Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pişmanlık.. ??

Narcosis

Öne çıkan mesajlar

narcosis kafama takıldı.

"Oyunda ozgurluk yok. Baslamadan bas bas 3 kelime gezinio.. EXPLOREEE, LIVEE, FIGHTT. Herkez bunu konusuyo.. Nerde Live le Explore.. oyunda 2 sine dair bisey gormedim. Silkroaddaki fight var resmen. Senaryo iyi ama seni cok yonlendiriyo." demişsin.

oyundaki özgürlük anlayışını açıklar mısın?
Sosyal ağlarda paylaş

BLaXx said:

birde su yaklasim yanlis, oyun herseyini wowdan almis kopyalamis falan deniyor.. arkadaslar su iki gercegi unutmamak gerek..
1) amerikayi yeniden kesfetmenin anlami yok, yenilik farklilik olsun die absurd olmanin anlami yok.. ortada yapilmis ve yillardir artik kemiklesmis bir gercek ve standart var.. wow bu standarti koymus, artik bunun disina cikarmak pek mumkun deil insanlari cunki ;
2) bu oyunun katilimci oyuncu kitlesinin %90 i ne olursa olsun wow u birakip da gelen insanlardan olusuyor.. zaten o yuzden pvp serverlarinda iletisim az.. adam kirmizi player gordumu horde ally mantigi ile temkinli oluyor.. susuyor vs.. ;)
bu kitleye de bir anda alismadiklari birsey sunmak, genel kaniya ters, genel kabule ters birseyler vermek pazarlama acisindan ciddi bir handikap olacaktir..

bu sebeplerle.. bu oyunun wow a benzemesi ve karsilastirilmasi dogal..

said:

unuttuğun bir nokta var, WoW'da bu özellikleri atalarından aldı, AO'dan aldı DAoC'dan aldı, SWG'den aldı, EQ'dan daldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:
BLaXx said:

birde su yaklasim yanlis, oyun herseyini wowdan almis kopyalamis falan deniyor.. arkadaslar su iki gercegi unutmamak gerek..
1) amerikayi yeniden kesfetmenin anlami yok, yenilik farklilik olsun die absurd olmanin anlami yok.. ortada yapilmis ve yillardir artik kemiklesmis bir gercek ve standart var.. wow bu standarti koymus, artik bunun disina cikarmak pek mumkun deil insanlari cunki ;
2) bu oyunun katilimci oyuncu kitlesinin %90 i ne olursa olsun wow u birakip da gelen insanlardan olusuyor.. zaten o yuzden pvp serverlarinda iletisim az.. adam kirmizi player gordumu horde ally mantigi ile temkinli oluyor.. susuyor vs.. ;)
bu kitleye de bir anda alismadiklari birsey sunmak, genel kaniya ters, genel kabule ters birseyler vermek pazarlama acisindan ciddi bir handikap olacaktir..

bu sebeplerle.. bu oyunun wow a benzemesi ve karsilastirilmasi dogal..

said:

unuttuğun bir nokta var, WoW'da bu özellikleri atalarından aldı, AO'dan aldı DAoC'dan aldı, SWG'den aldı, EQ'dan daldı.

aa evet unutmustum, EQ dan cok sey vardi wow ciktiginda..
Daoc danda ole.. haklisin..

o zaman bu dedigim daha da doal bir durum oluyor,
onemli olan commitment denilen olay.. destek olmak.. bence biz oyunu sevenler, oyuna beraberce nasil daha iyi destek olacagimizi da belirtmeliyiz, bu konuda birbirimize yardimci olmaliyiz..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben size sorunun asıl cevabını vereyim.. Aranızda Starwars oynamıs olan varmı bilmiyorum..Starwars her yönü ile oynamakta oldumuz butun MMO lara 10 basar kac yıl oncenın olayı olsa bıle..craft sehır ev iletişim quest her acıdan cok cıddı anlamda ıyı bır mmo fakat ıyı değerlendırılememıs bır mmo..

SWG den sonra hiçbir mmo yu oynamadım. Wow tam anlamı ile reklam harikasıdır bence..Bir oyun bu kadar iyi pazarlanırsa o kadar iyi satar ve oynanır..Aocda da aynı strateji uygulandı..wow ilk cıktıgında o kadar guzel pazarlandı kı cogu ınsanın ılk oyunu oldu ver kabul gordu.. bunu uzerınde bırcok mmo oynandı..ınsanlar bu konuda ıyıce deneyımlendı ve beklentı yukseldı...Age of conan da da cok yuksek reklam yapıldı..elestırıler yorumlar ust uste oduller falan fısman..sehır kurma 2003 yılında starwarsda mukemmer sehırlerımız vardı bır yenılık degıl , craft starwarstakı craft sıstemı halen hıcbır mmoda yok ama soe kendı kendıne rezıl edıyor her patch de , combat oynayana gore değişir ama aoc de buyuk değişim bence combatta..Yani ne bekliyordunuz ki..Güzel combat , güzel grafikler iyi bir öykü ile elimizde swg,wow,eq vb oyunların bir bütünü verilmiş durumda..beklentını buyuk olması ise bu kadar reklam bu kadar heycan yaratılmadı ve karsılıgında pek farklılık olmaması..crysıs bıle cok bısı degıstırmedı..

