Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom Vdsl2'yi onayladı,10 gün sonra 16mbit 130,32mbit 170ytl

^^ShadowSong^^

Öne çıkan mesajlar

Karag8z said:
Telefon hattı üzerinden 3-4 mb ten fazla hizmet nasıl olacak ben onu anlayamadım. yok parazit yok mesafe filan normalde hizmet vermeye üşenen ttnet napıcak 32 mb nası verce yeni hatmı döşicek?

telefon hattı bazılarında 4 kablo var içinde, bazılarında 2.

senin dediğin bununla alakalı bişey mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Arnis said:
Karag8z said:
Mevcut sistemle 3-4 Mbit üstünde DSL hizmeti imkansız diyorum sadece.

dedigin gibiyse ne olacak peki tüm altyapıyı mı degistirecekler?

Bak şöyle anlatayım. Eğer us robotic modemin varsa, ordan gelen sinyal kalitesini ölçebilirsin. download max 3-4 Mbit, Upload 1 Mbit bile olmuyor genelde. Ki benin ttnet serverı ile aram 1 Km yoktu. bu benim ölçümlemelerim. Böyle bir altyapıyı değiştirmek neredeyse imkansız. Ancak Quicknet gibi fiber optik döşüyerek kaliteli bir hizmet verebilirsiniz ki, ttnet in bize kaliteli hizmet vermek için tüm türkiye de fiberoptik altyapı çalışması yapmayacağı kanatindeyim. Hazır milyonlarca keriz var (ben dahil). Tekel olmuşsun. Net hizmeti dünyadaki en pahalı ülke sıfatıyla veriliyor. Sence ciddi midir yani bu adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Karag8z said:
Telefon hattı üzerinden 3-4 mb ten fazla hizmet nasıl olacak ben onu anlayamadım. yok parazit yok mesafe filan normalde hizmet vermeye üşenen ttnet napıcak 32 mb nası verce yeni hatmı döşicek?

yeni hat döşüyo zaten adamlar uzun zamandır.%78 falan tamamlandı diye bi açıklama yapmışlardı geçen.Fiberoptik döşedikleri yerlerde elbette vardır,neticede okadarda salak değiller.

Onun dışında hangi ülke tamamiyle fiberoptik altyapı ile döşeli?Çok pahalıya malolan bi iş bu.Hatta zamanında dev bi şirket batmış bu yüzden kanada da hatırlamıyorum tam olarak,ama tüm ülkeyi tuvaletine kadar fiberoptik döşeyip,sora gerekli talebi göremeyince zarar edip batmış herifler.

Dünyada internette bir numara olan ülkelerden birisi olan isveç'te bile stockholm'un bazı kesimlerinde fiberlan ile düşük hızda internet sağlanıyor.Yani öyle her bölgede 100mbit yok(gerçi %70-80inde olsa bile).Hatta ufak yerlerde falan max 10mbit görebiliyolar fiberlan ile.Adsl2 ile 24mbit max.Vdsl yok burda(şaka yapmıyorum,varsada ben bilmiyorum,görmedim).

Netekim artık eurobattle'da turk oyunu falan kurduğumda öyle ölümcül delay'ler olmuyo.Yoğun olmayan vakitlerde 80-90 üzerinde ping görmüyorum türkiye'ye(netekim önceden 250-300 ms arasında idi) dalga geçip beğenmiyoruz okadar ama,brezilyanın,polonyanın,balkanlardaki ülkelerin bi çoğunun falan bağlantısıda içler acısı.Ha fiyatı konusunda bişey diyemem ama,kıyaslarsak okadarda berbat değil bizim elimizdeki imkanlar.Su vdsl'de gelince çok daha iyi olcak diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:
1mbit upload yeter yav zaten.hemen butun heryerde oyle zaten.açıklama nerde buarada link falan yokmu?

edik: şöyle bi açıklama buldumda,kafamı karıştırdı bu vdsl mevzusu.telekom acaba nasıl verecek bu hizmeti?Herkesin dibinde santral yokki?

http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=vdsl_nedir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...