Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sonic DX -- Director's Cut

Volfied

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,

Iki cd lik bir oyun bu, eger Sonic fani varsa, kesinlikle edinsin. Neden oldugunu anlaticam.

Oncelikle oyuna bi bakalim
SOnic ile basliyoruz, klasik kahramanimiz isik hizinda kosan Sonic falan. Oyundaki en onemli degisiklik tamamiyla 3D olmasi. Yani ne izometrik, ne de 2D. Baslarda biraz zorlansaniz da auto cam de bi sure sonra alisiyorsunuz kamera hareketlerine ve asiri derecede rahat sekilde kullanabiliyorsunuz.

Simdi oyunu bu kadar iki cd yapan maximum da 1.4 gb yer tutmasini saglayan sey ne?
6 karakter olmasi, oyunda hikayede ilerledikce SOnic ile karakterler katiliyo, ve ilerde o karakterlerle oyunu bi daa oynayabilyiorsunuz (bunu aciklicam) karakterler:
Sonic the Hedgehog
Tails - Sari olan helikopter tilki, cocuksu
Knuckles - Kirmizi karizmatik sinirli dovuscu, kafalama dalan tip
Amy - SOnic in kiz arkadasi, pembe, elinde koca bi cekic var bi yerinden cikartiyo, vurdugu zaman kalpler saciliyo etrafa :P
Big - Balikci koca mor bi kedi, daha fala oynayamadim ama Froggy diye bi kurbagasi var, oltasiyla onu tutmaya calisiyo genelde :P
E-102 Gamma - Robotnik in robotu, action a basili tutup etrafi tariyosunuz, biraktiginizda fuze atiyo kilitlendigi hedeflere.

Evet efennim nerde kaldik, karakterlerle bi daa oynuyosunuz, ve karakterlerin farkli stilleri oldugu icin ayni yerleri farkli yollardan bitirme, ve apayri yerlerde oynama var. Apayri stiller ile.

Hikayeyi anlatmadim! Hikaye basitce Chaos Emerald lari RObotnik den kurtarmak, ama Robotnik in her firsatta ele gecirip Chaos denen God of Destruction a yedirmesi ve onu guclendirmesi, bizim de ikisini dovmemiz :P

Simdi Fanlarine dinmesi gerek diyorum, niye?
20 tane Sonic madalyasi topladim, ve birden Mini Games COllection diye bi secenek cikti! bi actim, Game Gear de yayinlanmis olan ilkSonic oyunuun emuile versiyonu vardi! tabi buyuk zevkle oynadim, 40 madalya icin kasiyorum su anda :P

Asiri zevkli, her Sonic faninin ve platform faninin edinmesi gereken bi oyun, oneririm.

IOCinde cursorlar ve wallpaper larda var isteyenler icin :P[signature][hline]Be nice to your computer
'cause one day they'll take over the world
Sosyal ağlarda paylaş

full versiyon mu abi o mini game?

ayrıca Sonic R'a mı benziyor nedir?
bir ss koysana..[signature][hline]Halfmumi bir ara demiş ki:
İcq yönetimi Mastericq sahipleri 25 haneye kadar icq dağıtcaklarını bununda icqnun ortamını dağıtcağını belirttiler
-coLdwind-, 13 February 2004 00:17 tarihinde demiş ki:
mumi the sucker
Sosyal ağlarda paylaş

tamamiyla 3D
third person platform
o mini oyunlarin hepsi orjinalleri, Sega cikardigi icin full Sonic pack i olmus
bunlar disinda oyunlar da var ama, Mission var mesela 6 karakterle toplam 60 tane gorev var, Adventure field larda dolasip bunlarin hint lerini buluyorsunuz, mesela bir tanesi ornek olarak Egg Carrier a gittiginizde tepedeki balona ulasin, Sonic ile charge oluyosun, light speed dash i hazirliyosun, yayli platformla zipliyosun, son tepeye ulastiginda balona dogru light speed dash i birakiyosun, ucuyo ve aliyo, bunun gibi ufak gorevler de var her karakter icin 10 ar tane, oyundan ayri yapilan.

Ve aradaki sub game leri bi daa oynayabiliyosun oyunda oralara gitme zahmetini gostermeden :)

Screenshot Sega nin sitesinde var ENglish de games altinda Sonic Adventure DX diye geciyo, ya da direk sitesi

www.sonic-dx.com/pc/uk

gene o uzun dolambacli ama siz sadece ileri basarak gittiginiz roller coaster yollar var, tabi kamera cok guzel degisiyo uyum sagliyo onlara :)[signature][hline]Be nice to your computer
Sosyal ağlarda paylaş

sonic dx sonic R'a benziyor yani, o da 3 boyutluydu..[signature][hline]Halfmumi bir ara demiş ki:
İcq yönetimi Mastericq sahipleri 25 haneye kadar icq dağıtcaklarını bununda icqnun ortamını dağıtcağını belirttiler
mumi the sucker
Sosyal ağlarda paylaş

Sonic R i oynayamadim, ama bi oyunu vardi, 3D diye surmuslerdi piyasaya izometrik oynanan igrenc bi oyundu. Bu oyle degil, tamamiyla 3D ve third person, kamerayi rotate edebiliyorsunuz.
Tails la da bitirdim az once :)
Bazi bolumler bir gece boyunca ugrasmami, ellerimin terlemesi yuzunden laptopumun deckinin sirilsiklam olmasini sagliyo :P[signature][hline]Be nice to your computer
Sosyal ağlarda paylaş

valla arcane eger ocneki Sonic oyunlarini sevdiysen
bunda o sonic oyunlarini unlock etmek icin bolumleri tekrar tekrar oynicaksin :)
ilk bitirisn Level C, sonra Level B oluyo, Level A vardir bi de heralde :P
tabi her bitirisinde bi medal daaha laiyosun. Su an 37 medal im var, 40 olunca insallah 2. oyun acilir hehe[signature][hline]Be nice to your computer
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle önermem. Sonic hayranı olan beni bile kendinen soğutmuş bir oyundur kendisi. Grafikleri çok tatlı lafım yok. Ama oynanabirlik çok çok kötü. 10 dk dayanabildim demoya... Ayrıca demoda çok fazla duvarın içine girme v.b. buglardan mevcut.

Fazla karakter olması hoşuma gitmedi. Robotla oynarken sonic oynadığınızı unutuyorsunuz oyun başka birşeye dönüşüyor. Kötü bir şeye. Eski sonic oyunlarının atmosferi bu oyunda yok. Kötü olmuş malesef...

[Bu mesaj Evolution tarafından 16 February 2004 17:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sonic R gibi grafikleri varsa süper bir atmosfer var demekki :)[signature][hline]Halfmumi bir ara demiş ki:
mumi the sucker
Sosyal ağlarda paylaş

valla evolution duvarlarin cine girmeyi 2 defa mi ne yasadim sadece

yani o alisma konusunda, kendim de dedim biraz ugrasinca cok guzel isinabiliyosun ve alisabiliyosun kameraya.

Bi ipucu veriyim, rotate camerayi kullan sag sol yerine kosarken :)

E102Gamma ile de oynadim, gayet zevkli bencve, zaten SOnic le ayni sekilde olsaydi bi anlami kalmazdi bu karakterin.[signature][hline]Be nice to your computer
Sosyal ağlarda paylaş

çizgi filmi ehehe :) süperdi o ya :)
çocuklar için sonic dergisi vardı bir ara onu almıştım.. :-)
ingilterede ne çok şey vardı ya :([signature][hline]Halfmumi bir ara demiş ki:
mumi the sucker
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...