Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Led Zeppelin Easter Egg

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

kiss den sonra led zeppelin gibi rocknrollun en iyilerden olan groub da satan damgasini yapistirisiniz simdi ...
su satan mi degilimi olayi artik komik olmaya basladi
ornek: birisi satanist dir sevdigi group satanla alakasi yoktur ama birden bire satan yapmaya calisir o kisi
ayrica bu soru sorulmadi degil ve yok oyle birsey dedi rober plant ..... bunu daha cocuken yazmis zaten suanda soylemeyi bile sevmiyor[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 05 September 2003 23:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şarkıyı ters çevirip bir yere koyabilen olursa alnından öpecem.

şarkıyı ters çevirmek için epey bir uğraşmamız lazım demek ki, o tür hokkabazlıkları yapamıyorum..[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

şarkının tamamını çevirmeye gerek yok bir kısmı öyle

tersten okunan kısım (bütün halde)

1-10 because i live with satan
58 jerk me off
22 here's to my sweet satan. the one whose little path would make me sad, whose power is satan. he'll give you, give you 666, there was a little toolshed where he made us suffer, sad satan."

bu da normaliyle tersinin karşılaştırması:
"Your stairway lies on the whispering wind" -> "'cause I live with Satan"
"The piper's calling you" -> "the lord turns me off"
"And it makes me wonder" -> "there's no escaping it"
"There's still time to change the road you're on" -> "here's to my sweet Satan"
"Yes there are two paths"... -> "there is power in Satan"
"It's just a sprinkling for the May Queen" -> "he will give you, give you 666"
"There's a feeling I get" -> "i gotta live for Satan"

eğer tersini bulur dinlrseniz anlarsınız.gerçekten de söyeniyo bunlar.
hatta şarkının yazarı aleister crowley ı araştırın bakın çok değiişik şeyler var.benim çok hoşuma gitmişti bu stairway to heaven olayı.
( mr.crowley şarkısı bu adam için yazıldı hatta)[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

normalle tersini kıyaslıyalım bakalım..

"your stairway lies on the whispering wind"

bunun türkçe okunuşunu yazalım.

"yoor steyrvey lays on dı vispiring vind"

bunu ters çevirek

"dniv gnirıpsiv ıd no syal yevryets rooy"

bu arada diğer cümleyi yazalım..

"cause I live with satan"

türkçe okunuşunu yazalım

"kooz ay layv vit satan"

ben inanmıyorum ama yine de dinliycem...[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

hehe bende baktım bişi çıkaramadım ama enterasan bişi olmuş ama
bi çok yerde rage in kara büyü çalıştığı konusunda dedikodular buldum baktım inanadabilirim bilmem hocamlada konuştum anlattı hocam işte
bu stairways to heaven ı rage bi teknede yaşarken yazmış sonra grupları ünlenince ( paralanınca ) işte bunlar normal insan diiller ya büyük koskocomana bi şatoya taşınmışlar sonrada rage kara büyüye başlamış deniyo blada bla[hline]Deli
Kupheli
Sosyal ağlarda paylaş

bir film izlemiştim.
çocuk bir taş plak buluyor.
tersten çalınca bir ayin yapıyor taş plak,
cehennemden zombiler geliyor. (argh zombi ne kadar korkunç, zebani, iblis olsa neyse de zombi ne yaw)[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Angelfire, 06 September 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
bi çok yerde rage in kara büyü çalıştığı konusunda dedikodular buldum baktım inanadabilirim bilmem [hline]Deli
Kupheli

jimmy page in okült bilimlere ilgisi meşhurdur.stüdyo imge nin led zeppelin kitabında da geniş yer verilmiştir.ayrıca page en büyük aleister crowley hayranlarından biridir.crowley nin şatosuna taşınmıştır.aleister crowley de 1 yıl boyunca aynadaki görüntüsünü yok etmeye çalışan bi insandır.bu tip olaylarla ilgilenenler olayın mahiyetini anlamışlardır.

[Bu mesaj comfortably_numb tarafından 09 September 2003 12:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...