Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Beta Signuplar Basladı!

raistlinthewiz

Öne çıkan mesajlar

şu wow bölümünde bir iki adam daha var böyle, kafaları almıyor. noter huzurunda raid yapıcaksın sonra görücek haftanın 4 günü pek ala 4 er saatten raid yapılarak bişeyler kesilebileceğini.. dkp sitesine girdim attendance checklerin yapıldığı saatler yazıyor mu diye ama yazmıyormuş. veya şöyle yap. wow forumlarına gir raid yapan guildlerin saatlerini incele o zaman hak verirsin
Sosyal ağlarda paylaş

hah anlamış
şunu da 4 kere yazayım anlar

biz uğraştık onlar da uğraşsın demek elitizmin ve denyoluğun doruk noktasıdır. herkes düzenli raid yapmak zorunda değil günde 1 2 saat oyuna bakan adamlar da içerik görmek istiyor
o yüzden artık millet farma bağlamaya başlayınca nerflüyorlar ki herkes görsün 17 saat oynamayan derken mübala yaparak onları kastettim, ben söylerken utandım bunu sen hala anlamıyosun şaka gibisin ya.

Bi de zekayla ilgili yorumlar yapıyosun ironik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

bak sen.. bize anlatıyor millet içerik görmek falan istiyor diye, ben de diyordum neden blizzard nerflüyor orayı burayı..

önce gelip herkes sizin gibi 17 saat raid yapmıyor günde diyor, sonra ben casual takılıyorum ama sunwell yapıyorum diyor sonra da günde 1 saat takılarak kael görmek isteyen adamlar var diyor. günde 1 saat değil 3-4 saat dahi takılsa kaeli anca heroic mgt de görür o casual arkadaşlar.. benim taa en başında dediğimi tekrarlıyorum sana. illidanı günde 4 saatten fazla raid yapıp da kesmiş ama hala TK da kael'i indirememiş adamlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben gerçekten çocukluktan beri ailesinin yalan yanlış "zekisin" gazıyla büyümüş insanların, daha argumanını anlamadıkları birinin zekasıyla ilgili densizce konuşup
üstüne bak ben burayı anlamadım ehihe edasıyla gösterip altalta dizmesini anlamıyorum.
Bi hata yaptık 13 yıldır kuyruk acısı yüzünden ona buna alakasız laf sokmaya çalışan 3.sınıf bi adama laf söyledik nasıl çıkıcam bilmiyorum.

Sana son mesajım, bir daha da benden alıntı yapmanı yasaklıyorum

olayı geçmiş instanceları nerflüyolar, uçak pilotu gibi kulaklık mikrofonla 4 saat çişini tutmayan insanların da bişeyler görmesini istiyolar.
Az sayıda raid yapmak o raidleri niteliğini değiştirmiyor.
bak
bu kadar
ordaki rakamların hepsi abartmaydı daha rahat anla diye,
olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

hani senin gibi 1 yıldan daha da az bulunmuş bir üye olsam bu forumlarda , senin yaptığın şekilde sokak çocuğu gibi konuşup gerekli cevabı veririm de hesabıma kıyamıyorum..
şimdi tekrar aşamalı aşamalı anlatayım sen de kafana sokabilirsin muhtemelen..
1. yukarda bir arkadaş ''bütün fightlar archi gibi olsaydı progressleri görürdük'' demiş
2. ben de alıntı yapıp archiden önce kael'i kaldırmasalardı mh attune için, o zaman görürdük progressleri, illidan kesip kael görmemiş adam çok çünkü oyunda dedim..
3. sonra sen, günde deli dana gibi 10 saat oynayıp da serverin en iyi guildine bok atmak için no lifer diyen bebeler gibi 'herkes sizin gibi 17 saat oynayamaz günde'' dedin.
4. ardından da 4 gün 4er saat raidle yapılabilceğini söyledikten sonra sen de 'casual oynuyorum ama sunwell yapıyorum' yazıp altına da bana anlatmayın bunlar yazıyorsun. ilk cümleyi sanki bizim ağzımızdan söylemiş, 2. cümlede de bana anlatmayın bunları diyorsun. haliyle böyla yanlış anlaşılmalar oluyor yazışırken.
5. son olarak,'ben casualım ama sunwell yapıyorum' diyebiliyorken, kaeli kesmek casuallık değil noliferlik oluyor senin için. artık kimin kuyruk acısı var bilemiyorum.
---
wowla ilgili kısım buraya kadar, bana karşı konuşurken laflarına dikkat et çünkü annen baban değilim git onlarla konuş bu şekilde. emir falan da vermek istiyorsan, odana git oyuncaklarına, actionmanlerine, bebeklerine falan ver o emri. kimseyle de kuyruk acım falan yok, heralde freemoon'u kastediyorsun kuyruk acın var derken ancak o adama bile söylediğim her lafta haklı olduğumu tarafsız olan herkes görebilir ki,freemoon'un uslubunda ve magele ilgili bir iki saplantısında problem var gerisinde haklı oluyor çoğu zaman. kendisi bile senin gibi bir iki adamın arasında bana doğru düzgün bir üye olarak gelmeye başladı. yarın işe gitmem gerek o yüzden meydanı boş bulup son hakaretlerini yazabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Black Temple bitirip SSC/TK yapamamanin nedeni en basit haliyle ihtiyac olmamasi olabilir mi acaba ? Sonuc olarak herkes gecmis content'in casual oyuncular icin nerf yedigi kanisinda ayni goruste, bu Black Temple icin gecerliyse SSC/TK icin de gecerli -ki basit bir mantikla bahsedilen BT bitirmis ama Vashj ya da Kael'thas gorememis oyuncular mevcut gear ile en fazla 1-2 tecrube ile kesebilir.

