Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legendary Bow goes to a Rogue! "Drama"

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

Gidin bir guildde 1-2 yıl officerlık yada GM'lik yapın o zaman tekrar konuşalım.

Bırakın legenderyi 2-3 parça epik verdiğiniz 4-5 aylık oyuncu basıp gitsin kalın ortada anlayın nedemek istediğimiz. Bu gibi durumlara 8-10 kere düştükten sonra artık kimseye acımamaya başlıyorsunuz. Biz bir ara dkp sistemi kullanırken guilde giren oyuncuya ilk 3 ay dkp bile kullandırmıyorduk. 3 at geçsin sonra dkp kullanamaya hakkın olacak diyorduk.

Daha guilde 3 ay önce gelmiş, kimdir nedir bilmediğiniz adama birde kalkıp leganedry verecek salak bulamassınız bu alemde. Haa siz o salaklardansanızda p kadar çok kazık yer o kadar çok adam kaybedersinizki nefret edersiniz guildinizdende PvE'dende.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw rogue'ada yarıyor diye koskoca "hunter bow" diye bağıran itemi gidip vermek nasıl bir mantıktır.Zaten adamlar TBC content'ini bitirmiş.Yani bundan sonra alıcakları her item gösteriş için olucak.Burdada bariz bir GM ve kankası sendromu var.Bow'u alan rogue'un zaten Warglaive'leri varmış , buna vermiş kankası olmuş sana 3 legendary ötesi yok yani.Hunterlar dün girmemişki Rogue'la rankları aynı ve 3-4 aydır raid yapıyor adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi de o hunterların da raid yapmasının sebebi item, babalarının hatrına raid yapmıyorlar ki? Bu tip guildler genelde eş, dost, memleketli guildleri olmuyor. Tamamen progress ve item guildi.

Şimdi hunter da ulan zaten 2-3 aylık üyeyim diye bugün yarın atarlar bunlar beni diyip raidlere mi gelmesin? Ya da auto attack'ta bırakıp hayatına devam mı etsin? Kil'jaeden kesmek vs. o kadar basit bir iş değil şu an bile, efor gerekiyor, bazı fedakarlıklar gerekiyor. Eğer bu fedakarlıkları yapmış insana sen sadece onun işine yarayacak bir itemi vermezsen terbiyesizlikten başka birşey yapmamış olursun.

Eğer bir insanın dkp'si ya da her ne haltıysa yetiyorsa ve önceliği varsa (mesela warglavielerin önce roguelara verilmesi, setlerin bozulmaması etc.) verirsin o adama. Rogue'da zaten bow of betrayer vs. vardır, statları da aynı neredeyse, rogue için tek farkı legendary olması.

Ha ama hunterlar eğer ayrılmamışlarsa iyi yapmış GM ben olsam ve böyle bir terbiyesizlik yaptığım adam raidden ayrılmasa bir daha hiç item vs. vermem dkplerini silerim hatta. Nasıl olsa çinli fabrika işçileri gibi çalışır adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bowu alan rogue bir sürü olaydan sabıkalıymış zaten. mh warglaive olan adamın olduğu raidde offhand glaive düşüyor ve bu alıyor falan, bi dünya drama sonra.Tam bir gerizekalılık ama bu heriflerin yaptıkları.O hunterlarda hala daha duruyor ya guild de, bişey demiyorum artık.

p.s.:Arena52 deki Mageborn yeni Athene lol
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Kimsenin dalga geçtiği yok. Herkez adamları konuşuyor sadece. Süper reklamlarını yaptılar adamlar. Valla bende olsam o rogueya verirdim. Resmen world first bu, öyle yada böyle bir world first (3x lagendery)

burası TR magazini değil ama. embesil guild diye reklam yapıyorsun. ha sen adın duyulsun diye ninjala baronun beygiri seni de tüm server bilir. iyi midir bu peki? :D gerçi denk gelse hangimiz ninjalamaz o atı o da ayrı bi gerçek
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:

burası TR magazini değil ama. embesil guild diye reklam yapıyorsun. ha sen adın duyulsun diye ninjala baronun beygiri seni de tüm server bilir. iyi midir bu peki? :D gerçi denk gelse hangimiz ninjalamaz o atı o da ayrı bi gerçek

