Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
Bogachan gayet net açıklamış, aynen bunu yapmaya çalışıyorlar.

Nasıl olacağı tam bir muamma ama 2000 spell powerı olan biri eğer heal talentine vermedi ise 2000 bonus healı varmış gibi heal atarken, 2000 spell power olan biri heal talentlerine verince atıyorum 4000 healı varmış gibi heal atıcak.

Nasıl olacak? çıkınca görecez galiba :D

ben anlamadım şimdi.

druidden örnekliorum:

feralim üstümde 2000 sp setim var 2000 sp düz dmg ını verir düz healını yapar

moonkinim üstümde 2000 sp setim var moonkin dmg buffları aldıgım için feralin anca 4000 sp da yapacagı dmgi yapıorum

restoyum üstümde 2000 sp setim var resto heal buffları aldıgım için feralin anca 4000 sp da yapacagı healı yapıorum

sorun nerde?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunun için yeni konu açmiyim şimdi,
benim 2 tane karakterim var biri mage diğeri priest.
Priest daha level 35 felan gerçi.
Şimdi bende engineering mining var iyi para yapıyor ama raidlerde kullanışlı değil, 3 4 ay sonra gelecek wotlk ı da hesaba katarak mageime raidlerde işe yarayacak 2 profession, priestime de o professionlar için kaynak toplayacak 2 gathering skill almayı düşünüyorum.
Mage-leatherworking alchemy
priest- herbalism skinning
nasıl olur?
Wotlk daki güzel recipe ler için bıraktığım tailor ı almaya değer mi?
Sosyal ağlarda paylaş

@Dworgian

Şimdi rakamlarla anlatırsam daha net anlaşacaz.

Elimizde bir level 70 druid var ve 1000 spellpowerı (1000 spell power eskinin 1000 damage&healingi ama yaklaşık 2000 heal gibi bişey) var bu charın.

Bu eleman eğer feralse herhangi bir büyüsü ile sanki 1000 bonus healı varmış gibi ve doğal olarak hiçbir talentten destek almıyormış gibi 3k base heal +1k bonustan 4k Healing Touch atacak.

Moonkinse gene 1000 bonus healı varmış gibi ve doğal olarak hiçbir talentten destek almıyormış gibi 3k base heal +1k bonustan 4k Healing Touch atacak.

Bu eleman eğer resto ise herhangi bir büyüsü ile sanki 2000 bonus healı varmış gibi üstünede talenttende full destek alıp bir anda 3k base heal + (2k bonus + %20 talentten bonus 400de ordan) üstüne %10 tüm healına bonusla beraber atıyorum 6k Healing Touch atmaya başlayacak.

Ama şuanda elinde 2000 heal itemi olan bir moonkin 4k yerine 5k atabilirken, WoLK'la beraber elinde 2000 heal değerinde spell power olduğu halde genede 4k atabilecek.

Yani şuan resto olmal size 6/5 den %20 kadar avantaj sağlarken, WoLK'ta resto olunca 6/4'de %50 avantaj sağlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Kısaca heal set dps set olayı kalkacak/fark azalacak ama healer spec olmadan olmicak sanırım.

Beni ilgilendiren kısmı da loot dağılımı.
Allah belanızı versin be.

hiç mi 5 10 raid üst üste heal itemı düşmedi hiç mi küfretmedin hep aynı item düşüo die?

şimdi daha kolay alıcak herkes itemını?
Sosyal ağlarda paylaş

bence ekmepin takıldığı şey şu

said:
[scorch's gloves]
cloth
20 stamina
13 intellect
+400 spell power
+30 crit rating

veriyor

simdi bu item kime gidecek?

400 spell power ;
warlock a +400sp
mage e +400sp
priest e +400sp , +800healing

veriyor

2 warlock
1 priest
1 mage need çekti

simdi kime gidecek bu item? :)

eşit koşullarda kim daha fazla benefit alacak bu itemden?

walla kolay gelsin ^^

god bless "leather"

dr00ds ftw :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Ya bunun için yeni konu açmiyim şimdi,
benim 2 tane karakterim var biri mage diğeri priest.
Priest daha level 35 felan gerçi.
Şimdi bende engineering mining var iyi para yapıyor ama raidlerde kullanışlı değil, 3 4 ay sonra gelecek wotlk ı da hesaba katarak mageime raidlerde işe yarayacak 2 profession, priestime de o professionlar için kaynak toplayacak 2 gathering skill almayı düşünüyorum.
Mage-leatherworking alchemy
priest- herbalism skinning
nasıl olur?
Wotlk daki güzel recipe ler için bıraktığım tailor ı almaya değer mi?

alt chara herb+ engineering
gaz çekicen ot toplucan kafan dumanlı zengin olucan.. motorun da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şu açıdan bakın, bu item nerdeyse her girişinizde düşecek en kötü 2 seferde bir düşecek. mage'ler alacak, warlocklar, pristler alacak, resto druidler, moonkinler, Elem shamnalar, resto shamanlar, hatta holy paladinler alacak belki. hepsi bitecek ench shamanlar , feral druidler, prot palalar off spec diye alacak.

Ve bu itemi kimse istemediğinde bileceksinizki, bu raide hiçbir magical dps'in ve hiçbir healın eldiven sorunu kalmadı. Hepsi aldı itemini. Bir instanceda itemler anarmal geç kırlmaya başlanacak. Siz hiç first killde itemi alacak hunter yok diye mail bir itemi kırmak zorunda kaldınızmı. Baya küfür edilen birşey emin olun. Oysa şimdi aynı durum olunca ench shamanlara gidecek, en azından off spec olarak resto-elem shamanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla bakmadım ama güzel değişikler var,

judgement sistemi değişti okuduysan değişiklikleri,

direk olarak Judgement diye bir ability yok artık, judgement of light/wisdom/justice olarak 3 değişik judgement var, seal of command açıp judgement of xxxx yaptığın zaman soc silinmiyor yani judgeledikten sonra yeni seal açmıyoruz artık,

hearth of crusader artık tüm judgementler ile birlikte çalışıyor, güzel yanı targette ayrı bir debuff olarak görünüyor "3% critic şansı diye",

art of war nerflendi ama 8200 damage gördüm max critic yine baya iyi vuruyor,

şuan normal serverde AP gear ile 2400 healliyorum holy light test serverinde yeni retribution talentleri ile 4000 healliyor Sheath of light sağolsun :)

retrinin en büyük sorunu olan mananın çabuk bitmesi diye birşey yok artık, 30 dakika grind yaptığım halde mana hep full kaldı, retri paladin mana immune gibi birşey olmuş

şuan beta serverde sorun var sanırım giremiyorum girince daha detaylı yazarım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...