Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Ericsson Türkiye'den çıkıyor

kertenkel

Öne çıkan mesajlar

scorch said:
http://shiftdelete.net/site/200809035558/Sony-Ericsson-Yola-Devam-Ediyor.html

Sony Ericsson, Türkiye pazarından çekildiği dedikodularına bir basın duyurusu ile yanıt verdi. Küresel anlamda şirket kaynak ve operasyonlarını gözden geçiren firma, Türkiye çalışmalarının yeniden yapılandırılmasına karar verdiğini açıkladı. 1 Ekim'de yürürlüğe girecek olan kararla birlikte, şu ana kadar Türkiye, İsrail ve Azerbaycan pazarlarını yöneten İstanbul ofisi, bundan böyle Yunanistan, Balkanlar, Kıbrıs ve İsrail'in de bulunduğu Merkez Ofis'e rapor verecek.
baslik okuyupta post atmayin yahu az biraz okumanızı geliştirin..
çekilmiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
SE w810i nin açılışı hayatımda gördüğüm en yavaş telefon açılışı n-gage'den beri.

geçen gün durup dururken titreşimi bozuldu. bir gece boyunca titremedi telefon. ertesi gün de titremedi. sonraki gün titremeye başladı yine.

onun haricinde güzel telefon. herşeyi hızlı.

SE iyidir. nokia kötü samsung daha kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

lol
her yıl en iyi telefon ödülünü alan bi marka yı burada yerin dibine sokmuşsunuz. gülerek okudum. SE en iyi telefondur. gerek kalitesiyle gerek işleviyle gerek hızıyla gerek dizaynıyla ezer geçer takoz nokyalarınızı. samsungda basit telefon yapıyor.

SE nin türkiyeden çekilmesi ise telefondan anlamayan milletimizin suçudur. nokta
Sosyal ağlarda paylaş

metalheart said:
lol
her yıl en iyi telefon ödülünü alan bi marka yı burada yerin dibine sokmuşsunuz. gülerek okudum. SE en iyi telefondur. gerek kalitesiyle gerek işleviyle gerek hızıyla gerek dizaynıyla ezer geçer takoz nokyalarınızı. samsungda basit telefon yapıyor.

SE nin türkiyeden çekilmesi ise telefondan anlamayan milletimizin suçudur. nokta

Gülerek okumuşsun belli, hatta gözünle de okumamışsın herhalde bu sırada hararetten ki, haberin yanlış olduğu ve aslında çekilmedikleri ile ilgili yaklaşık 10-15 mesajı farkedememişsin :p

Fanatik olduğun, hep SE aldığın, dolayısıyla savunmak istediğin ve dediklerimi kabul etmeyeceğin bariz olsa da, ben açıklama yapayım da yanlış yönlendirme olmasın..

Öncelikle ben 7-8 ay öncesine kadar 3-4 sene sürekli SE kullandım, arada babamdan Samsung denedim, şimdilerde ise Nokia'ya geri döndüm. Sizin gibi "hiçbirini kullanmadım da SE yönetir zaten ne kullanacam" fanatikliği içinde yapmıyorum yorumlarımı, onu belirteyim.

Dizayn diyelim, Nokia ve Samsung genelde daha iyi dizaynlar yapar. SE'nin dizaynı akılda kalıcı birkaç telefonu anca var. Hem ön panelı uzaylı gibi görünmeyen, hem ince olan kaç telefonu var SE'nin allasen? Renk seçimlerini iyi yapıyor genelde o kadar. Samsung'un bazı kaydırmalı veya kapaklı telefonları bile SE'nin bazı blok telefonlarından ince yani :p

Menülere gelirsek, dediğim gibi her tip kullandım, S40 telefon menü hızları arasındaki farklar pek fazla olmuyor genelde ama ortalama bir menü hızı karşılaştırmasında üç firma da birbiriyle kafa kafaya çıkar*, ama Samsung'unki biraz daha kullanışsızdır. Nokia ile SE ise hız dışında belli ufak tefek konularda birbirlerine üstünlük sağlarlar, atıyorum birinde rapor daha güzel gelir de öbüründe cell info daha güzeldir vesaire.
(*: Tutup da N95 veya Samsung Omnia ile T10 kıyaslamayalım, S60 başka S40 başka, amaçlar beklentiler farklı. Onla ilgili de yazdım zaten gülerek okudukların arasında. :p)

İşlev ile menüden fazlasını kastettiğini farzedersek, K850i (idi sanırım model) yaptı SE en son, sözde N serisine rakip olarak, ne kadar başarısız olduğunu sanırım bilirsiniz.

Kaliteye gelince, SE genel olarak kalitelidir evet, ama joystickli modellerinde kullanıcıya çektirdiğini kimse çektirmemiştir herhalde. Bozulmayan görmedim ben daha 1-2 sene sık kullanılıp da. Nokia da SE'den kalitesiz değildir ama. Samsung değildir, sadece dizayncıdır.

En iyi marka konusunu da merak ettim, genelde SE anca en iyi walkman telefon seçiliyor hatırladığım kadarıyla? Yanlış hatırlıyor olabilirim tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte onu diyorum ben de.. "Ben sadece X telefonunu kullanıyorum, öyleyse diğerleri de sux" gibi bir yaklaşımın ne gibi bir mantığı var, madem diğerlerini yeterince kullanmıyorsunuz?

"Ben X marka telefon tercih ediyorum, hoşuma gidiyor" deseniz tamam zaten de, hem denemeyip (ya da önyargıyla 40 saniye kurcalayıp bırakıp) hem de bok atmak yorum da değil, bilgi de değil, anca gereksiz fanatiklik. O da gerginlik ve bilmeyenin kafasının karışması demek. Yapmasak ne güzel olacak da, sırf şu topikte bin tane var maşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...