Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bankmatikle wow aylık ücreti ödenemezmi ?

solidhammer

Öne çıkan mesajlar

Benim iş bankasından bankmatik kartım var (kredi kartı değil). Ve üstünde visa electron geçen yerlerde çalıştığına dair ibare var. Bu bankmatik kartıyla wow a para yatırmaya çalıştım kartı kabul etmedi illa kredi kartımı alıcam yani.
Bide bu iş bankasının Maxinet diye garantinin sanal kartına benzer bi davası varmış bilgisi olan varmı acaba ? oda illa kredi kartı gerektiriyormu ?
Sosyal ağlarda paylaş

az önce müşteri temsilcisiyle konuştum illa kredi kartı istiyomuş netten alış veriş için :S ama geçen bi arkadaş bahsetmişti garantinin sanal kartından onda kredi kartı almak gerekmiyormuş sanırım direk hesap acıp sanal kredi kartı numarası alabiliyormuşsun yanlışmı biliyorum ?

Şöyle demiş o arkadaş hatta kaydetmişimde adı yok;

Hala niye kredi kartı sorunlarıyla uğraşıyorsunuz ?

yaşın 18 den büyükse

1-garanti bankasına gidiyorsun
2-bir vadesiz hesap açıyorsun ,hesabı açarken internet bankacılığınıda açtırıyorsun (vadesiz hesap açmak için para yatırman bile gerekmiyordu )
3-gişeye gidip hesabına paranı yatırıyorsun
4-eve gelip garanti müşteri hizmetlerinin 444 lü numarasını arayıp internet bankacılığı şifre ve parolanı alıyorsun
5-internet bankacılığından kendine bir sanal kard oluşturuyorsun(mail adresi gerekiyor ama artık oda vardır) ve bu karta para aktarıyorsun ve güle güle kullanıyorsun
hepsi bu kadar.
ben eve-online ödemelerimi snal kardla yapıyorum
Edit:garantinin sanal kartı sanal bir banka kartı ,sanal kredi kartı değil bu nedenle alıp kullanmak için kredi kartı çıkarmaya ihtiyacın yok

Bide bu işlemler 1 günde içinde yapılabiliyormu acaba
Sosyal ağlarda paylaş

işbanasının sanal kartı yok benim bildigim (bilmiosam ve varsa yuh bana orda çalışıorum)

bankamatikle wow ödemesi yapamazsın çünkü sistem geregi bankamatik kartlarındaki visa master vs ibareleri sadece yurtdışında hangi bankamatikleri kullanabilecegini sana gösterir

ayrıca zaten bankamatik üzerinde cvc kodu yoktur ki k kartı ödemesi isteyen yerler bu cvc kodunu sorar.

ben garantiyi kullanıorum

gidiosun hesap açtırıosun

interaktif kullanıma açık olmasını istiosun

prosedürler kolay
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
hesap bir günde açmayabilirler diyen arkadaşa gülücüklerimi yolluyorum :D

olur mu öyle şey yav

teşekkür ederim gülücükler için :) Ben gayet reasonable bir saatte gittim hesap için doldurulması gereken formu doldurdum ve teslim ettim. Zat-ı alîler bana yarın gelip, hesap cüzdanınızı alabilirsiniz dediler. Keza hesabımın internet şubesi başvurusunu da o zaman yapabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lorrotar said:
ödeniyor.biz 4 senedir oynuyoruz 2 sene falan visa electron bankamatikten ödedik.yatırdığın para azdır senin ondan ödüyememişsindir.euro pahalı bu aralar malum.

valla 300 ytl var şuanda hesapta ama kart no yu kabul etmiyor blizzard yada paypal (yf için) sizinki başka bi banka olmasın çünkü bugün müşteri temsilcisiyle konuştum bana bankmatik kartlarımızın netten alış veriş yapmak için gereken özelliğinin olmadığını/kapalı olduğunu söylediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:
normal hesabından otomatik mi çekiliyor anlamadım ki olayı?
ben ilk aylığını aktif ettirdim ama gelecek ay oto mu çekçek napçak

he bide onu merak ediyorum ewt mesala sanal kart çıkardım o sanal kartı kullanmak için bana numara şifre neyim veriyolarda ben her ay 1 daha 1 daha mı şifre mifre alıp uğraşmam lazım ?
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:
Dworgian said:
hesap bir günde açmayabilirler diyen arkadaşa gülücüklerimi yolluyorum :D

olur mu öyle şey yav

teşekkür ederim gülücükler için :) Ben gayet reasonable bir saatte gittim hesap için doldurulması gereken formu doldurdum ve teslim ettim. Zat-ı alîler bana yarın gelip, hesap cüzdanınızı alabilirsiniz dediler. Keza hesabımın internet şubesi başvurusunu da o zaman yapabildim.

hangi banka bunu yaptıysa o elemanına pes diorum.

