Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Binbir Gece Sezon Finali

Afush

Öne çıkan mesajlar

Mum_Chamber said:
anlamiyorum, lost turk yapimi olsa halk uyutulmayacak, cok mu aydinlanacakti?

sen dediklerimi anlamamakta ısrar ettiğin sürece postlar birbirinin kopyası olacak,

Ben Türk yapımların tamamı salakça,yabancıların hepsi efsane demiyorum farkına varırsan,hiçbir postta da Lost'u bir diğer diziden de üstün tutmadım,Türk dizilerine toptan da boktan demedim.

Lost Türk dizisi olsaydı halk uyutulmayacak mıydı demişsin,yukarı da da bana bağnaz demiştin bu konuda.Şurada asıl bağnazlığı sen yapıyorsun.Ben Türk dizileri halkı uyutuyorda demedim eğer iyi okursan,belli başlı dizilerle halk TV başına kitleniyor.

Şu konuya son postum bu artık,

Günümüzde çekilen her 10 Türk dizisinin 9'u salakça,gereksiz ve birbirinin taklidi,o gün ne modaysa onun üzerine çekilen ve yapımına boşuna para harcanan şeylerdir.Bu dizileri insanlarda izleyince,bu adamlar para kazanınca doğal olarak bir nevi zincirleme şeklinde gidiyor bu diziler.Arada çıkan gerçekten kaliteli olan fakat bu kitlenin izlemediği bu yüzden de yayından kaldırılan gerçekten harika dizilere de bu şekilde haksızlık yapılıyor.

Mesela Karınca Yuvası mı ne vardı bir ara,gayet tatlı bir diziydi fakat kim kime çakmış dizilerinin reytinglerine yetişemediklerinden yayından kaldırıldı ki yine de büyük bir izleyici kitlesi vardı.

Aynı şekilde ben demiyorum ki yabancı dizilerin tamamı gerçekten süper,Türk izlemeyin !!! diye.Yabancı ülkelerde de bir ton gereksiz dizi piyasaya çıkıyor ama çıktığı kadar da gerçekten güzel diziler de piyasaya çıkıyor.Zaten oralarda çıkmış bir dizi taa bizim ülkemize kadar ünlenip geliyorsa bırakta izleyelim,çünkü bir kalitesi vardır o dizinin.

Bizim en çok izlenen ve gelir elde eden dizimiz Kurtlar Vadisi,o bile birkaç komşu ülke dışında pek bilinmeyen bir dizidir mesela.

Durum böyle olunca kendi piyasamızın neyiyle övünelim? Her yıl çıkan sadece 5-6 tane kaliteli yapıma karşı onlarca boktan yapımla mı ?

Kusura bakmayın ben ülkemizdeki dizi sektöründen umudumu kestim artık,zaten öyle her hafta onlarca dizi takip eden bir adam değilim hatta neredeyse hiç izlemem çoğu kişiye oranla.İnternetten indirdiğim bir Lost birde Battlestar Galactica işte gerisi de arada kafama eserse sezon indirir canım sıkıldıkça bakar veya TV'de rastlarsam izlerim.Dizi sarmıyor zaten,
Sosyal ağlarda paylaş

darkcim, cok acik bir sekilde turkiyede dizi izleyicisi kitleye giydirmelerde bulunmussun, diziler icin de insanlari uyutuyorlar demissin. ben de bu tarz bir yaklasimin _bence_ bagnaz, fanatikce, kisitli bir yaklasim oldugunu soyledim. bunun neresine kizdin? "cok haklisin" mi diyeyim?

diziler subjektif (goreceli) kriterlerle degerlendirilmez, kaliteli ya da kalitesiz addedilmezler. eger objektif bir kriterler degerlendirip bizden saklayan varsa paylassin, hep beraber kotuleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

dürümcüye gittik orada denk geldik bu diziye arkadaşlarla. komik olmuş yani saçma sapan bişey. esas eleman masaları falan dolaşıyo hoşgeldiniz nasılsınız diye hal hatır sormaktan başka bi olayda yok.2 davul zurna getirseler çifte telli oynasalar daha iyi olurmuş.

son sahnede geline bi haller oldu artık hamilemiydi karı yoksa hastamıydı bilemiyorum ama arkadaş bütün düğün mal gibi kadına bakıyor. bi damat gitmiş sevgilim sevgilim diye ağlıyo başında bütün düğün olduğu yerde izliyor olayı. epic fail olmuş açıkçası iyi güldürdü gece gece.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda sanırım dizi bitişi gibi yapmak istediler.Hani olur ya,bölüm sonunda ekran donar üstten yazı akar vs.Zaten hareketliyken kesselerdi kötü olurdu.
Mantık öyleydi dolayısıyla oynayan herkes durdu,tiyatroda ışıklar kapanıp sahne değişmeden önceki an gibi mesela.Fakat bişeyi atlamışlar,kamera oyunculara zoonlu haliyle kalmadı,geriye çekildi alanı tepeden toptan aldı.
Tamam oyuncular durdu da,millet hala kıpır kıpır "kamera nasıl olsa bizi çekmiyo" edasıya yakına yürüyo falan.Orası epic faildi =P
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...