Oyundan ben zaten grafıgın guzel olmasını combatın guzel olmasını ve eskı dostlarımla buluşmayı beklıyordum.. bunları bana verdı...KEYIF ALMAYA BAKIN ARKADASLAR ACIK ARAMAYA DEIL..O ZAMAN HIC KEYIF ALAMASSINIZ KBASKALARINI KEYFINIDE KACIRIRSINIZ..
Syg,
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası ben oyundan memnunum eğlence açısından. ama tabi bazı buglar çıldırtacak düzeyde. örnek vermek gerekirse; crafting için aldığın questleri delete edemiyosun ve quest logun yarısını kaplıyolar. bi de odalar arası bile zone yükleme olayı biraz sıkıcı ama açıkçası çokta önemli diil..

ayrıca yeni çıkan her oyunu wow ile karşılaştırmak biraz haksızlık gibi geliyo bana..

oynayanlar bilir. ben bu oyunu Shadowbane e benzetiyorum biraz. özellikle endgame de guild şehirleri yapılması ve resource savaşları gibi terimler ve artı ffa olması hep SB yi hatırlatıyo bana..
Sosyal ağlarda paylaş

crafting deki bug degil ama hoşda degil 1 kere craft skill i seçebiliyorsunuz daha sonra değiştirme şansınız yok o yüzden dikkatli olun (bütün gatherları alabilirsiniz ama crafları 1 kere seçiyorsunzu bazıları birbiriyle uyuşuyor 2 tane alıyorsunuz bazıları uyuşmuyor mesela weaponsmith alırsanız armorsmith de alabilirsiniz ama architect alırsanız sadece onu alırsınız vs vs ) (offcial forumlarda millet çok çıngar çıkardı bu yakında craft skill ini bırakma şansımız olacak sanırım)
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
crafting deki bug degil ama hoşda degil 1 kere craft skill i seçebiliyorsunuz daha sonra değiştirme şansınız yok o yüzden dikkatli olun (bütün gatherları alabilirsiniz ama crafları 1 kere seçiyorsunzu bazıları birbiriyle uyuşuyor 2 tane alıyorsunuz bazıları uyuşmuyor mesela weaponsmith alırsanız armorsmith de alabilirsiniz ama architect alırsanız sadece onu alırsınız vs vs ) (offcial forumlarda millet çok çıngar çıkardı bu yakında craft skill ini bırakma şansımız olacak sanırım)

ahanda ne guzel bir ornek, yine playerlar oyuna sekil veriyor..
budur abi olmasi gereken..
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

doğru diyosun ama benim ki farklı bir problem.. armorsmith veya weaponsmith gibi profları aldıktan sonra "blunt weapon yap getir" "sword yap getir" gibi bir cok quest veriyo sana. bende sonra nasıl olsa delete ederim diye aldım hepsini iki trainerdan da. şimdi sırf crafting questlerimin miktarı 15 civarı ki bu da Noble District ve Field of the Dead questlerini aynı anda logda tutmama izin vermemeye başladı.

GM e page attım ve 4 saat sonra cevap geldi bug bu fixlenicek diye..
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
peki ozaman doğrusu firmanın oyuncuların görüşlerini hiç sallamayıp yanlış yapsalarda millet working as intended demeleri dimi adamlar doğru yapsa dert yanlış yapsa dert

sahsen uzerime alindim ve beni yanlis anladigini dusunuyorum dostum,
ben olmasi gerekenin ve guzel olanin bu oldugunu soyluyorum, yani working as intended yalani kadar igrenc bisey olamaz yani..

diyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Fyrwenn said:
Mighty_THoR said:

doğru diyosun ama benim ki farklı bir problem.. armorsmith veya weaponsmith gibi profları aldıktan sonra "blunt weapon yap getir" "sword yap getir" gibi bir cok quest veriyo sana. bende sonra nasıl olsa delete ederim diye aldım hepsini iki trainerdan da. şimdi sırf crafting questlerimin miktarı 15 civarı ki bu da Noble District ve Field of the Dead questlerini aynı anda logda tutmama izin vermemeye başladı.