Sen diyorsun embesil diye, ben afferin akıllı adammış diyorum. Bu başlıkta bile yarı yarıya sayımız bunu doğru bulanla yanlış bulalar olarak. Bence gayet güzel bir reklam bu. Sonuçta bundan 2 sen sonra bile ilk kez 3x lagendery'e sahip olan diye adamdan ve guildden bahsedecek insanlar. Kimse hunterları hatırlamıyacak.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Gidin bir guildde 1-2 yıl officerlık yada GM'lik yapın o zaman tekrar konuşalım.

Bırakın legenderyi 2-3 parça epik verdiğiniz 4-5 aylık oyuncu basıp gitsin kalın ortada anlayın nedemek istediğimiz. Bu gibi durumlara 8-10 kere düştükten sonra artık kimseye acımamaya başlıyorsunuz. Biz bir ara dkp sistemi kullanırken guilde giren oyuncuya ilk 3 ay dkp bile kullandırmıyorduk. 3 at geçsin sonra dkp kullanamaya hakkın olacak diyorduk.

Daha guilde 3 ay önce gelmiş, kimdir nedir bilmediğiniz adama birde kalkıp leganedry verecek salak bulamassınız bu alemde. Haa siz o salaklardansanızda p kadar çok kazık yer o kadar çok adam kaybedersinizki nefret edersiniz guildinizdende PvE'dende.

Şimdi o iki olay farklı ama.Progress i sıradan olan bi guildde yeni bi üyeye item verilmesi saçma evet.Kendini geliştirip daha iyi bi guilde gitmesi büyük ihtimal.Ama zaten serverindaki en iyi guildlerinden birine girmissen ve raidlere düzenli alınıyorsan,sanmıyorum ki legendery i alan 2 aylık member kaçıp başka guilde gitsin.Eski guildinden iyisine geçecegini tahmin etmiyorum....

Maelstromda oynardım ben ally iken,Rebuff'a üye idim.orda oynayanlar bilir belki.Ally lar içinde Rebuff,Shadow Ryders ve sonradan açılan Relentless guildi yönetirdi ally tarafını(apathy den bahsetmiyorum onlar ayrıydı :P)..Her ne kadar bu guild üyeleri kendi aralarında progress yüzünden atışsalarda,GM lerin guildlerinden ayrılıp bir başka guilde geçmek isteyen memberlar hakkında fikir alıp verdiklerini biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaedenar' da şöyle bişey oldu mesela; Serverin en iyi guildi (unity) ilk 2 illidan killinde warglaive seti tamamladı bi rogue için. herif 2 ay sonra methoda gitti(dromoder).sonraki warglaive droplarını gm aldı ve 2-3 ay sonra oyunu bıraktı.Demek istediğim serverin 1 numaralı guildinde de olsan gidebiliceğin daha iyi bir yer her zaman mevcut.

Ama aradaki fark şu ki; warglaivei rolletmeden alan adam warrior, alabiliceği daha iyi bir silah yok zaten.Ama rogue un legendary bowu alması(raidde hunter varken), lol sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

buna ben alınmıyorum.rog için iyi stat verebilir.bi hunterı n dps ini 100 arttırıcakken silah rog unki 10 arttırır yani.gereksiz.burda 5 aylık adam 3 aylık adam olayından değil.sadece hunter varken başka class a vermek gereksiz.he bi arkadaş yukarda demiş ama.kj yi farmlayan guild o hunter ın o bowu almasıyla gelicek dps e ihtiyaç duymaz zaten diye,doğru.ama yinede rog a vermek gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:
Jaedenar' da şöyle bişey oldu mesela; Serverin en iyi guildi (unity) ilk 2 illidan killinde warglaive seti tamamladı bi rogue için. herif 2 ay sonra methoda gitti(dromoder).sonraki warglaive droplarını gm aldı ve 2-3 ay sonra oyunu bıraktı.Demek istediğim serverin 1 numaralı guildinde de olsan gidebiliceğin daha iyi bir yer her zaman mevcut.

O da iyiymiş. :)o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...