Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tellcom Ping

Karag8z

Öne çıkan mesajlar

C:>ping station.sony.com

32 bayt veri ile station.sony.com [199.108.0.133] 'ping' ediliyor:

199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=222ms TTL=106
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=217ms TTL=106
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=217ms TTL=106
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=216ms TTL=106

199.108.0.133 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (0% kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 216ms, En Çok = 222ms, Ortalama = 218ms

Benim kablosuz bağlantıdır.Resim koyamadım çünkü eski laptopta pingledim.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Pinglerde fark olmuyor. Yalnız tellcom'dan bir haftadır tarife değişikliği bekleyen birini tanıyorum eheh.

tarife değişir ama olsa olsa zam gelir. turkcell dün tarifelerinin bazısına zam yaptı. sektörde hiç beklenmeyen bir hamle oldu bu, bu kadar rekabet varken. fiber döşemek için para lazım tabii :P
Sosyal ağlarda paylaş

quiknet dediği olayın adı fiberlan,quiknet'i kendileri takmışlar muhtemelen.

Fiberlan'da eve hali hazırda çekilmiş bi ethernet box oluyo.Oradan ethernet ile bilgisayara çekiyosunuz kabloyu oluyo bitiyo.

karagoz buarada o alete ne bagli?telefon hattimi bagli yoksa evde kapi civarinda biyerde duran box'tan gelen ethernet kablosumu?

Eğerki sadece ethernet kablosu bağlı ise,modem hattı falan yoksa,fiberlan kullanıyosun muhtemelen ve o alet sadece router muhtemelen.(gerçi özelliklerinde PPPoE falan desteklediği yazıyo).bide özelliklerinde

Sistem Gereksinimi

* Broadband Internet servis aygıtı (DSL/Kablo modem)

gibi bişey var.Eğerki telefon hattı falan varsa arada adsl kullanıyosundur.
Sosyal ağlarda paylaş

buarada burda dediğim gibi bi çok firma olduğundan rekabet var.en kuzeydeki şehirde 100/100mbit kampanyadan dolayı sadece aylık 6 euro,4 ay boyunca :D tabi ufak biyer o yukarda kuzeydeki şehir,bide oldukça soğuk biyer.Ama aynı şirketin güneydeki bi şehrinde de aynı bağlantı aylık 60 euro,arada baya fark var,ama bütün şehirlerde diğer firmaların falan kendilerine göre kampanyaları var böyle,güzel bişey
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe,buarada bişey daha buldum,aynı şirket 3 euro'ya da 100/100mbit bağlantı veriyo.
http://www.bahnhof.se/stadserv/umea inanmayan ahanda bu sayfada.adamlar genelde şehirlerdeki talep yoğunluğuna göre kampanya yapıyolar.4 aylık 100mbit bağlantı sukadar fiyat deyip birbirlerinden müşteri falan çalıyolar yani.merkezi yerlerde pek böyle kampanya falan olmuyo işte,o kötü.aylık 30-35 euro falan bu bağlantının standart fiyatı.

linkteki fiyatlar isveç kronu buarada,ytl karşılığını bulmak için 5'e bölüyosunuz.(yani 100 kron = 20 ytl gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:
buarada burda dediğim gibi bi çok firma olduğundan rekabet var.en kuzeydeki şehirde 100/100mbit kampanyadan dolayı sadece aylık 6 euro,4 ay boyunca :D tabi ufak biyer o yukarda kuzeydeki şehir,bide oldukça soğuk biyer.Ama aynı şirketin güneydeki bi şehrinde de aynı bağlantı aylık 60 euro,arada baya fark var,ama bütün şehirlerde diğer firmaların falan kendilerine göre kampanyaları var böyle,güzel bişey

QUiKNET
Hız (Download) Hız (Upload) Kota Tarife Fiyatı Kampanya Fiyatı*
1 Mbps 1 Mbps Limitsiz 49 YTL 29 YTL
3 Mbps 3 Mbps Limitsiz 69 YTL 39 YTL
5 Mbps 5 Mbps Limitsiz 89 YTL 49 YTL
10 Mbps 5 Mbps Limitsiz 109 YTL 69 YTL
20 Mbps 5 Mbps Limitsiz 129 YTL 89 YTL
100 Mbps 5 Mbps Limitsiz 149 YTL 109 YTL

yani Avrupa ve Amerika kalitesinde hizmette türkiyede demek istiyorum. Benimki Etherlan evet. İstanbuldaki merkezden benim routere ulaşıp değişiklik yapabiliyorlar. Ben izmirdeyim. TTNET erakip bir şirket hele ttnetin zam olayıda varsa çokta cazip bir şeçenek. Tabi bu hizmeti alabilecek yerlerde iseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...