Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Donanım/Yazılım konusu

Qui

Öne çıkan mesajlar

dEaThMooN said:
pekaziz said:
Bu oyun beni şaşırtmaya devam ediyor. Tortage'dan çıktıktan sonra orta halli sistemimde low ayarlarda bile fps düşüşleri yaşarken bu sabah oyunu bırakma noktasına geldim, o derece lanet ettim oyundan.

Artık sonradan ne olduysa dur ulan madem oyunu satıyorum grafikleri kökleyeyim nasıl acaba dedim. AA 4x, view distance'ı da sona (3500m sanırım) getirdim, texture detaili de high yaptım (shadow ve bloom kapalı tabi). Allahım o da ne? Normalde tek başımayken 40-50 fps olurdu, şimdi 30larda geziyor, ama yanıma başka bir oyuncu geldiğinde, şehre indiğimde filan düşüş yaşamıyorum, takılma da yok.

Artık çok mutluyum süper grafiklerimle :)

ati mi ekran kartın ?

Evet, dizüstünde oynuyorum. 2600xt.
Sosyal ağlarda paylaş

GeForce 7400 Go (128MB)
2Ghz intel coreduo işlemci
2gb DDR2 Ram

ile 2 haftadır hemen hemen hergün oyun ile boğuşmaktayım. Saçma sapan çökme problemleri, texture sorunları, daha oyunu açamadan çökmeler, mavi ekranlar vs vs..

Artık bugün oyunu bu sistemde oynayamayacağıma kanaat getirmişken bir çözüm ile karşılaştım ve herşey değişti.

Nvidia eski laptop'lar için (sanırım) ürettiği ekran kartlarına driver desteği vrmiyor. Dolayısıyla çok eski forceware'ler ile oynamak zorunda kalıyorsunuz. Yeni forceware'ler ise yüklenmiyor.

AHANDA

Buradaki çözüm ile 32Bit XP için üretilen son sürüm forceware'i yükledim ve sorunlar çözüldü. Hala çok iyi FPS alamıyorum ama oyunu düzgün texture ve çökmesiz oynayabiliyorum. Şiddetle tavsiye olunur.
Sosyal ağlarda paylaş

1650pro ile oynayan varmi oyunu 1280/1024 de en azindan mediumla oynamak istiyorum acikcasi low da oyun oynamak istemiyorum.

Dual core 1,86 2gb ram var gecen sene aldigimda ekran karti iyisayilirdi :D 260 lira verip 9600 alıcam yoksa. Hatunun Bilgisayari da yenilemek lazim bu oyun bana bin liraya patlicak falan :S oynamasam daha iyi galiba :D
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda birsuru bug var teknik noktalarda, oynun bilinen iyi,normal ve kötü standartları haricindeki optimizasyonları yapılmamıs.

Min ayarlarda 5-10 FPS alırken Max ayarlarda (shadow ve bloom kapalı) 30-40 FPS lere cıkanlar var.

3700 yada 8800*2 SLI kullanıp 10 FPS alanlarda var.

cogu oynun motorunun cokda optimize edilmemis olmasından.

kotu performans alanlar eger iyi bir islemcileri ve 2 GB+ ramleri varsa high ayarlarda oynamayı denedinler shadow haric hicbirseye dokunmadan,

Nvdia kartlarda daha az sorun yasanmıs genel olarak,

ATI icin 22 mayıs gibi cıkan bir 8.39xxx diye giden bir driver var, bende bir miktar fps artırdı.

oyunun forumlarını okuyun dunya kadar teknik sorun/cozum/cozum oldugunu idda eden sey var.

ve acıkcası en azındna su an icin bende AA islemci XX ram YY ekran kartı var calısırmı diye sorular sormayın cunku alacagınız cevap yanıltıcı olabilir, forumlarda 3-4k$ lık makinalarla aglayanlar var vasat notebooklarda 30-40 fps alan adamlar var,

oyunun min. ve recommended req.leri belli onlara bir bakın :)

edit :imla vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuana kadar hep fullscreen deniyordum oyunu. İlk defa bugün (pek de ümitli olmayarak) windowed denedim: Sonuç mükemmel :)

1024x7xx olaraktan, bilimum her türlü özellik kapalı (low'un low'u) 5-10 fps arası oynarken ve daha çok çökmelerde dolayı oynayamazken;

1280x800 low-med arasında 20+ fps oynar oldum. Ve hiç çökmüyor :D

Denemeye değer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...