Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:
FreEmoon said:
Sunwell itemini geçen ilk dropun resmi altta var. Yani taaa level 78 olupta instancedan düşen mavi itemi alana kadar sunwell itemleriniz üstünüzde kalacak.

ama ama o itemla bunu karşılaştırmak gerekio bence: Fang of Kalecgos

ki bu item da o lvl 78 itemdan iyi hala?

edik: haste rating farkı agility farkını bertaraf edio mu bilemedim bak

lvl 78 daha iyi haste ownz bence.
+ farketmemisim cok bariz lvl 78 item yaw deli Dps farkı var aralarında ...
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Silah hızları olarak düşünmedim ben tabi. Evet farklı 2 tipten bahsediyoruzda genede abartı haste+3dps fark bence yeterlidir. Sunwell itemi olan bir rogue bu silahı düşürürse kullanır yaw.

Kullanmızmı ki acaba?

haste'in scale olayı level 80 ile değişecektir. yani üzerinde 300 haste olan birinin level up yaptıkça hastedan aldığı hız azalacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Xo said:

Ayrıca bu spellpower'ın çalışma mekaniği nasıl olacak. Mesela bir mage'in 1200 spellpower'ı varsa ne kadar spell damage'a eşit diyebiliriz şu an ki sistemde.

bildiğim kadarıyla damage kısmında bi değişiklik yok 1200 spell power= 1200 spell dmg.
Sosyal ağlarda paylaş

warriorlar icin, titan's grip guzel gıbı gozukuyor eglencelı olacak.

mage ıcınde arcane spec ozellikle invisi talentla 1sec fadee indirme (nerdiyse instant), frostfire bolt (su anda ortada dolanan soru su frostfire hem fire hem frost treeden yararlanabılecekmı?) ve arcane barrage( instant, mobile, frostbolt-fireballvari dps) heyacan uyandırıyor. bugun mageı baya arastırdım oldukca guzel gelısmler var ama TBC beta gibi nerf bat magduru olabılırız yıne...
Sosyal ağlarda paylaş

official forumlarda mageler ağlıyor valla :D bence haklılar(yız) da. diğer classlarda yapılan köklü değişiklik ve yeni talentları görünce insanın içi burkuluyor. bir shaman, paladin gibi revamp yemesi lazımdı mage'in. 51. talentlar da diğer classların yanında çok sönük kalıyor. 200dps yapan, melee range gerektiren Living Bomb, 1.5 saniye cast ve frozen target şartı koşan Deep Freeze (ehh Living Bomb'un yanında iyi sayılır) zayıf bence. tek arcane barrage güzel olmuş.

Burnout desen, ne perhiz ne lahana turşusu tadında olmuş. Fire mage'ler manaaaa manaaa diye ağlıyor zaten, critledikçe mana emmesi komik.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=5061736554&sid=1
Sosyal ağlarda paylaş

Xo said:
official forumlarda mageler ağlıyor valla :D bence haklılar(yız) da. diğer classlarda yapılan köklü değişiklik ve yeni talentları görünce insanın içi burkuluyor. bir shaman, paladin gibi revamp yemesi lazımdı mage'in. 51. talentlar da diğer classların yanında çok sönük kalıyor. 200dps yapan, melee range gerektiren Living Bomb, 1.5 saniye cast ve frozen target şartı koşan Deep Freeze (ehh Living Bomb'un yanında iyi sayılır) zayıf bence. tek arcane barrage güzel olmuş.

Burnout desen, ne perhiz ne lahana turşusu tadında olmuş. Fire mage'ler manaaaa manaaa diye ağlıyor zaten, critledikçe mana emmesi komik.

atladgınız bırsey var, deep freeze STUN effect, 5sn
stun effect dmg ile bozulmuyor ve cok fazla use combinasyonu var.

deep freeze stun,5sn de kacabilirsiniz, 3-4 adet icelance atabılırsınız, veya frostbolt + icelance, frostfire icelance combosu yapabılırsınız. deep freeze kullanmasını bılene ve bu halıyle kalırda nerf batten nasıbını almasa pvpde oldukca ıyı olacak gıbı duruyor..

ayrıca arcane pvp su anda kı halıyle nerdıyse mukemmel, TBC beta daki icelance harikası gibi. tekrardan 1sec invis ve 1k+ dmg output verebilen instant, moving-enabled, spam edilebilir bir spell (3sec cooldown): arcane barrage
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
arcane e de brill aura

ahh yanlışlıkla yapsa blizzard süper olur. raid öncesi druidler, priestler "off abi bu akşam mage yok bizim aura yalan, gg" tadında takılsa fena mı olur.

