Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En iyi arkadaşım bir kız

bao

Öne çıkan mesajlar

Dev said:
said:
öte yandan bao konusuna açıklık getirmek istiyorum. bence kendisi karşı cinsle hiç yakınlaşamamış, lise sonda öss'ye hazırlanan bir luzır. kendisi böyle şeyler tecrübe edememiş, gelip burda caka satıyor kendince. valla bak.

lan ben de diyorum bu adam neden sabahtan beri ad hominem yapiyor, argumanlari hakaret ve kisisele saldiridan oteye gidemiyor. hahahahaha

canım ya. ne çok sevinmiş lise son yeni bitmiş bi luzır olduğumu duyunca.

peki ya racta zayıf espiri yeteneğini konuşturmuşsa? ya senin yaşın kadar yıldır arkadaşsak? ya ikinci kez üni okumayı düşünmediğimden pek öss kovalamıyosam?

ama öbür türlü kendine yakın hissettin bi, kıyamam, sen öle bil.
Sosyal ağlarda paylaş

bende eskiden bir kızla bir erkegin cok yakın arkadas olup sevgili moduna girmeyeceklerini, sevgilinin yerinin farklı
dostun yerinin farklı olduguna inanırdım hepiniz gibi.fakat ne yazık ki hani bi soz vardır...deneyim yedigin kazıkların toplamıdır die.hah tam ole bisi oldu ve ben artık inanmıorm bir kızla bir erkegin dost olabilceine.hayatımda 2 kere bu kazıgı yedim ben.Sevgilim, dostum dedigi insanla beni aldattı.1.sinde kıza suc buldum sonucta onun karaktersizligiymis dedim ve gectim.fakat bu 2. kere tekrarlanınca kisiye baglı bisi olmadıgı,isin icinde farklı cinsler varsa hep bir bokluk cıktığı öğretildi bana.ben bana öğretilene ve gördüklerime inanırım.Ha benim de kız arkadaslarım yok mu?evet var.fakat artık hicbir zmn erkek arkadaslarımın onune gecmesine izin vermiyorum cunku hayatın bana öğrettiği bişi var.ortada farklı cinsler varsa orda hep bir bokluk çıkar...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben Türkiye'de yaşayıp Türk olmayanlardanım tam olarak, etrafımdakiler de öyle.

Bu konuyu daha geçenlerde konuştuk, olmaz öyle şey o kim ki senle görüşmeme laf söylesin dedi erkek arkadaşı için. Yani bunlar bu ülkede de yaşanabiliyor.

Ha ben de onun evine gittim ailesi evde bile değildi yani hiçbirşey de demediler. Severler de beni. Her konuda "Aman abi burası Türkiye" geyiği yapmayın çünkü Türkiye'de de yaşanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ha ben de onun evine gittim ailesi evde bile değildi yani hiçbirşey de demediler. Severler de beni. Her konuda "Aman abi burası Türkiye" geyiği yapmayın çünkü Türkiye'de de yaşanabilir.

Ben burası Türkiye o yüzden o gibi olaylar fazla sık yaşanmaz derken , Türkiye'nin kötü bir yer olduğunu kastederek demedim.Aksine Türk toplumundaki ahlakın iyi derecede olmasından ve bu konuya hassasiyet göstermesinden dolayı bu kız arkadaşla fazla içli dışlı olunmazın altını çizmeye çalıştım.

Sen gitmişsin kızın evine aileside evde yoktu diyosun iyi güzel ama genel tabloya bakalım arkadaşlar.Kaç türk baba kızını erkek arkadaşıyla evde yanlız olmasını hoş karşılar.
Doğrusuda budur zaten , sen ne kadar namuslu biride olsan sonuçta karşı cinssin.

Zaten benim önceki yazımda belirttiğim gibi ailesi seni çok iyi tanıyoki senin kızla evde yanlız kalmana izin vermiş.Bu da istisnaya girer zaten.Ama şimdi sen bunun üzerine bana "yoo ailesi beni hiç tanımaz ama yinede evde kalmama izin verdi" dersen ben o ailenin kızına verdiği değerden süphe ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çok iyi tanımazlar ama ikimize de güveniyorlar. Ayrıca doğrusu budur demen de saçma olmuş. Sana göre doğru. Ahlakın da fazlası zarar. Kızla erkek aynı evde yalnız zaman geçirince namus gidiyor mu yani? Komik olmayın ya.

Doğrusu bu ne demek. Bence yanlış olan bu konuda iki kere düşünme gereksinimi duymamız. Yanlış olan halkımızda pek çok abazan bulunması ve kızlarla evde yalnızken farklı şekilde zaman geçirmek istemeleri.

