Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

parayı basanın oyunda güçlenmesinde yanlışlık göremiyorsan sanırım en temel oyun konseptlerinden biri olan oyunun insanı kendi çabası ve becerisi ölçüsünde ödüllendirmesi konseptinin farkında değilsin sanırım. oyun gereksinimleri kısmına yıllık gelir hanesi (minimum ve optimum miktarlarla beraber elbette (:P)) de eklemedikleri sürece gayet sorun var.

buriza'yı da 1.99'a bırakırlar belki d3'te.
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman diyorum ki begenirsem hosuma giderse diye, linke dogru yapiyor demedim dil cikardim zaten, d3 de ciksin hak ediyorsa extralari veririm oynarim, hak etmedigini dusunen var ise oynamaz. Bu kadar gunlerdir yazdigim olay.

Bu dusuncem yanlissa bir sey diyemiyorum artik cunku bu kabaca ozgur irade demek.
Sosyal ağlarda paylaş

her ne kadar ucretsiz deselerde battle.net v2 olunca bir seyler donecek gibi. lan secenegi kafadan olmicak, eger multi istiyorsan mecburi oyunu satin almak zorundasin. her ne kadar warez'e karsi onlem olarak gosterselerde yarin obur gun ayda 10$ battle.net derlerse mecbur odeme yapacaksin.

adamlar next-gen mmo cikaracaklarsa en buyuk rakibi kendi mmo'su wow olacaktir. wow'u f2p yaparlar masraf cikarir gene kar ederler ama ciddi bir oyuncu kitlesi yeni mmo'ya gecer. zaten wow motoru miladini doldurdu ki yapabilecekleri her seyi yaptilar nerdeyse.
Sosyal ağlarda paylaş

diger firmalar daha iyi diablo clonu daha iyi mmo daha iyi strateji vs yaparlar ise (becerebilirlerse) dur denmis olur ama bu sekilde blizz memnun musteri memnun seklinde gitmesine izin verirse diger firmalar, o zaman yuru ya kulum blizz olacaktir.

sonucta uretici firmayi bir baska uretici firma durdurur, buna destekte tuketiciden gelir, yeterki ureticiler bir biri yerine kullanilabilecek kalitede mal uretebilsin, burada sorun var maalesef su anda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard oyunlarını o kadar kapsamlı ve detaylı yapıyorlarki arkasından gelen firmaların zihinleri tutuluyor, yeni bişeyler üretemiyor ve ne yaparsa yapsınlar "clone oyun" etiketini alıyorlar. Belki bu alanda en yakın rakibi Bioware diyebiliriz. Onlarında her oyunu genelde övgü toplamıştır. Ayrıca blizz kendi oyunlarının alanında iyice tekel halini almış durumda. Bide bakmışsınız zamanında Netscape'in Microsoft'a açtığı dava gibi bir davada Blizzarda açılır :P
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bana Starcraft'ın hangi diğer firmaların oyunlarından araklanıpta bize stabil bir şekilde sunulduğunu anlatabilirmisin. Belkide bunu WoW-EQ karşılaştırması yaparak söylüyorsun. Haklıda sayılırsın. Ama diyorumki arkadan gelen firmalara yeni bişeyler üretecek fikir kalmıyor yada biz göremiyoz. Her gelene WoW, Diablo clonu deniyor. Şimdi bi firma çıkıpta ya biz bi oyun yaptık izmometrik görünüşüne aldanmayın diablo ile alakası yok diyecek ve biz yine "Aha bi diablo clonu daha" cevabını verecez. Diablodan önce hangi oyun vardıki biz buna aha şunun kopyası dedik. Tamam çok oyun çıktı 97'den önce ama Blizz bambaşka bi şekilde kendi oyununu yarattı.
Sosyal ağlarda paylaş

aman gene basliyor :) ya ne onemi var kimin neyi alip neyi birlestirdiginden. bir cok firma var ayni seyleri alip birlestirmeye calisan. bazilari basarili bazilari basarisiz. blizzde basarili olanlardan. en iyi birlestiren firma oluversin, hic bir orjinallik sunmayan firma olsun ne olacak sonucta oyunlari guzel..

eq1 den wow yarattilar bence cok daha iyi eq1 den, dune dan warcraft yaptilar gene super oldu, diablodan diablo 2 yaptilar .. hmmm o onlarin zaten :P ..

en azindan bu bayrak yarisinda aldiklari bayragi iyi tasiyorlar bu bile yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...