En eski WoW oyunculardan biri olmama ragmen yukarida saydigim hicbir content'i goremedim askerlik sebebiyle, gorebilecegimi de sanmiyorum keza baslangic olarak pvp/heroic gear'i ile Karazhan yapabildim pve adina sadece. Artik ihtiyac duyulmadigi icin server'imda SSC/TK yapan bir guild yok boyle ilginc birsey oldu, diger server'lari bilemiyorum tabi. Karazhan&Badge gear'i ile bir sans var belki BT baslangic icin ama cok ihtiyac duyulan class'lar icin gecerli araliklarla.

"Hedefimiz 25 raid'lerde progress" mottosuyla acilan guild'ler 3-5 Karazhan badge raid'inden sonra dagiliyorlar.

Sonuc olarak diger server'lardaki progress'in farkli olma ihtimalini de hesaba katarak, kendi server'im adina bir yorum getireyim; Tier 5 content icin ortalikta guild yok, sans eseri bir pve guild'e girmeyi basarabilen bir oyuncu mecburen SSC/TK gecip BT/Sunwell yapmak zorunda. Uc bir ornek olacak farkindayim ama oyundan uzun bir sure ayri kalmis raider bir arkadasim Vengeful gear'i ile cok uye kaybetmis bir guild'in mecburi class ihtiyaci sebebiyle eski raid tecrubesine guvenilerek sunwell guild'ine alindi. Suan BT ile giydiriyorlar ve henuz birkac heroic haric birakin SSC/TK gormeyi Karazhan yapmisligi bile yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Illidan görmek istiorum ama yine de t5 gear almadan t6 alma olayına karşıyım. Ayrıca daha koordine olmayan, kendine verilen görevi beyni basmayan, raide 35 milyon wipe yedirten tiplerin "aaaa ssc/tk mı yapcas nie bt/mh yapmıoruz qqqqqq" die sızlanmalarından da tiksindim. "Ulan zidibi sen önce leo da ww den kaçmayı öğren sora gel gief bt gief t6 die sızlan" diesi gelio insanın.

İşte blizz'in nerf ünün yan etkileri de bunlar. Ne oldum delisi bi sürü tip türedi etrafta. Yazık günah.

Şahsen ben hala bir kael ve lady kill de yer almak isterim imkanım olsa.. (Zaten hala t4 tank gear var euehehu)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
"Ulan zidibi sen önce leo da ww den kaçmayı öğren sora gel gief bt gief t6 die sızlan" diesi gelio insanın.

Aynen katılıyorum efe. Ayrıca ben yeni bosslar oyunculugu geliştirdiğine inanıyorum.

Açıkçası bir mage olarak aoe yapmasını SSC'De Morogrim Tidewalker'da öğrendim. :)

p.s : gerçi hala nubum ama.
Sosyal ağlarda paylaş

The Sha'tar serveri progress bağlamında yaklaşık 1 sene geride. Belki daha fazla. Bizim serverda Illidian daha kesilmedi. Hatta dünden önceki gün RoS server 1st kill yaptık. Muhtemelen Sunwell falan göremeyiz yani.

Ama role-play serveri olduğu için t5 contenti temizlemeden t6 ya geçmeme yönünde ilke kararımız vardı. O yüzden Lady ile Kael ölmeden Hyjal&BT yapmadık. Afedersin bir tarafımız yırtıldı progress diye; sonra diğer realmlerden full tier 6 ları ile bir guild transfer oldu; herifler ne pre tbc content görmüş; ne Lady ne Kael ne birşey. Bir kısmı tier 6 ları parayla satın almış bazıları boostlanmış vesaire. Allahtan şimdilik birşey beceremiyorlar ama Illidian server 1st'ü elimizden alırlarsa attunementları kaldıran blizzard'a fena söverim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

blizz in h.core gamer - casual gamer ayrımı yapmak için armory d.base inden tarama yapmasını veya guild progress lere göre bi ayıklama yapmasını mı bekliosunuz :D

