Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş AB oyuncularının Türk Statüsünde oynaması için ...

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Oncelikle guzel yazmısın ama unutmaki 3 buyukler dısındaki tum takımların işi cok zor cunku ne banka kredisi rahat alabiliyolar ne sponsor bulabiliyolar nede havuz sisteminden werimli yararlanıyolarornegin gb turkiyenin en zengin takımı bizim stadyum programnda sordular ilhan cavcava neden sampiyonluk için oynamıyorsunuz diyo soru yoneltildi cevabı ise bizim karsımızda cok engel var 3 buyuklerden bir klup ne kdr borcu olursa lsun oyuncu alabilior fakat aynı sey bizim için gecerli deil cok engel konuluyor onumnuze ve bizde butcemizi ayarlamak için her sene oyuncu satmak zorunda kalıyoruz dedi...

Burdan gordugun gibi turkiyede oncelikle 3 buyukler kavramının azalması gerekir o gıptayla baktıgımız ulkelerin liglerinde sadece 4 sampiyon oynamıyor orda bircok klup inis cıkıs yakalıyor fakat turkiyede sadece 4 takım sampiyonluk yakalıdı dierlerinin olması ENGELLENİYOR ornek istersen gecen sene gb sampiyon olmalıydı en kotu ihtimalle clye gitmesi gerekirdi ama olmadı neden? Turkiyenin en ii top oynayan takımıydı bi anda fb tdlerine talip oldu sonra hakem hataları arttı...
''burası turkiye''[signature][hline]Beşiktaş diyerek sana yüz vurduk siyahın yanına beyazı koyduk yıllardan beridir hep seninle olduk Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin!!!
Sosyal ağlarda paylaş

anadolu takımlarına şöyle bir bakalım. gençlerbirliği 1,gaziantep 2. bu takımlar futbolcu satamazsak yokoluruz diyorlar. yahu allahaşkına diğer anadolu takımları bunların sattığının yarısını satıyor mu? onlar niye yok olmuyor.

cavcavın demeci tamamen politik. sen taraftarına bile müşteri olarak bakmasan ankaranın taraftarını kazanmaya çalışacağına onlara hareket çekmesen bonservisten kaybını taraftardan kazanabilirsin.

eskiden ankaragücü gençlerbirliğini kendi takımı gibi desteklerdi. şimdi neden bu destek büyük ölçüde azaldı merak ediyorsanız tek cevabı ilhan cavcavdır. eğer bana inanmazsanız girin internette ankaragücünün belli başlı gruplarının sitelerine cevabı vardır mutlaka.

neyse yine uzaklaştık biraz. yabancı kontenjanın açılması bonservis kazancının da 0lanacığını göstermez. aksine yetenkli türkler yine satılacak. sonuçta 1 sene boyunca adamın her maçını izleme olanağın var hiç yoksa özetlerden. yabancı oyuncular ise oldu bittiye getiriliyor. menejer kazıkları oluyor vs bu yüzden türk oyuncular asla değerini kaybetmez hele hele yetenekliyse. sadece ücretleri azalacak ve istanbula gittiklerinde isterlerse bar mar gitsinler alternatifsiz değiller bu yüzden akıllarını başlarına alacaklar daha çok çalışacakları için daha da gelişecekler.

bir de daha önce de dediğim gibi trabzonun yönetimi trabzon için harika bir kazançtır. trabzonla diğer anadolu klüplerini karşılaştıralım. siz trabzonun forma satışlarından filan diğer klüpleri katladığnı düşünüyor musunuz? bence gelir olarak bursaspordan fazla değildir taraftar kazancı. ancak yönetim geldi futbolcularımızı yollamayacağız biz seneye şampiyonluğun en büyük adayı oalcağız dedi. 100.000 taraftar projesini başlattı vs
Sosyal ağlarda paylaş

diğer ülkelerde birçok takımın şampiyonluğa oynaması olayını cevaplamayı unutmuşum onu da cevaplayayım.

bu ülkelerde genelde değişik şampiyon çıkmıyor son senelerde. bu ülkeler derken italya,ingiltere,ispanyayı örnek aldığımız için söylüyorum. bu ülkelerde son 10 yılın şampiyonluklarını alırsak kaç tane küçük takımın şampiyonluğu var acaba merak ediyorum. cidden soruyorum yani ben de bilmiyorum bilen varsa yazsın merak ettim. ancak düşük olduğunu tahmin ediyorum.

bunun yanında bu ülkelerde ülke şampiyonluğundan çok avrupa ön plana çıkıyor. örneğin italyada lazioyu romayı hepimiz tanıyoruz. peki bunların kaç şampiyonluğu var? italyada adını hatırlamadığım saçma sapan takımlar var bunlardan daha çok şampiyonluğu olan. demek ki avrupa daha önemliymiş.

yabancılar arttıkça bü ülke avrupada daha çok başarılı olacak dolayısıyla avrupaya daha çok takımımız gidecek dolayısıyla anadolu takımları kendilerini avrupada gösterebilecekler.

örneğin denizli ve bu sene gençler. her sene 1 tane böyle takımımız çıkıyor. peki her sene 2 tane çıksa nasıl olurdu acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...