Ama ahlak polisliği de hepsinden kötü. Kızım olsa çocukla bikaç kez görüştükten sonra güvendiysem bırakırım evde, öncelikle de kızımı iyi eğitir, ona güvenirim.

Kıza verilen değerle de alakası yok. Bizim halk biraz fazla maço bu konularda. Abilik, babalık kız durumunda abartılıyor. Kızın hislerine önem verilmiyor "namus" kalıbı altında.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Çok çok iyi tanımazlar ama ikimize de güveniyorlar. Ayrıca doğrusu budur demen de saçma olmuş. Sana göre doğru. Ahlakın da fazlası zarar. Kızla erkek aynı evde yalnız zaman geçirince namus gidiyor mu yani? Komik olmayın ya.

Kızla erkek aynı evde kalınca namus gidiyor diyen yok.Ama bana namusun gitmediği garantisinide veremessin.O yüzden bu olay kişilerde biter , fıtratımız gereği karşı cinse olan dürtümüz bizi yanlış yola sürükleyebilir.

nileppezdel said:

Ama ahlak polisliği de hepsinden kötü. Kızım olsa çocukla bikaç kez görüştükten sonra güvendiysem bırakırım evde, öncelikle de kızımı iyi eğitir, ona güvenirim.

Kıza verilen değerle de alakası yok. Bizim halk biraz fazla maço bu konularda. Abilik, babalık kız durumunda abartılıyor. Kızın hislerine önem verilmiyor "namus" kalıbı altında.

Benim kastetiğim saplıntılı derecede ahlak paranoyalığı değil.Sende birden baba gibi düşünüp sahiplenmişsin işte kızına , ilk önce çocukla görüşürüm diyosun ama iki üç görüşmede çocuğu çözüp tamam bu çocuk benim kızıma dokunmaz diye bir iç rahatlığı yaşıyamassın.Çünkü bunun kriterleri yok yani erkek çocuk şu tavırları sergiliyosa kızınıza dokunmaz gibi bir şey olabilir mi ?

Kıza verilen değerlede yüzde yüz ilgisi var.Sen kızını yanlız bırakıcağın çocukla konuşurum kafama yatarsa izin veririm diyosan bu bile bir değer belirtisidir.Kızına değer vermiyosan ne yaparsa yapsın banane dersin ilgilenmessin.

Ayrıca halkımız bu konularda fazla maço değil.Kültürümüzden ve dinimizden gelen bir hassasiyet var.Avrupa ülkelerine bakalım, artık kız erkek ilişkileri o kadar vıcıklaşmışki afedersiniz "f"ck buddy" diye tabir edilen sıfatlar uçuşuyor etrafta.Aile düzenleri çökme noktasına gelmiş genç nüfus azalmış.Türkiye aile oluşumuyla ve dini altyapısıyla ahlak bakımından daha ileride.
Sosyal ağlarda paylaş

@salyangoz: Kusura bakma da sen ve senin gibi ahlak olayını abartanlardan, cibnselliği çok abartıp kötü birşey gibi gösterenlerden nefret ediyorum.

Kızım seks yapmak istiyorsa erkek arkadaşıyla karışmam, seks kötü birşey değil, korkunç birşey değil. Kürtaja da karşı değilim o yüzden korunamaycak kadar salaklarsa da aldırırım bebeği.

Halkımızın kültürü ve dini gereği bunu yapıyor olması abartı maço olmadığını göstermez.

Kültürümüz tamam Avrupa kadar rahat olmasın belki ama bu kadar da kapalı, tutucu olmasın bence.

Zaten fark etmez, bu ülkenin kükltürünü hiç anlayamadım, hiç sevemedim.

Dinsiz bi vatan hainiyim evet.

Saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Evlendin de kız babası mı oldun nilep sdf.

belki haklı olabilirsin ama daha baba olmadan bu şekilde yazman boş. bu şeye benziyor, üniversite ile alakası olmayan bir tipin bana üniversite hayatını anlatması gibi ya da daha askerliğini yapmamış birinin askeriye hayatını anlatması gibi birşey. güler geçerim yani. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Kız babası olmak istiyorum ama klasik Türk insanı değilim ben. Bariz bir şekilde yanlış ülkede doğmuşum orası ayrı mevzu zaten :)

Ama kızım olursa evet erkek arkadaşıyla seks yapmasına izin veririm. Ailem rahat, Avrupai bi aile, ben de öyle büyütüldüm. O yüzden problemim yok yani.

Evlilik öncesi cinsel ilişki yanlıştır diyen insanları da komik buluyorum.

Saygılar tekrar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...