Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

farkında mısınız?

tunch

Öne çıkan mesajlar

Sylian said:
Hızlı level felan atlamıyorsunuz arkadaşlar, bi lvl 45 olunda göreyim sizi neredeyse hiç quest yok 50-80 arası millet 4-5 level grind'lemek zorunda kalıyor questleri açmak için.

quest olmaması hızlı level almakla alakalı degil. content eksikliginden o. questler eklendikten sonra yine hızlanacak.
zaten 40 kusur levellarda bile 6-7 quest yaparak level alıyosunuz (questin size ne kadar grind yaptırdıgına baglı olarak). Ha 80 level var. Cogu mmo releaseden sonra 50-60 level civari bir caple baslıyor. Durum boyle olunca aslında end game e ulasma suresi assagı yukarı dier oyunlarla esit.
Sosyal ağlarda paylaş

Tunch'un dediklerine katılmadığım gibi.

arcane said:
Bu oyun tamamen WoW stili. Ultima Online günlerini arayanlar zaten hiç bulaşmasın, zıt kutup resmen.

Arcane'in de bu dediklerine de katılmıyorum.

Şöyle ki UO gibi oyun dinamiği olan oyun çok az sayıda çıktı.Gerçi perspektif meselesi ama şöyle ki;

UO'da herkes aynı toprağın çocuğu olarak doğup birbirini sevip daha sonra öldürebiliyordu. Adilik şerefsizlik son derece rahat yapılıyordu ki benim bir MMO'dan beklediğim şeyler arasında liste başını çekerler.

Oyunda loot olmaması bir yerde kötü, en azından cebindekileri alabilmeliydik, ama olsun o da olmasın, ona da razıyım.

WoW'a gayet ilk gününde başlamıştım, ilk başlarda hoşuma gitmedi de değil, ama şu nokta da söyleyebilirim ki hayatımda oynadığım en siktiri boktan MMO'ydu kendisi. Benim bir MMO'dan
beklediğim hiç bir şey vermiyordu. Dolayısıyla Septimus adlı priestim şu an lvl 38 olarak duruyordur büyük ihtimalle hala oralarda bir yerde.

Dolayısıyla bir yerde 'UO tarzı MMO arayan adam' olarak ben bu oyundan son derece memnunum.

Oyuncu kitlesini beğendim, zira Fury'de Rolfsasauge adlı bir arkadaş whitesands'da "I'M ROLFSASAUGE THE N00B-BANE" diye OCC/OOC'dan naralar atıp para istiyor.Abimiz lvl 22 olduğu içinde alayını kesiyordu onların.

Adamla bir kere dialoğa girdim (beni kestikten sonra) sonra kekbur diye geyik yapmaya başladık, (I told I was gonna pay asswipe diye mesaj atmamın ardından. (hayır para falan ödemedim))

Hani bu geyik örnek dışında, oyuncular gaddarlar evet, ama bu beni rahatsız etmiyor. Dahası korkunç insanlarda değiller, yolunu bilen onlarla da arkadaş oluyor. Yıllar yılı pamuğa sarılı oyun oynamaya alışmış yumuş yumuş olmuş arkadaşlar biraz yabancılık çekselerde sonralarda alışacaklardır sanırım bu olaya. UO'dan sonra çıkmış bir kaç ististnaî oyun dışında bütün oyunlar GAY'di açıkçası biraz. Şurda adamı öldüremezsin, şöyle şerefsizlik yapamazsın, yok işte konuşurken öldürürsen ban gelir falan.

Ayrıca kimse yardım etmiyor vesaire deniyor, Black Ones öldürme questini yapmaya White Sands'a gittim tek başıma. 5-6 quest vardı hepsini yapıp dönecektim, çoğunu yaptım bir tek o kaldı.

Baktım grup var giriyorlar, ama daha önceden bana saldırmış bir herifte var aralarında, lvl'ı da yüksek, girdik beraber, ellemiyorlar ben de ellemiyorum, dedim katılabilir miyim, quest var yolumuzu birlikte bulalım falan şeklinde.

Yanıt gelmedi, ki çok normal çünkü eğer yakın arkadaşlarsa (ingame yada değil) büyük ihtimal group chatten "kesek mi kesmeyek mi" şeklinde konuşmalar yapıyor olacaklardır.

Bu noktada UO ve Shadowbane oynayan arkadaşlarımız hareket halinde grup insana bir soru sorulduğunda yanıt alamamanın guardzone'da değillerse hayra alamet olmadığını hatırlayacaklardır.

High level adam daldı, bende ordaki havuzun yüzülen kısmına atladım, (boy verilmeyecek kadar derin olduğundan saldırılmıyor). Sonra da "jesus christ" diye başlayıp çıkıştım, havuzdan harasladım falan elemanları, bu sırada konuşmaya devam ediyorum.

INV geldi yaptım questi, geyik yaptık vesaire.Hatta elemanlardan bir tanesi boss'u kesemedi diye ona yardım ettim 1 saat orda vesaire.

