Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beste yapıyor musunuz?

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Evet aranızda gitarla falan sürekli beste yapanlar var mı? ben şahsen gitarla bir ritm buluyorum , kulağıma hoş gelio, Guitar Pro'da tablerini yazıyorum kaydediyorum fakat gerisi gelmiyor.
4-5 tane öle riff var devamı gelmiyor. (Tür bu arada : Metal ( biraz blind guardian biraz nightwish biraz iron maiden :) kafama göre)

Bu durumda olup bir şeyler çıkarmak isteyen varsa
söleyin, belki 2-3 kişi yapılabilir güzel şeyler.

Söz ü de müziği de yazabilirz herhalde.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

bende gitarla çıkarmaya çalışıorum..güzel olanlar var..arkadaşta klavye ve bateri eklio[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli sürekli sürekli..
grindcore dan thrash e , klasik müzikten punk rock a kadar.. pop bestelerim bile var.. varoğluvar ama malesef çok SORUMSUZ grup elemanlarim var.. ben bütün enstrumanlari kaydederim evde , onlar dinler "haha baba süper olmuş ya , baba şuraya gitar solosu koy , baba şuranin davulunu biraz daha hizli yap" vs.. konuşurlar.

müziği birakasim geliyo..[signature][hline]%108 alcoholocaust!
bir insanlik ayibiyim bu alemde..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
farewell, 05 February 2004 02:22 tarihinde demiş ki:
sürekli sürekli sürekli..
grindcore dan thrash e , klasik müzikten punk rock a kadar.. pop bestelerim bile var.. varoğluvar ama malesef çok SORUMSUZ grup elemanlarim var.. ben bütün enstrumanlari kaydederim evde , onlar dinler "haha baba süper olmuş ya , baba şuraya gitar solosu koy , baba şuranin davulunu biraz daha hizli yap" vs.. konuşurlar.

senın gıbı adama duzgun grup mu yok? her seyını kendı yapabilen bir insana duzgun grup mu kalmadı dunyada?..

müziği birakasim geliyo..
[signature][hline]Then they summoned me over to join in with them. To the dance of the dead
In to the circle of fire I followed them. In to the middle I was led
Sosyal ağlarda paylaş

Riff yapıyorum, onun üstüne ana bi melodi yazıyorum (gitarda) sonra loop ettiriorum ana melodiyi arada riffleri sokuyorum chorus kısmında..

Ardından bass ekliyorum müziğin ruhuna göre gidiyor bass notaları..

Onun üstüne davulları ekliyorum (bateristim ben gitarist deil)

=> yani eğer beste yazarsam böle yazarım yazmıyorum beste falan :)
Sosyal ağlarda paylaş

baba bi ara bende de aynı sorun vardı iki önerim var ya dediin gibi bi iki kişi ile yap bu işi ama onların devamlı çaldıın adamlar olmaması şarkının hiç istemediin yerlere kaymasına daa da önemlisi kötü olmasına yol açıyo
ya da şunu yap aç bi riffini önce kullandıın akorları onların ilgili minörlerini filan bul (biraz bilgi gerek tabi) sonra da o ritm devamlı çalarken bu akorları göz önüne alırsan illaki bi süre sonra uygun bi iki melodi daa yazıon bi bakıosun şarkı miksaj ve solosu haariç hazır oluo ayrıca arkaya da düz 4 4lük de olsa bi bateri ritmi koy işe yarıo
hadi kolay gele ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Satyr, 06 February 2004 17:59 tarihinde demiş ki:
baba bi ara bende de aynı sorun vardı iki önerim var ya dediin gibi bi iki kişi ile yap bu işi ama onların devamlı çaldıın adamlar olmaması şarkının hiç istemediin yerlere kaymasına daa da önemlisi kötü olmasına yol açıyo
ya da şunu yap aç bi riffini önce kullandıın akorları onların ilgili minörlerini filan bul (biraz bilgi gerek tabi) sonra da o ritm devamlı çalarken bu akorları göz önüne alırsan illaki bi süre sonra uygun bi iki melodi daa yazıon bi bakıosun şarkı miksaj ve solosu haariç hazır oluo ayrıca arkaya da düz 4 4lük de olsa bi bateri ritmi koy işe yarıo
hadi kolay gele ;)

4 4 lük olmas bence basit kalır caz fln yapacaksan yada prog. rock fln 6/4 5/4 yada 8/8 gibi şeyler kullanmak gerek :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...