Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Eğitim vs...Yardımınız lazım.

Nomak

Öne çıkan mesajlar

Mojito said:
Nomak actıgın konudakı butun yazılarını okuduktan sora dıyebılırımkı o kopek senın elınde bı guzel oyuncak veya kobay fare arasında bısı gıbı olup ya ölur ya baskasına sora devredılır...

Suç benim değil yoğun iş hayatım...yoksa gözüm kapalı alıcağım.Bu kadar soru sormamın tek nedeni şahet alırsam elimden gelenin en iyini yapmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce köpek beslememişsiniz, bununla ilgili çalışıyor olmanızla ilgili birkaç şey sölemek istedim..
Köpek biraz da cüsseliyse birde, bebeğe benzer, komuşunuzun yada akrabanızın çocuğunu sevmek agu agu yapmak çok güzeldir ve çocukları çok sevdiğimizi düşünürüz ama yarım saatlik sevme den sonra çocukla olayımız biter ağladığından da uzaklaşırız bebeğin yanından.. Köpekte bunun gibi, yolda çok sağlıklı eğitimli bir hayvan gördüğümüzde hemen sahip olmak isteriz ama hergün gezdirmek, eğitimi, beslenmesi, tuvaleti, sağlık sorunları, kimseye bırakamamız, ömürlerinin 10 senden fazla olması gibi şeyler genelde düşünülmez..

Siz bir arkadaşta sölemiş sanki mesainiz buna çok uygun gibi durmuyorsunuz, mutsuz bir hayvan yada başkasına devredecek bir hayvan kötü olur.. Yoksa hayvanı eğitirsiniz ( zaten sen ne yaparsan yap hayvanında bir karakteri var ona uygun içgüdüyle kendini eğitiyor, kimi köpeklerin sadece damızlık kimlerinin bekçi kimilerinin guard olarak yetiştirilebilecek karaktere sahip oldukları daha 3 haftalıkken bir dakkada anlaşılabiliyor) iyi veya kötü bunu başarırsın bir sürü kitap var, yada hayvan severlerin kurduğu internet siteleri, belkide öncelikle bu sorumluluğu alabilecek şartlarmı varmı onu iyice değelerlendirin, sonrası halledilir.. yoğun iş hayatıyla falan zor, kedi gibi değilki iki sevdirsin sonra uzasın gitsin,köpekler ağlıyor falan zor yani..

Bende de kedi var ( ailemleyken kangal da vardı) o bile bazen bıktım haa dedirtiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Benim it amstaff. Fırlamanın teki öncelikle onu söyleyeyim. İllaki köpekten köpeğe değişir tabi ki ama, ırkından dolayı sanırım hakkaten bi hareketlilik mevcut köpekte. Evde bakılır mı dersen bakılır. Bakım açısından goldendan iyidir hatta, kısa tüyler, temizliği daha rahat. 5 aylığa kadar zorlanabilirsin muhtemelen diş kaşıma muhabbetine. Benim ki çok hızlı gelişti 4 aylık olunca bıraktı diş kaşıma olayını. Yanlız fedaykine katılıyorum, ayırabileceğin zaman çok önemli köpeğe. Sosyal hayatın olmayacak önce onu söyleyeyim, evde kesinlikle 1 kişi olması lazım özellik yavruluk dönemi için. 6-7 defa dışarı çıkarman lazım aşılar bittikten sonra. Bizim mekanımız rahat olduğundan sabah 9 da atıyorum dışarı akşam 9 da alıyorum. Bahçede diğer köpekle oynayıp duruyor (arada kavgalar da olabiliyor kıskançlıktan). Ha evet çok kıskanç bir ırk, pitbulllarda var bu olay. Kız arkadaşım elimi bile tutamıyor Ares' i dışarı yanımda çıkardığımda. Saldırmıyor tabi ki, ama rahat da durmuyor. Babannem bir kere belimden tuttu yürümeye başladık, arkamızdan bir atladı direkt babannemin koluna doğru. Dokundurtmuyor kesinlikle. Sevgi kıskançlığı böyle, ama çok yavşak bir köpek onu da söyleyeyim. 0 agresiflik var benimkinde, bir bisküviyle alır götürürler yani. Valla aklıma gelenler bunlar, sorun varsa sorabilirsin tabi ki. Özelden, msnden vs.

Edit-

Zaman konusuna parnah basmadan geçemiyeceğim. Ben ailemle yaşıyorum. Babannem dedem babam annem halam vs bir sürü insan var. Gene kolay değil, ilgi istiyor. Tatile gidemiyorsun, arkadaşında kalamıyorsun, hadi bi taksime gideyim içeyim geleyim yok. Veterinerlerde geçio zaten hayatın 3 aylığa kadar. İlla ki ters birşeyler oluyor emin ol. İşyerinden izin alabilecek misin öyle durumlarda onu düşün. Hakkaten zor birşey köpek bakımı, tek başına yaşıyorsan hiç düşünme derim. Köpeğe yazık kısmını geçiyorum, piskolojik olarak çökersin içine oturur herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
ilk olarak 1 haftadır bilgisayar başında yoktum ve bu konuda yardımcı olamadım bu yüzden kusura bakma nomak :)

aşağıdaki linklere ve linkler haricinde siteye göz atmanı öneririm. hemen hemen aradığın her türlü bilgiyi bulabilirsin.
American Pitbull
Bull Terrier

ikisinide karşılaştırıp bir karar vermene yardımcı olacaktır sanıyorum. bunun dışında pitbull cinsi köpek almayı planlamışsın ilk olarak, alman gereken sorumluluklar büyük olacak. çoğu kişi muhtemelen korkuyla yaklaşacak. bu seni rahatsız edebilir ancak pitbull'lar saldırgan olmalarının yanı sıra oldukça sevecen ve iyi birer dost olabilirler. bunun temeli başta kuracağın iyi bir ilişki ve çok iyi bir eğitim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...