Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun laptopu seçmede yardım

Jadelith

Öne çıkan mesajlar

hm güzel gözüküyor. fakat asus iyimidir? yani dell aldım ben hayatım boyunca. hoş dellde de baya sorun çıkıyodu, anakart değiştirmem gerekmişti bir senelik bilgisayarda. sonra bir laptop almıştım o kadar ısınıyodu ki doğru düzgün çalışmıyordu.

neyse.

sende de var sanırım. ısınma sorunu oluyor mu? yani sert bir yüzeye koysan ısınma sorunundan çeker miyim? (yumuşak yüzeye koyarsan direk ısınıyor onu biliyorum)

ha sağol bide :)
Sosyal ağlarda paylaş

hep sert yuzeyde kullandım... hic ısınma sorunu yasamadım (ki 24 saatten fazla acık kaldıgı oldu, gece bir seyler indirmek icin acık bıraktıgım falan)... sag taraf ısınıyor biraz, o da oldukca az... onceki laptop'larda ben de ısınma sorunu cektim hep, ama bunda bir sorun olmadı, gerci yeni aldım daha cok olmadı alalı, 1 ay kadar oldu, onun icin cok da bir sey soylemiyim =)...
Sosyal ağlarda paylaş

Walla ben de o amacla bi laptop aldim o nedenle aklima gelen seleri soliyim.

1. Mumkunse satin alma custom yaptir(Arcelik yapiyodu sanirim)
2. Kesinlikle 17 inc olsun ekran.
3. Ram ve HD gibi degistirilmesi kolay seylere cok para harcama mumkunse en kucuk hd ve en mantikli en dusuk ram grubunda al rami. (Yane 1 GB al mesela ama 1 gb lik tek stick olsun ki bi 2gb lik alip takabil yanina yada 64 bit kullancaksan 2 gb lik tek stick al)
4. Mumkunse cift hd slotlu bi sistem al (HP pavilonlarda vardi)
5. Ekran karti ve cpu ya para gom.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
Walla ben de o amacla bi laptop aldim o nedenle aklima gelen seleri soliyim.

1. Mumkunse satin alma custom yaptir(Arcelik yapiyodu sanirim)
2. Kesinlikle 17 inc olsun ekran.
3. Ram ve HD gibi degistirilmesi kolay seylere cok para harcama mumkunse en kucuk hd ve en mantikli en dusuk ram grubunda al rami. (Yane 1 GB al mesela ama 1 gb lik tek stick olsun ki bi 2gb lik alip takabil yanina yada 64 bit kullancaksan 2 gb lik tek stick al)
4. Mumkunse cift hd slotlu bi sistem al (HP pavilonlarda vardi)
5. Ekran karti ve cpu ya para gom.

custom yaptırmıştım en son. dell idi.

sorunu şu, o kadar aşırı bir ekran kartı ve cpu koymuştum ki bilgisayar yanıyordu. mesela WoW raidi yaparken (40 kişiliklerde) başta 30 fps ile başlıyordum, sonra ısınmaya başlayınca 10 a düşüyordu. o yüzden custom made ye sıcak bakmıyorum. asusu alıcam herhalde.

bide klavye ve monitör almayı da düşünüyorum, işten gelince onlara takarım oyun oynarken. işte 15.4" sorun olmaz zaten.

hdmi çıkışlı olsa daha iyiydi ama napalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...