Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Masaüstü program yazdırmak.

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Merhaba uzun süredir giremiyorum paticiğe özlemişim vallahi :)

Neyse konuya gireyim hemen.

Şimdi bi web projem var ve bana mIRC gibi bir program lazım ama çok daha basite indirgenmişi. Yani şöyle ki...

Benim web üzerindeki sunucumdaki üye bilgilerinden kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıcak.

IRC'deki gibi kanal açıp üstüne kayıt edebilecek. Ve operatör fonksiyonları olacak. @ + ~(founder) & (süper operatör) gibi..

Bunu patide yazabilecek arkadaş var mıdır ? Yada nereye başvurabilirim tahmini maliyeti ne olur..
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel soru. Aslında web uygulaması istememein sebebi şu. Şimdi kendim AJAX ile yazabilirim ancak performans açısından çekincelerim var çünkü proje gerçekten büyük ve biranda 3000-4000 kişi online olmasını bekliyoruz 6 ay içinde. Java olarak yazdırmayı deniyim dedim ancak fiyatlar bayağı bi tuzlu geldi. 20.000$ civarı bi ücret istedi firmanın bitanesi. Ayrıyeten amatör kullanıcılar için programı indirip sohbete girmesi daha kolay olur kanatindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

oha 20k _biraz_ fazla olmuş.

masaüstü uygulaması olursa her türlü platform sorunu olacak. ondan şeyettim ben. ayrıca web uygulamasının 3-4k yı kaldıramaması için bir sebep göremiyorum ben. sonuçta desktop da olsa 3-4k kullanıcıyı aynı odaya sokamayacaksınız... en olmadı bir server uygulaması yazarsınız, http protokolünü kullanır, kullanıcılar da web arayüzünden bağlanır.

tabi tam amacınızı bilmediğim için şu anda haybeden gazel okuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tam olarak size amacı söliyim de ona göre tavsiyelere bakalım.

Şimdi proje web tabanlı bir oyun ve milletin sohbet etmesi gerekli. Böyle çeteleri için kanal açması o kanalda hep beraber sohbet etmesi ne biliyim böle sohbetde mafyacılık oynaması lazım :D Omerta oynayanlar bilirler IRC'deki muhabbetleri. IRC server açmak yerine onun gibi bişiy istiyorum.

nasıl olucak bilmiyorum müm kafamı karıştırdın ya =)
Sosyal ağlarda paylaş

IRC istememenin sebebi ne ki?

Ayrıca network temelleri bilen biri bahsettiğin gibi programı bir kaç günde bile yazabilir. Detay verirsen ben yardımcı olabilirim. Zaten tekrarlamak istiyorum network konusunu.

Edit: Yanlışlık olmasın. Benim kısa sürede yazacak vaktim yok. Ben uğraşırsam uzun sürer muhtemelen. Ama yine de yardımcı olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
IRC istememenin sebebi ne ki?

Ayrıca network temelleri bilen biri bahsettiğin gibi programı bir kaç günde bile yazabilir. Detay verirsen ben yardımcı olabilirim. Zaten tekrarlamak istiyorum network konusunu.

Edit: Yanlışlık olmasın. Benim kısa sürede yazacak vaktim yok. Ben uğraşırsam uzun sürer muhtemelen. Ama yine de yardımcı olabilirim.

MSn adresimi özel mesaj olarak gönderiyorum mirage zaten hemen lazım değil 2-3 ay gibi vaktim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sailor said:
bence en kolayı IRC protokolünü kullanmak. Yani hazır IRC sunucusu da alıp kullanabilirsin böylece. Yazılım kısmında ister web tabanlı olsun ister windows, irc için yazılmış libraryler ile kolayca halledilebilir işler.

benim de aklıma ilk bu geldi ki, en doğrusu da bu olur sanırım. yaptırırsan bu şekilde iste. eylül ün ortasında hala yaptırmamış olursan konuşuruz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...