Hayat zor gençler, stop whining.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

ikincisi , sürekli aynı şekilde olan görevler. git 3 tane kurt öldür , geri gel. görevi veren adamla konuş. sonra o kurtları salan adamı bul onu öldür. görev bitsin. görevin süresinin 15 katı kadar ormanlarda dolaş.

Valla bütün MMO'lar bu açıdan fakir biraz.
Ama benim fikrim WoW'a kıyasla daha zengin olması.
Ama Tortaj'dan daha yeni çıktığım için çok bir şey söylemeyeceğim, zira Tortaj'ı çok güzel hazırlamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi oyuncu seviyesi yuksek bir mmo olarak basladı herşeyden once....
Bir çok bug mevcut ama bugun lvl 38-40 ilk instance yaptım. İtemlar iyiydi bow ve sword gordum 2 tane mavi uzun sure idare eder gibi.( daha dogrusu içeri girmezsem seni suracıkta dogrucam dien ranger abla vasıtasıyla suruklendim ) her an tetikte olmak lazım yoksa low lvl 2 kişi bile sana ızdırap yaşatabilir. Lvl 62 bi abi yolu kesmiş hatunları soyduruyor çıplak avatarlar hoş olmuş!!!
İtem onemli bir yer tutucak oyunda ama max raiding time 45 dk olacagını resmi olarak açıkladılar. PVP ne katıcak high end de belli değil.
Eksikleri çok ama çokda umut vaadeden bir oyun olduğu kesin
Sosyal ağlarda paylaş

PvP serverinda tek derdim e-penislerini buyutme calisanlar.
24. level adam gelmis Whitesandsde level 10 lara daliyor.
Tamam onada bitsey demiyorum, pvp serveri bu, bunu goze alarak geldim ama ayni adam tutup butun gun spawn-kill yapmak icin orda bekliyorsa oehh diyorum artik. Res olur olmaz, kesilmekten beter birsey yok, kacma sansida yok, az bir healthle resleniyorsun.

Funcom kafayi calistirirda res olanlara ve yeni zone a gecenlere onlar hareket edene veya herhangi bir skill/buyu kullanana kadar hide veya invul verirse sorun cozulur. Yoksa cok kisi birakir bu oyunu sirf bu hiyarlar yuzunden.
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:
PvP serverinda tek derdim e-penislerini buyutme calisanlar.
24. level adam gelmis Whitesandsde level 10 lara daliyor.
Tamam onada bitsey demiyorum, pvp serveri bu, bunu goze alarak geldim ama ayni adam tutup butun gun spawn-kill yapmak icin orda bekliyorsa oehh diyorum artik. Res olur olmaz, kesilmekten beter birsey yok, kacma sansida yok, az bir healthle resleniyorsun.

Funcom kafayi calistirirda res olanlara ve yeni zone a gecenlere onlar hareket edene veya herhangi bir skill/buyu kullanana kadar hide veya invul verirse sorun cozulur. Yoksa cok kisi birakir bu oyunu sirf bu hiyarlar yuzunden.

instance değiştir.(o sırada tek instance varsa yapacak birşey yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:
Derdim reskill, canlandiktan sonra hareket edene kadar oluyorsun zaten :)
Bunun disinda dusuk levellara dalanlar komik geliyor ama bir sey diyemem ona, PVP server sonucta.

çok basit çözüm : Instance'ını değiştir, adamı bir daha görmezsin.

Ayrıca resslenince, "Shield of Risen" gibi hayvani bir buff geliyor, 10 sn sana kimse dokunamaz, istersen topukla kaç istersen dinlen canını fulle..
Sosyal ağlarda paylaş

dalacan baba 25 lwl dark templarım var ruhumu şeytana teslim etmişim zaten cehennemde sorun cekmıyecem nede olsa dalarım baba ben affetmem kesebıldıgımı alırım kesemessem topuk... lwlım yukse olsada olmasada aynısını bende yapıyom
o.. çocuklarına ! sözüm meclisten dışarı sizde aynen dalın affetmeyın fatalıty yaparsanız hatta zevkten 4 kose oluyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:
WoW'a gayet ilk gününde başlamıştım, ilk başlarda hoşuma gitmedi de değil, ama şu nokta da söyleyebilirim ki hayatımda oynadığım en siktiri boktan MMO'ydu kendisi. Benim bir MMO'dan
beklediğim hiç bir şey vermiyordu. Dolayısıyla Septimus adlı priestim şu an lvl 38 olarak duruyordur büyük ihtimalle hala oralarda bir yerde.

kusura bakma ama sen henüz wow oynamamışsın..
Sosyal ağlarda paylaş

wow oynadım neredeyse tüm raidlere girdim. wow çok kısıtlayıcı çok sıkıcı bir oyun oldu artık aoc gibi değil combat sistemi çok yenilikçi bu oyunun . tek yapmaları gereken interface e biraz daha özen göstermeleri ve bugları çözmeleri çok zor değil bana bile sorsalar renk ve şekil seçiminde yardımcı olururm .nede olsa sanat öğrencisiyim hehe :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...