zira normalde hesap açılması işlemi müşteri şubedeyken anında yapılır hesap cüzdanı da o dakika da printerdan basılır verilir.

o zaman sana degil o garip banka görevlisine gülücüklerimi yolluyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:
eger sanal kartta para varsa odeme gununde otomatik cekiliyor ama yoksa acc frozen oluyor. bankaya gidip para yatiriyorsun ve sonrasinda netten sanal kart a geciriyorsun parayi acc management sayfasindan kart girisi yapiyorsun tekrardan sanal kart bilgilerini giriyorsun acc tekrardan aciliyor.

yaklasik 4 senedir kullaniyorum hic bir sorun yasamadim yanliz 30 ytl civari para yatirin. 13 euro cekiyorlar gene ama tam 13 euroluk para yatirdiginizda genellik kabul etmiyor fazlasini istiyor. hala niye boyle birsey istedigini bilmiyorum. kredi kartiyla ugrasmayin tavsiye ederim.

ayrica sanal kart i kredi karti kullanilan tum alisverislerde kullanabilirsiniz. ornegin paypal hesabina sanal karti ekleyebiliyorsunuz. freedom alirkende isinize yarar ve bircok sey icin.

hah işte bu +1

yazcaktım üşenmiştim yazan olmuş :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
MasterHapLo said:
eger sanal kartta para varsa odeme gununde otomatik cekiliyor ama yoksa acc frozen oluyor. bankaya gidip para yatiriyorsun ve sonrasinda netten sanal kart a geciriyorsun parayi acc management sayfasindan kart girisi yapiyorsun tekrardan sanal kart bilgilerini giriyorsun acc tekrardan aciliyor.

yaklasik 4 senedir kullaniyorum hic bir sorun yasamadim yanliz 30 ytl civari para yatirin. 13 euro cekiyorlar gene ama tam 13 euroluk para yatirdiginizda genellik kabul etmiyor fazlasini istiyor. hala niye boyle birsey istedigini bilmiyorum. kredi kartiyla ugrasmayin tavsiye ederim.

ayrica sanal kart i kredi karti kullanilan tum alisverislerde kullanabilirsiniz. ornegin paypal hesabina sanal karti ekleyebiliyorsunuz. freedom alirkende isinize yarar ve bircok sey icin.

hah işte bu +1

yazcaktım üşenmiştim yazan olmuş :)

Ucuz ayı seni :D (- Edriel (old snaketr):))
Sosyal ağlarda paylaş

solidhammer said:
Madcat said:
normal hesabından otomatik mi çekiliyor anlamadım ki olayı?
ben ilk aylığını aktif ettirdim ama gelecek ay oto mu çekçek napçak

he bide onu merak ediyorum ewt mesala sanal kart çıkardım o sanal kartı kullanmak için bana numara şifre neyim veriyolarda ben her ay 1 daha 1 daha mı şifre mifre alıp uğraşmam lazım ?

garanti bankasının visa electron türden bankamatik kartıydı bildiğin.farkı bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

O arkadaş benim :D sanal ba nka kartı veren tek banka garanti ,diğer bankalar snal kredi kartı veriyor tabii sanal kredi kartı içinde gerçek bir kredi kartı lazım önce diğer bankalarda
Hesabını açıp ,hesap defterini alıp eve gidiyorsun garantide sonra 444 lü müşteri hizmetlerini arayıp internet bankacılığı şifreni alıyorsun ,sanal kartı kendin internet şubesinden yaratıyorsun.
Birde o topiğe şunu eklemiştim bilmem gördünmü?

Bu arada unuttuğum bir şey var ,garanti cep tel. numarasıda istiyor artık güvenlik nedeniyle, bu cep telefonu size ait olmalı çünkü garanti bankası artık para transferi yapılacağı zaman cep telefonuna tek kullanımlık bir şifre gönderiyor bu şifreyi yazıp ondan sonra işlem yapabiliyorsunuz,güvenlik için çok güzel bir uygulama.

http://forum.paticik.com/read.php?43,3335518

sanal kartta yurtiçi/yurtdışı kullanıma açık 16 haneli bir Mastercard numarası +CCV numarası almış oluyorsun ,şifreye gelince garanti internet bankacılığı şifrelerini 3 ayda bir falan mecburen değiştirtiyor ama sanal kard numaran ve CCv sen iptal edene kadar aynı ,istediğin zaman iptal edip yenisini yaratabiliyorsun
solidhammer said:
az önce müşteri temsilcisiyle konuştum illa kredi kartı istiyomuş netten alış veriş için :S ama geçen bi arkadaş bahsetmişti garantinin sanal kartından onda kredi kartı almak gerekmiyormuş sanırım direk hesap acıp sanal kredi kartı numarası alabiliyormuşsun yanlışmı biliyorum ?

Şöyle demiş o arkadaş hatta kaydetmişimde adı yok;
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...