Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlayamıyorum

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

-ayy ne güzel filmdi zühtü.
-bence de hayatım, çok güzeldi gerçekten.
-ay zühtü bu film kesin kült olur.
-bence de canım.
-o zaman ben bu filmi kült ilan ediyorum zühtü.
-!?

bu örnekteki gibi osmana yada aliye göre bu film kült haaa tamam ozaman diyemeyiz tabikide. Ama şurdaki tartışma bile filmi kült yapan değerlerden biridir emin olun:)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, aynı şekilde Matrix de kült bir filmdir, ancak anlayanı da anlamayanı da çoktur. Her ikisinin ortak yanı yüzeysel mesajlarının olmasının yanı sıra derinden mesajlar da barındırmasıdır, bu konuda farklılık sezinlenebilir.

Diğer filmlere gelince, her şey tarz meselesidir, sen sevmezsin ama başkası sever. Nuri Bilge Ceylan'ı da henüz izlememişseniz çok seveceğinizi sanmıyorum, zaten Nuri Bilge gişe hasılatı yapmak için değil, festivallerde gösterilmesi için yapıyor filmlerini kanaatimce. Gayette amacında başarılı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

o kadar da zeka gerekmiyo yani. uraşsak biz de yaparız

lolol bir takım anlaşılmayan şeylere karşı getirilen bu yoruma da biterim oldum olası.

"adam işemiş sanat olmuş, ben sı.ıp kağıda sürsem kimse bakmaz ama" blabla gibi bi ton örnek var bunla ilgili :P
Sosyal ağlarda paylaş

tamam onlar daha zeki o zaman. ben izliyorum bi bok anlamıyorum o filmlerden. allah da benim belamı versin.

hayır abi bok atmak gibi bi amacım da yok ki yani. bu kadar savunduğunuza değmez çoğu film. fazla abartılmış, insanların önüne popüler bi malzeme olarak konulmuş bi film. eternal sunshine of the spotless mind mesela, requiem for a dream mesela. örnekle çoğaltılabilir ama bu özellikle bu ikisi külttür hakkaten ama o kadar çok " abi izledin mi itörnıl s.... , rikuyimii, abiiiiiiii dehşet ötesi yaaaaa" diye diye gına getiriyolar. çoğu film için yapıyolar bunu. filmin nasıl olduğu değil burda çok çok fazla abartılması ve resmen rant malzemesi olarak kullanılması kötü olan. star wars kült mü derken de ondan sordum. zeki mi lan onlar diye kinaye yapmam da ondan.

neyse zaten bu tartışmanın da son hiç gelmez :D
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
fede said:
star wars kültmüdür mesela? hayvan gibi fanı var star wars'ın. kült mü starwars

sorulur mu bu? yani kaç yılında neler yapmış adam. alien da külttür. james cameron çok iyi çekmiştir mesela. 74 yılından bahsediyoruz ya.

yazmak istedim nedense,Ridley Scott'tu 79'de Alien'i çeken :) 86'da James Cameron devamını çekti.Gerçi ikisi de ayrı ayrı kült filmlerdir :)
Sosyal ağlarda paylaş

öyle miydi. yanlış hatırlıyor olabilirim.

bu arada @fede dediklerin sırf filmlerde değil yani herşeyde öyle. belli bir kitle var hep öyle. olm metallllikaaa yıkılıyor geneee yaaaa diyip dinleyen komik insancıklar. onlara aldırış edersen yandın. sen biraz popülerizm karşıtı moda girmişsin. bende karşıyım ama hakkını vermek lazım bazı şeylerin. ayrıca o tiplerin hiç bişey anlamadığına iddia ya bile girerim
Sosyal ağlarda paylaş

tipler hiçbişey anlamıyor demiyorum, o konuda hiç bir hak iddia etmiyorum yani.

popülerizm karşıtı da değilim. zira çok severim popüler şeyleri. ama popülerin üzerinden samimiyetsiz rant elde edilmesine ve bazı şeylere gereğinden fazla değer verilmesine karşıyım. bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

tabuları köylü usülü yıkmaya çalışmaca.
film dediğin şeyin güzel yanı sende bi düşünce duygu tetiklemesidir. diyelim bi filmi 5milyon kişi izlemiş 4 milyon kişiyi yakalayıp sürüklemişse film başarılıdır. geri kalan 1 milyon salak değildir. beğenmemiştir. insan dediğin çeşit çeşittir. beğenmeyebilir. ama 5 milyonun yüzde 80nini yakalayıp götürüyosa iyi filmdir denir. usülü budur. yemek değildir bu sanattır. yemek yapmakta bi sanattır. köylü milletin efendisidir. adalet mülkün temelidir.

BENCE!!11

//edit: vazgeçtim. üstteki düşüncem çok yüzeysel geldi. kv ve kanald dizileride gayet izleniyo. kendi kendimi çürüttüm. bazen öyle masterpiece ler olurki insanoğlu için farklı gelebilir. anlayanı her zaman çıkmaz. zira üstte dediğim yakalama mevzusu önemlidir. üzülmemek lazımdır. herkes herşeyden pay çıkaracak diye bi kaide yoktur. kısmet başka filmleredir.

teknik açıdan zamanında abarow dedirten star wars u sorgulayanı quigon jinn çarpacağı gibi bu saatte gidip izlerseniz beğenmemeniz pek bi normal. zira ilkokulda remastered versiyonları sinemalara gelmiş ve salya akıtarak izlemiştim. şimdi gelse gitmem.

edit2: kült sana bana külttür. kült dediğin özneldir. başkasının kültü beni bağlamaz. kültün kültten başka dostu yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Vertical Limit vardı zamanında kanser ederdi beni. 3 4 defa denedim izlemeyi 20 dk max dayandım. Meet Joe Black ilk 3 dakikada bayıyor zaten onu da beceremedim izlemeyi. Babel kriz sebebi zaten. Perfume da çok dandikti. Trois Couleurs serisini de izleyemedim. Mahf eyledi beni. Jackie Brown baydı. Ki Tarantino'yu severim aslında. O Brother Where Are Tho var zaten ona hepten kafam girsin. şimdilik bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...