Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

photoshop'ta web site yapımı?

wEll

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Türkçe kaynak bulabileceğini pek sanmıyorum. Daha doğrusu bir kaç kitap var ama ya süsten ibaretler ya da web sitesi şeklinde özel anlatıma sahip değiller.

Fakat bir çok yabancı kaynak bulabilirsin. Photoshop bilgin yeterli düzeydeyse yazılanı çok anlamana da gerek yok. Nasıl yapacağın adım adım yazıyor/gösteriliyor genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında biraz öğrendim gibi. yalnız bir sorum olucak. istediğim yerlere site linkleri verebiliyorum slice tool sayesinde. ama mesela ben kendi bilgisayarımdan birşey koymak istiyorum link olarak. kendi yaptığım bir sayfaya ya da bir fotografıma link vermek istiyorum.

o zaman ne yapmalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi öncelikle Photoshop'da web site yapımı diye bir şeyin olmadığını öğrenmen lazım.

Photoshop'ın kullanıldığı alan Web Design alanıdır.

Photoshop'da çizimler yapılır.

Php ile ya da asp belki html vs.. hazırlanmıs siteye, bu tasarımlar genellikle CSS Styling kullanılarak monte edilir.

php vs.. bilginin olmadığını düşünürsek, yapabileceğin pek bir şey olmadığını söyleyebilirim.

Ama başlangıç için Wordpress ve bir thema üzerinde çalışabilir, yaptığın tasarımlar ile thema'ları baştan sona değiştirebilirsin.

Önümüzdeki günlerde ben kendi siteme bir tutorial'ın çevirisini yapacağım bu konu hakkında, Css ile nasıl menuler yapılabileceği, çizimlerin nasıl yerleştirilebileceği vs.. hakkında. Ama 100 de 100 photoshop kullanımı ile.

Sonuç olarak,

http://avntn.org/web-tasarim-trendleri/ adresinde verdiğim resimlere tıklarsan, ulaşacağın sitelerin tasarımlarının çoğu 100 de 100 photoshop olmasına karşın, üstün css bilgisi ile yerleştirilmişlerdir.

Günümüzün en modern dizayn sistemleri de bu şekilde çalışır zaten.

Php, Css ve Photoshop. Muhteşem 3'lü dedikleri bu olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

php'i artık zaten html içi kullanıyoruz her durumda, bu düşünüldüğünde, tabiki html olmazsa olmaz be anam :D

Kolayı yok mu bunun ?

Hmm.. Eğer iyi bir şeyler oluşturacaksan maalesef.

Ama frontpage felan kullanabilirsin, heh sonuç fiyasko olur muhtemelen, ya da basit şeyler üretirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...