Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tank olmak

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

skill kullanım açısından 5-6 sayfa yazılmış zaten. ben farklı bi konuya değineyim..
tankın aggrosu genelde grupla ve bufflarla da alakalıdır.
tbc'nin ilk zamanları herkes t4 iken felan aggro pek sorun olmazdı fakat gearlar abarınca ne bilim bt/mh gearlara ulaşınca aggro korumak bir miktar zorlaşıyor. dpsdeki artış t4 t6 arasında %20-25 veya daha fazla olurken aggro açısından bu artış o oranda gerçekleşmiyor. tank gearları genelde migitation üzerine kurulmuş, aggro build için bi miktar hit/expertise den başka bişey elinize geçmemiş oluyor. ki bu da aggroyu max %10 arttırır.
gearlanmış bi tank (bt/mh den drobu kalmamış) bt/mh tanklarken çok ciddi rage ve dolayısıyla aggro sorunu yaşar. ortalama 1 dps in 1800 dps e ulaşabildiği yerde rage olmadan aggro korumak cidden güçleşiyor.
burada sorun gear/migitation azaltıp rage sorunu çözmek mi yoksa 10 rage alan shield block kullanmamak mı? bence shield block kullanmak rage sorunu yaşadığınız yerlerde gear azaltmaktan daha az yük olur healer a eheh.. millet çok aggro aggro diye ağlıyorsa ve healerlarınıza güveniyorsanız thunderclap i de safdışı bırakabilirsiniz.
extra olarak aggroyu arttırma olayına da biraz değineyim.
3 hunter la girdiğiniz bir bossfightta 3 md oldukça işinize yarayabilir..
tek sorun aggroysa tank grubunu bufflamanız ve tankın talentleri de bunu oldukça etkiler. ben fantazi olsun diye
feral dru/2 şaman/dps warrior/prot warrior şeklinde bir grupla denemiştim (yer yer 1800-1900 leri görerek dps e çılgınlar gibi fark atabiliyorsunuz). raidde 3 pala olması ve ms warrior bulunması da aggroyu ciddi şekilde bufflar. fury ağacından 5 crit almak warrior tank için olmazsa olmazlardan biridir.
feral druid içinse (özellikle brutallus fightı için) 3 hunter 1 şaman ve feral druidden oluşan bir grup yaratın 2100-2200 veya fazlasıyla build ederekten 2. tankın yerine de build etsin siz de gönlünüzce dpsinizi yapın :D
tbc sonrası tankları olağanüstü efor sarfetmeye zorlayan blizzard a da sevgilerimi sunuyorum.. eskiden ne güzeldi ver tf bi tanka 1 sunder atsın aç trinket aban..
ayrıca tbc için şöyle de bir genelleme yapabiliriz:
paladin : çoğul mob aggro..
feral druid : burst aggro..
warrior : MT
bence blizzard ın tbc için düşündüğü tanking mekanizması bu şekildeydi.. wotlk la beraber buradan paladinin yerine death knight ın geleceğini düşünüyorum..
istisnalar kaideyi de bozmaz:D
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
death knight warlock spell tanking in yerine gelio :p spell caster tanklayacak gibi duruo paladinin işinde gözü yok yane eheh

Blizz kendisi açıkladı zaten

warrior = sheer migitation singe target
paladin = AE tanking
Death Knight = Anti-caster

Droodlara noldu ne siz sorun ne ben söyliyim sdfsd.(hatta droodlar isyandaydı bize nolcak diye)
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız birşey dikkatimi çekti.

Şimdi Death Knight'ın runeları kendi kendine doluyor, yani damage yemesi, yada heal alması ile alakalı bir durumu yok, talentlerlede bu yönde bişey yok.

Runic powerda skill kullandıkça doluyor, onunda yediği hasarla yada aldığı healla alakası yok.

Bu durumda bir Death Knight MT'de olsa OT de olsa aynı miktarda threat yaratır teorik olarak.Yani tanklık yapması için ona vurulmasına gerek yok. Bu durumda oyunun en manyak offtankı olmuş oluyor DK'lar. Hem ciddi hasar verip hemde sorunsuz threat yaratacak bir class. Üstelik pala gibi OT iken mana bitmesi sorunu, warrior yada druid gibi rage sıkıntısıda yok.

Blizzardın bir şekilde bunun önüne geçmesi lazım yoksa tüm offtanklar DK olur :D.
Sosyal ağlarda paylaş

HolyRaider said:
scorch said:
death knight warlock spell tanking in yerine gelio :p spell caster tanklayacak gibi duruo paladinin işinde gözü yok yane eheh

Blizz kendisi açıkladı zaten

warrior = sheer migitation singe target
paladin = AE tanking
Death Knight = Anti-caster

Droodlara noldu ne siz sorun ne ben söyliyim sdfsd.(hatta droodlar isyandaydı bize nolcak diye)

gogo resto
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...