Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

ozellikleri iyi demisken, benim ozelliklerini begendigim adamlari genelde assistant managerim begenmiyor. ya assistant manager cok dandik, ya ben. hatta oyle ki, adam gibi hicbir physical ozelligi olmayan, finishing, positioning, flair, decisions 10u gecmeyen forvete "bence takimin en iyisi" diyorlar. herhalde bende bir salaklik var. (cok dandik liglerde oynuyorum, ondan asistant'in dandik olmasi daha muhtemel)
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
ozellikleri iyi demisken, benim ozelliklerini begendigim adamlari genelde assistant managerim begenmiyor. ya assistant manager cok dandik, ya ben. hatta oyle ki, adam gibi hicbir physical ozelligi olmayan, finishing, positioning, flair, decisions 10u gecmeyen forvete "bence takimin en iyisi" diyorlar. herhalde bende bir salaklik var. (cok dandik liglerde oynuyorum, ondan asistant'in dandik olmasi daha muhtemel)

dandik liglerde ve dandik takımlarda , dünyaya göre değil ; takıma göre değerlendirme yapıyolar.

örnek olarak ; bobo türkiye ve beşiktaş için gayet yeterli seviyede bir forvet. takımın ve türkiyenin en iyilerinden. ama sen gidip boboyu mancherster a koyarsan , en iyi denmez.

oynadığın ligi bilmiyorum , ama decisions'u 10 olan forvet takımın en iyisi ise , sana da referans nokta vermiş oluyor asistanın.
Sosyal ağlarda paylaş

defalarca denedim , birtürlü türkiye liginde oynamaktan zevk alamıyorum.

yok yani , yabancı sınırlaması cidden rezil birşey , ve futbolumuza yapılan en büyük kötülük.

herkes der altyapıdan oyuncu çıkmaz , türkiyede futbolcu yetişmez. sen önce altyapını bi düzenle , illa çıkar oyuncu. bak fransaya , adamlara fransa doğumlular yetmiyor , bir de sömürgelerden oyuncu bulup alıyorlar altyapılarına..
Sosyal ağlarda paylaş

hepsi sömürgelerden gelme değil , soyları sömürgelerden olsa bile.. ayrıca önemli olan sömürgelerden gelmeleri de değil sonuçta futbol altyapılarını eğitimlerini fransada alıyorlar.

bizim fransa gibi sömürge kaynaklarına da ihtiyacımız yok , bugün sokakta futbol oynayan milyonlarca çocuk var , bunların hangi birisi sistemli bir spor eğitiminden geçiyor?

ÖSS mantığını değiştirmedikçe , türkiyede bol miktarda niteliksiz mühendis vs. işsiz kalıp , birçok özel yetenekli kişi de öss için "günde 150 soru çözdüm anne bak!" diye körelip gidecek.

madem yabancı sınırlaması futbolcu yetişmesinde en büyük engel , nasıl oluyor da genç milli takımlarımız kadroları gurbutçi futbolcularımızla dolu? o ülkelerde , hem de yabancı uyruklu olarak futbolcuları yetişiyor da bizim burda yabancı sınırlaması olan ligimizde neden yetişmiyor?

türkiyede futbolun önündeki engel yabancı sınırlaması değil , asıl sınırlama türk sporcuların kendileri üzerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk futbolu hazır değil böyle bir değişime zaten. Kaç tane yıldızımız var da yabancı sınırını kaldırıyoruz. Büyü ktakımlar sınır kalksa adı Ahmetdinho diil diye genç yetenek Ahmet'i oynatmazlar gider tırt Djemba Djemba'ları falan oynatırlar. Bu bir gerçek. Kimse de saklamaya çalışmasın bi zahmet. Fazla offtopic oldu ayrıca yeri değil burası..
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
yaw ben gs ile oyniim dedim ama ciddi bir kontra ataktan gol yeme sorunum var önüne gelen çatır çatır takıo golleri kontra atak ile :D öneri varmı buna?

atıyorum dardanel spor gelio kaleciden tek paso şut ile asıyor 90 a

kafayı yicem :D

en az iki stoper kullan ve stoperlerin "set to CD" olsun veya sen elle ayarla bu iki oyuncuyu. Hemen hemen bütün ayarlarını en sola çek :) forward run ve mentality özellikle.

Bir de önlerinde DM kullanıyorsan, kolay kolay yemezsin kontra.
Sosyal ağlarda paylaş

bence yabanci sinirlamasi kalksa turk futbolcu sayisi azalir fakat futbolcu kalitemiz artar. yani beykozspor gidip turk oyuncu oynatsa ne, oynatmasa ne? ayni sekilde birinci lig kulupleri de. sanki anadolu takimlarindan oyuncu mu cikiyor?

biz oligarsiye o kadar alismisiz ki, futbolda da bunu istiyoruz. rekabet olmasin, "bizim"kiler haketmeseler de rahat etsinler istiyoruz. hatta 23-24 yasindaki futbolculari "genc yetenek" diye birbirimize kakaliyoruz. onun yerine tamamen serbest bir sisteme gecilse simdinin 23-24 yasindaki sozde yetenekleri temizlenir, gelecek nesiller de daha iyi futbolcularla calisip daha kaliteli bir ligde kavrulurlar.

belki o zaman nihatlar turkiyede yetisir, emreler ve hakan sukurler de hagiler olmadan kendini gosterebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...