GM e page attım ve 4 saat sonra cevap geldi bug bu fixlenicek diye..

baba bu bug sanirim 2 gunden beri oyunun patch bilgilerini kontrol ettigi ekran da yaziyordu.. ben orda gordum en azindan..
Sosyal ağlarda paylaş

BLaXx said:
Mighty_THoR said:
peki ozaman doğrusu firmanın oyuncuların görüşlerini hiç sallamayıp yanlış yapsalarda millet working as intended demeleri dimi adamlar doğru yapsa dert yanlış yapsa dert

sahsen uzerime alindim ve beni yanlis anladigini dusunuyorum dostum,
ben olmasi gerekenin ve guzel olanin bu oldugunu soyluyorum, yani working as intended yalani kadar igrenc bisey olamaz yani..

diyorum :D

ben yanlış anlamışım pardon
Sosyal ağlarda paylaş

offical forumlarda da bu içeriğe sahip topikten 934723498 tane var.
Arkadaşlar MMORPG'ler gelişim'e , düzeltmeye , geliştirmeye dayalı oyunlardır.
Şikayet ettiğiniz zone sisteminin olduğunu zaten b burda betada oynayanlar da yazmıştı funcom da açıklamıştı bunu bile araştırmadığınız bir oyundan ne beklentiniz vardı anlamıyorum? Yani insan ne olduğu hakkında en ufak bir araştırma yapmadığı bir oyundan ne bekler?
Oyunda eksikler hatalar var evet ama şu ana kadar ki oyun mekaniği gayet yerinde ve gelişime açık Funcom'da eşek gibi çalışıyor düzeltmek ve geliştirmek için oyunu.
Bir filmin başını izleyip filmin tümünü beğenmemek çok saçma bi kasın karakterlerinizi end-game i görelim ne yöne ilerleyeeck oyun bakalım sonra kurban edelim oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bencede şöle buglı böle buglı diyen arkadaşlar bide swg oynasın görsünler neymiş bug :D bir oyun 2 update nasıl çökertirilir %60 player kitlesini kaybeder bi swg tarihine göz atın :D aocnin gözünü seveyim ben. Aksiyon dersen hat safhada (uodan beri ilk defa bu kadar haz aldım pvp den), quest dersen fena değil high contentleri görmek lazım, guild savaşları başlayınca dahada bi tadından yenmez olacak eminim.
uoda oynadık, swgde, guildwars,aoda en sonda 2 yıl önce wow oynadık. 2 yıldır hiiçbirşey oynamıyorum ve aocye 2. gün başladım. 7 ay öncede closed betada bi süre takıldım sonra beta sarmadı fena arızalıydı neydeyse ben bu oyunu oynamam diyordum ama release fevkalede çıkmış 7 ay önceki halini görseniz ağlardınız betadayken ki ben şahsen bukadar hatayı değil 6-7 ayda 2 yılda düzeltemezler diyodumki hem düzeltmişler hemde bi ton yeni şey eklemişler.
Netice itibariyle daha 5.gününde olan bir oyuna bukadar yüklenmek haksızlık. 1 ay sonra tertemiz olacaktır. Instance sistemlerine gelince ben bakıyorum listeden bulunduğum alanın 30 tane daha instanceı var, ama her adım attığımda bir player pvp yapmaktan lvl kasamıyorum hadi o 30 instance olmasaydıda tek olaydı bu sefer adım x 30 olacaktı. bu seferde vay anamm bu ne insan ayırır böle işmi olur kasamıyoruz şöle böle diye sesler yükselirdi. Adamlar böyle yapmış bencede iyi yapmışlar. Canım sıkılınca paralel evrene geçiyorum :D ne güzel. Adamlar reskilemi bağladı atlıyorum paralel evrene ordadamı reskil manyağı yaptılar beni çıkıyorum bi sigara içiyorum balkonda geliyom devm zaten hep kalabalık zamanlarda oynuyoruz gündüz malum iş var güç var.

Neyse çok yazdım bunaltmayayım sizi, ama bırakmadan önce bir kere daha düşünün örneklerini araştırın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle şu bu oyunla karşılaştırma yapmayacağım. Ama petition in cevabı 1.5 gün sonra gelirmi arkadaşlar. Cevabı veren GMde bi saniye bi kontrol edeyim dedi, gidiş o gidiş, adam "tamam oldu", "yok bu bug", "siktir git la" bile demedi.

Collector edition aldım halen ne yüzük ne cape göremedim. Bunun icin koydugum petition cevabınıda 14 saat oldu hala alamadım her oyuna girdiğimde bilmem kacıncı sırada oldugumu görüyorum.

Dünya kadar para harcamışlar Launch icin. Diğer hiçbir oyun için bu kadar promosyona para harcanmamış. Birazda Müşteri hizmetlerine para ayırsalarmış hiç fena olmazmış.

Yukarıda yazdıklarım sadece benim başıma da gelmemiş anladıgım kadarıyla. Bunlar 1-2 haftaya kadar patlar eğer düzelmezse.
Sosyal ağlarda paylaş

allah allah yav.bende şükürler olsun bu oyunu oynadım ve hiç başıma /claim yazmamaktan kaynaklı yüzük cape elde edememe vakası gelmedi.level 26 ya kadar bug görmedim.bütün detaylar açık 29 30 fps alıyorum dış mekanlarda iç mekanlarda 60 a çıkıyor.takılma yok lag yok.kendimi oynarken yalnız hissetmiyorum.görevler gayet doyurucu akıcı oyun bana zevk veriyor.acaba aoc mi oynuyorum yoksa başka bir oyunu mu aoc ile karıştırdım şaşırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...