Yapiyor ama, tamam belki gear'a gore degil ama dunya siralamasindaki durumuna gore key dagitimi diye bir gercek var ki bence cok yanlis. Sen tut adam iyi progress yapti onceki oyunda diye beta key ver butun guild'e. Sonra ne bekliyolar? Hangi guild yarisabilir ki bu tiplerle? Tabiki yeni bir top guild cikmaz bu sistemde. Iyi guildler zaten oyunu yapan tarafindanda destekleniyor boyle beta key filan vererek, acikcasi uzuluyorum inanip kasan ama yinede hic sansi olmayan guildlere :/

Ozellikle vermemek lazim iyi guildlere beta key ki bir rekabet ortami olsun.

Ote yandan da iyi guildler oyunun artik motor'u oldugu icin bug'lari filan daha iyi gorurler diye vermekte lazim beta key. Iki ucu b.klu degnek modeli bir durum soz konusu.

Ha ne olur? Raid instance'lari test ettirmezsin millete, kendi ozel tester grubun olur parali calisan blizzard'in bunyesinde, disari sizdirmaca yapmazlar, oyunun geri kalan kisminida beta olarak test ettirirsin oyunculara, outdoor'u arena'yi 5man'leri filan, hem rekabet surer, hem yeni guildlerinde bir sansi olur kendilerini gostermek icin. Aksi halde yukardaki uc bes guild surekli top kosturur oralarda.

p.s: System Sux...
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:
Raid instance'lari test ettirmezsin millete, kendi ozel tester grubun olur parali calisan blizzard'in bunyesinde,

yok mu sanıyosun? :S

Valla var gibi gozukmuyor, varsa da bi ise yaramadigi kesin.

Brutallus encounter'ini hazirlayip, burn mekanigini yaptiktan sonra, o burn'u grounding totem'e atiyorsa o boss, senin tester grubun gidip pacman filan oynasin derim ben blizzard'a. Bu gozden kacabilir mi? Nasil bir odun olmak lazim...

Onu gectim sen KJ gibi bir fightta illusion'lar yaratiyorsun belli playerlardan, be odun insan hic mi dusunmez bu adam DS acar IB acar acaba onlari acinca bizim bu kod sicar mi sicmaz mi diye? Ben artik anlam veremiyorum ya programcilari odun ya da testerlari, bi odunluk oldugu kesin bi yerlerde.

Bu zaten 1 degil 2 degil, o kadar cok acik gordum ki yillardir, artik hakkaten bayiltti adamlar. O tester grubuna da selamimi iletiyorum burdan :/

Neyse, tester grubu var mi yok mu'ya takilip esas noktayi kacirmayalim, esas nokta raid istance'larini oyunculara test ettirmemek. Kendi icinde halletmeli bunu blizzard. Civiyor yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel örnekler.. Ek olarak Felmyst breath içinde kalıp MC olan karakter log out olup tekrar oyuna girdiğinde büyünün etkisinden çıkıyor.

Hadi bunlar ufak hatalar ama KJ de es geçilen son derece büyük bir hata ki bu hatanın SK'nın first killine katkısı oldu.

Bencede blizzardın fightları detaylarıyla inceleyen bir raid test ekibi yok varsada boss fightlar efor sarfedilerek denenmiyor yani karakterler yetkilendirilmiş karakterler olabilir ve komut bazlı testler yapılıyordur. Phaseler test edilir kullanılan büyüler falan filan komutlarla hp üzerine değişim yapıp diğer phase denenir. Çünkü efor sarfedilerek denenmiş olsa PTR Sunwell daha derli toplu olurdu. Oyunculara denetmek ahmaklık. Büyüsü bozuluyor ve rekabet ortamını köreltiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Blizzard'ın tester grubu 25 kişi, beta'ya çıktığında aynı encounter, test ediyor 125 kişi (örnek)

Daha fazla bug'ın ortaya çıkması, atlanan şeylerin bulunması gayet doğal.

Sen kendi icinde test yapip ondan sonra public test'e actigin bir bossta, boss'un attigi burn'un grounding totem'e gidip gitmedigini "gozden kacirdiysan", o zaman ben oyle beta tester'in alnini karislarim, lesser derim ve hatta git kumda oyna, kumdan kale yap onlarin betasini test et derim.

Bunlar dogal filan degil, minimal seyler bir nebze okey belki ama bazi seyler gozden kacmaz, kacmamali, kacirilmamali. Eger ki kaciyorsa ben bunda art niyet ararim, vurdum duymazlik gorurum.

Ayda kac para kazandigini tahmin bile edemedigim bir sirketin boyle seyleri lafim ona "gozden kacirmaya" hakki yoktur. Kacirirsa da boyle blaming & flaming'e maruz kalir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...