sen hiç oruç tutma. Bu yollarla belki sokakta yaşayın insanlari daha iyi anlarsınız görüpte ulaşamamayı
Sosyal ağlarda paylaş

veyr10 said:
shuTdoWnX said:

NEFSİNE HAKİM OLMAK

GÜNAHTIR
AYIPTIR

Basit resim görüp nefsine hakım olamıyorsan bence sen hiç oruç tutma. Bu yollarla belki sokakta yaşayın insanlari daha iyi anlarsınız görüpte ulaşamamayı

İLK GÜN LAN BUGÜN !
Sosyal ağlarda paylaş

shuTdoWnX said:
veyr10 said:
shuTdoWnX said:

NEFSİNE HAKİM OLMAK

GÜNAHTIR
AYIPTIR

İLK GÜN LAN BUGÜN !

so f'ckin' what ?
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
shuTdoWnX said:
KOYMAYIN LAN ŞÖLE FOTO KODURTMAYIN Bİ TARAFINIZA

İNANMAZSANIZ BARİ SAYGI DUYUN HAYVAN HERİFLER

bi de boyle, galeyana gelmis, nefis nedir bilmeyen, saygisiz tiplemeler var.
ramazan ayinda kendi oruc tutuyor diye, ona buna hakaret edebilecegini, insanlara hükmedebilecegini falan saniyor.
cok zavalli oluyor bu insanlar, fazla bulasmayin.

kendi hallerine birakin ve dondurmanizin keyfini cikarin.

Saygısız kim belli görüyoruz suanda
ayrıca
well see about that
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar ediyorum bir şeyi görüpte ona ulaşamamayı öğrenmediğiniz sürece, nefsinizi hakim olamadığınız sürece oruç tutmayın. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Oruçun amacı nedir? İnsanların çektiği zorlukları anlamak değil midir? Ulan tüm gün aç dolaşacaksın bir yemek resmi gördün diye kuduracaksınız. Sokakta kaç tane aç insan o kafelerin, kebapçıların önünden geçiyor. Onları anlamak böyle kös kös oturup aç mı kalmak demektir? Madem inançlısın madem ibadetini yapıyorsun zorluğuna da katlanın bir zahmet. Bug abuse dur sizin yaptığınız.
Sosyal ağlarda paylaş

shutdownx merhaba,

ergenliğe girdin ve ailen artık dinin gereği oruç tutman gerektiğini söyledi. ama seni bilgilendirmek isterim ki, bu bir ibadet türüdür, sen ve tanrın arasındadır, forumlarda böyle atar yaparak, "bak ben de oruç tutuyorum" mesajı vererek prim yapılmaz, dinine göre de yanlıştır.

ayrıca bu ibadet türünde, aç kalmak, "saldırgan bir zombiye dönüşmek" değil, efendi ve sakin bir şekilde, açların halini anlamaktan geçmektedir. sokaktaki aç insanlar, yemek yiyenlere senin saldırdığın gibi "ANLAYIN LAN HALIMIZI ÖEÖEHÖEHEÖHE" diye saldırmamaktadır.

beceremiyorsan tutma, tutuyorsan da terbiyeli ol.

ben oruç tutmuyorum, oruç beni tutuyor mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

thelegbra said:
shutdownx merhaba,

ergenliğe girdin ve ailen artık dinin gereği oruç tutman gerektiğini söyledi. ama seni bilgilendirmek isterim ki, bu bir ibadet türüdür, sen ve tanrın arasındadır, forumlarda böyle atar yaparak, "bak ben de oruç tutuyorum" mesajı vererek prim yapılmaz, dinine göre de yanlıştır.

ayrıca bu ibadet türünde, aç kalmak, "saldırgan bir zombiye dönüşmek" değil, efendi ve sakin bir şekilde, açların halini anlamaktan geçmektedir. sokaktaki aç insanlar, yemek yiyenlere senin saldırdığın gibi "ANLAYIN LAN HALIMIZI ÖEÖEHÖEHEÖHE" diye saldırmamaktadır.

ayıptır sizin yaptıgınız
sen şimdi dorynin yaptgını tasvif ediyosun o zaman ?
doğrumu yani
napalım
herkes burda yemek resimleri koysun bide İLK GÜN
sonra ona baksın mı oruçlu olanlar
yada gidelim oturalım bi dürümcüye ama oruçluyuz bişi yiyemeylm nefsimi deneylim bumudur ?
ayreıca kimseye hava attıgım yok ben hep böleyim
ve suan terbiyesizlik yapıyosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

thelegbra said:
shutdownx merhaba,

bilgilerin çok eksik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...