Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim Gidiyor

Xo

Öne çıkan mesajlar

rıdvan'ın hatası fener'in başına geçmesi değil, daha sonra küsüp tamamen yorumculuğa dönmesi. aslında fener'de de başarılıydı, namağluptu ama o zamanların feneri kovardı öyle. kovasımız gelmiş.

Rewendor said:
2012'ye kadar milli takım başındaymış Terim, anlaşmışlar.

Terim hakkındaki fikirlerimi zaten önceki mesajlardan birinde yazdım bu topicte tekrarlamayacağım.

Ancak yerine kim gelecek diye soran çok, ona da kendi fikrimce cevap vereyim.

Bana göre milli takım teknik direktörü yabancı olmalı. Yerli olunca mutlaka işin içine duygusallık giriyor, kişisel kavgalar ya da tercihler yüzünden objektifliği yitiriyor. Ü.Karan'ın alınmaması falan gibi işte takıma. Ha, bizim takım tamamen objektif ve profesyönel çalışan bir takım değil, zaten o duygusallık ve hırs olmasa o kadar maç da çevrilmezdi. Ama adam gibi kendisi ligleri izleyip oyuncu seçen, işini isimlerden ve duygulardan bağımsız yapabilen bir adam lazım.

Ha illa isim ver derseniz en basidinden şu anda boşta olan Laudrup aklıma ilk gelen isim.

Hadi Türkiye'de yetişen çok fazla adam yok. Dünyada da mı teknik direktör kalmadı?

rev,
muhtemelen katılıyorumdur f.t. hakkındaki fikirlerine.
türk milleti kalp, kanser gibi sebeplerden ölürken, bu adam egodan ölecek. kadro tercihleri çok hatalı. kenarda yaptıklarını izlerken ben buradan çıldırıyorum. hatta bu takımı buraya getiren de fatih terim değil, başta hamit, servet, aurelio, semih, arda olmak üzere futbolculardır.

FAKAT, tüm bunlara rağmen, bizim ülkemiz bundan iyisini çıkaramıyo.

laudrup a gelince, fener in başına geçer mi acaba diye bakarken şöyle bi araştırmıştım. brondby yi çalıştırıyo olmalı, 4 yılda 2 2.lik, 1 şampiyonluk elde ediyo. danimarka ligi yahu. getafe'nin geçen sezon orta sıralarda tamamlaması da adamın kariyerinde henüz bi üst seviyeye çıkma imkanı olmadığını ispatlıyo.

biz, milli takımla eğer 2010da, 2012de başarı istiyosak, futbolculara inanç aşılayan (aragones olmaz mesela o bakışlarıyla, milli takımdaki 11 oyuncunun 7 sinin ciddi biçimde motivasyonla oynadığını hatırlatırım), daha önce şampiyonluk nedir tatmış bi adam olması gerekiyo (laudrup da burada eleniyo).

yani ne yazık ki son cümlem şöyle olacak,

daha iyisini bulana kadar en iyisi bu.

hem böyle her türlü sövme hakkını da saklı tutmuş oluyoruz. capello gelse bişe diyemeyiz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...