Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Haftada 3 gün çalışalım

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• 7 ay sonra ...
razzRaziel said:

said:
daha az üretip daha az tüketeceğiz.

yanlış, üretim tüketimi karşılamayacak, fiyatlar artacak dengeler bozulacak.

yok yok çok doğru bugünkü sanayi ve üretim araçlarıyla,dünya üzerinde gelir dağalımının dengelendiği bir sistem kurulsa 6 milyar insanın bile haftada 3-4 gün çalışmasıyla bütün dünya tüketimi karşılanabilir.

Sonuçta bundan 6 bin yıl önce tarım yeni yeni başladığında insanların günlük çalışmaları 8-9 saatti.Bugün insanların işlerini kolaylaştıracak o kadar sistem varken günlük çalılma saati gene aynı, ancak bir ton işsiz var eee ne anladım ben bu işten

Bertrand Russel'ın "aylaklığa övgü" kitabını çok taktir ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

beyaz yakalılar için durum aynen böyle haftada 5 gün sksen çalışmıyorlar ama mavi yakalılarda durum farklı

bir de benim gibi bisiklet yakalılar var "dur lan gece 2 olmuş 4 e kadar şu tabloyu hazırlayayım yarın da öğleden srona 1 dde toplantoı var dayarım bunlara prezentasyonu akılalrını alırım" diye dolanıyor zibidiler toplasan günde 3-4 saat çalışıyor gibi ama tuvalette sıçarken bile "onu oradan değilde buradan şey etsek, şu faturayı 2 ay sonrasına kestirip 1. dönemden aldırsak" gibi alicengiz oyunlarına giriyor ibneler.. o da para kazanıyor bu da
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...