officer chat'in şimdi ki durumu "abi 5 mage online ama bir tane yetiyor yahu, 4 tanesini nasıl dışarıda bıraktığımızı açıklıcaz :(" şeklinde.
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:
Xo said:

deep freeze stun,5sn de kacabilirsiniz, 3-4 adet icelance atabılırsınız, veya frostbolt + icelance, frostfire icelance combosu yapabılırsınız. deep freeze kullanmasını bılene ve bu halıyle kalırda nerf batten nasıbını almasa pvpde oldukca ıyı olacak gıbı duruyor..

ayrıca arcane pvp su anda kı halıyle nerdıyse mukemmel, TBC beta daki icelance harikası gibi. tekrardan 1sec invis ve 1k+ dmg output verebilen instant, moving-enabled, spam edilebilir bir spell (3sec cooldown): arcane barrage

abi ben de mage oynadım, ilk karakterimdir mage. hala da sıkılınca girer oynarım ayda yılda bir. ama diğer classlara verilen talentlardan sonra çok sönük geldi bana mage talentları. frozen targeta 1.5 saniye casti kolay kolay da yaptırmazlar. Roguelar bile enerji harcamadan, global cooldown ile kendilerinden magic dispell spam edecek yani.
Sosyal ağlarda paylaş

deep freeze + water elemental frost nova combınasyonuyla, frost pvpde, adamı 30yarddan fazla yanınıza yaklastırmak oldukca ıyı dmg vermek mumkun olabılır...
+ burda frostfireda cok onemlı cunkı, frostbolt veya fireball kadar dmg cıkarabılen, %40 slow effect uygulayan bır spel.. ARTIsı ise su, frostfireın su anda calısma prensibi henuz bellı olmadı.

soru su, frostfire duruma gore fire veya frost dmg veren bır spell. peki frostfire cast ettıgımızde, cast timeda acaba dmg targetın school resistance olayına gore school belirlenip, bu schoola goremı benefical effects hesaplanıyor?

yoksa (IMBA olur bu durumda), cast timeda target school resistance gore, base school belirlense bile (frost dmg veyada fire damage), hem frost talent hem fire talenttan effectleri alabılıyormu;

eger boyle bırsey mumkun ise; su talentlardan yararlanabılıyor

Fire Talents:

Impact
Ignite
Flame Throwing
Burning Soul
Improved Scorch
Master of Elements
Playing with Fire
Critical Mass
Fire Power
Pyromaniac
Combustion
Molten Fury

Frost Talents:

Elemental Precision
Ice Shards
Frostbite
Permafrost
Piercing Ice
Frost Channeling
Shatter
Winter's Chill
Arctic Winds

Yani soru su; frostfire cast edıldıgınde butun bu talentlardan yararlanabılecekmı yoksa targeta gore belirlenen schoolun talentlarındamı yararlanacak sadecE? henuz daha bır bılgı yok. anlasılan oki mevcut betadaki mageler lolbie... bu konuda hicbir bilgi vermiyor kimse
Sosyal ağlarda paylaş

Xo said:
raistlinthewiz said:
Xo said:

abi ben de mage oynadım, ilk karakterimdir mage. hala da sıkılınca girer oynarım ayda yılda bir. ama diğer classlara verilen talentlardan sonra çok sönük geldi bana mage talentları. frozen targeta 1.5 saniye casti kolay kolay da yaptırmazlar. Roguelar bile enerji harcamadan, global cooldown ile kendilerinden magic dispell spam edecek yani.

abi konu yaptırmazlar degil, konu boyle bir imkanımızın olması. yaptırıp yaptırılmaması, sadece senın ve dusmanın play-skilline baglı
Sosyal ağlarda paylaş

Xo said:
Yararlanması lazım ki spellin bir anlamı olsun. yoksa sadece oyunda bulunacak 1-2 elemental boss için respec yapmaz mageler. :P

+ pvp acısındanda bak olaya. Arenada bgde 'blizzardın yokettigi ama geri gelecegini vaad ettigi' world pvpde egerki hem fire-hem frost talentlardan yararlanabılırse, ortaya imba-uber super karısık frostfireın toptan yararlanabılecegı specler cıkabılır.. tabi theorycraft su anda, ice lancea da benzeyebılır (ice lance kotu demıorum sadece nerde o tbc betadaki o hali diyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim algıladığım şu, fire ve frostta neye etki ettiği belirtilen özel talentler hariç kalan tüm talentlerin frost-firebolta etki etmesi gerek. Yoksa zaten hiç boşa koymasınlar kimse kullanmaz. Haaa derseniz ki "ee kardeşim o zamanda imba olur", şu an zilyon tane yüzde ile buff alan shadowbolttan daha imba olmaz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Xo said:
e abi o zaman diğer classların aldığı talent ve skillere bak derim. mage'e güzel olmuş diyorsan diğerlerinin hepsi allahına kadar OP demektir :D

digerlerinide baktım, ama wow-eunun ılk gununden berı mage oynanan ben, (baska hıcbır lvl20+ char kasmadım) TBC oncesi nerf batten sonra, baya bı sure QQ tadında dolandım, bole seyler gorunce mage gozumden yas geldı ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...