Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Open beta.. Performans ve Oyun.

Zeppelin8

Öne çıkan mesajlar

Kevinromeo said:
tantun said:
Mirage said:
Oyunun çıkmasına iki üç hafta kalmış şunun şurasında. Ne kadarını düzeltebilecekler bakalım çıkana kadar.

Oyun hazır zaten bildiğiniz gibi basıldı yavaş yavaş tüm dünyaya yollanmaya başlandı. Zaten beta client'ta da sık sık vurguluyorlar bu sizin oynadığınız oyunun son hali değil diye, demek ki bir bildikleri var.

Tabiiki bi bildikleri var. O da eğer o lafları söylemezse pre-orderların alayının cancel olacağı :)

(tu) Ben de aynı şeyi söyleyecektim.

Dediğim gibi sıkışmışlar şurda son bir kaç haftaya. Hataları olabildiğince çabuk düzeltmeye çalışacaklardır tabii ki. Ama işin kötü tarafı, bu tür hataları ne kadar çabuk düzeltmeye kalkarlarsa o kadar çok yeni hata ekleyeceklerdir. Yine de çıktığında en temel şeylerin hatasız çalışacağını umuyorum. Betada oynamadım ama okuduklarıma göre şu anda en önemlisi client çökmeleri sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Open Betada eski client kullanmak nası bir mantıktır ya oyuna girmek 20 dakka sürmese client çökmelerinede bişi demicemde :)

Yani sen open betada insanlara oyunu tanıtmıyormusun bir ton insan bu betadan sonra oyunu almaktan vazgeçer yaw.

arkadaşlar sadece AoC için değil tüm oyunlarda Beta, oyunun testi içindir, yapımcılar içindir,biz gider tüm bu çökmelere beklemelere karşı zaten gönüllüyüzdür, yapımcılar betada hiç bir şey iddia etmezler.

Oyunun tanıtımı oyun çıkınca olur, bedava demosunu indiririz, oynarız.

Şu ana kadar 500 000 kişi başvurmuş betaya, adamların oyunu tanıtalım diye bir dertleri olduğu sanmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Closed betadayım, open betaya hiç bakmadım fakat performans meselesini şöyle açıklayayım:

Sistemim:
e8500
4gb kingston hyperx 800
8600gt(En ucuz 8600gt'yi almıştım ekran kartım yanınca, 8600gt gerçekten dandirik bir karttır hatta bazı 7xxx'ler 8600'den daha iyi)

Closed betayı 2 haftaya yakındır oynuyorum client tek bir defa bile göçmedi.

Medium ayarlarda(1024x768) bloom açık oynuyorum single player kısımlarda fps 40 ile 50 arası gidiyor multiplayer tortage kısmında ise 25-30 arası işte.

Resource loading bende 1dk felan olabiliyor ama harddisk'im çok eski nereden baksan 3-4 yıllık, yeni harddisklerde 15-20 saniye sürüyormuş.

Şu an oyundaki en büyük hata fps stuttering olayı, yani ara sıra fps saçma sapan bir şekilde 1'e düşüyor 2-3 saniye içinde ise tekrar düzeliyor fakat inanılmaz sinir bozucu bu şekilde oyunu piyasaya çıkarmamaları lazım.

Neyse sonuç olarak bu oyun vanguard v2.0 değil o konuda şüpheniz olmasın, fps stuttering'i düzeltebilirlerse oyun gayet güzel olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

beta'da test ediyoruz tamam, ama yine de eski client kullanmanın mantıgını cozemedim, bi bildikleri vardır diyecem de, madem bu client'ı guncelledin, bazı sorunları cozdun, closed beta'da yeni bi client kullanıyorsun, e niye hala bunu test ediyoruz o zaman ? milleti oyundan mı sogutmak istiyorlar, oyun adam gibi cıkınca "bak nereden nereye geldik" demek mi istiyorlar anlamadım... closed beta'da durum sylian'ın yazdıgı gibiyse, open beta tamamiyle iskence ona gore ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:
Closed betadayım, open betaya hiç bakmadım fakat performans meselesini şöyle açıklayayım:

Sistemim:
e8500
4gb kingston hyperx 800
8600gt(En ucuz 8600gt'yi almıştım ekran kartım yanınca, 8600gt gerçekten dandirik bir karttır hatta bazı 7xxx'ler 8600'den daha iyi)

Closed betayı 2 haftaya yakındır oynuyorum client tek bir defa bile göçmedi.

Medium ayarlarda(1024x768) bloom açık oynuyorum single player kısımlarda fps 40 ile 50 arası gidiyor multiplayer tortage kısmında ise 25-30 arası işte.

Not: en guclu islemci dedim yanlis anlasilmasin. quadlarin oyun performansi olarak pek bir artisi yok. e8000 serisi stock fanla bile isinma sorunu yasanmadan ciddi sekilde overclocklanabiliyor.

Resource loading bende 1dk felan olabiliyor ama harddisk'im çok eski nereden baksan 3-4 yıllık, yeni harddisklerde 15-20 saniye sürüyormuş.

Şu an oyundaki en büyük hata fps stuttering olayı, yani ara sıra fps saçma sapan bir şekilde 1'e düşüyor 2-3 saniye içinde ise tekrar düzeliyor fakat inanılmaz sinir bozucu bu şekilde oyunu piyasaya çıkarmamaları lazım.

Neyse sonuç olarak bu oyun vanguard v2.0 değil o konuda şüpheniz olmasın, fps stuttering'i düzeltebilirlerse oyun gayet güzel olacak.

islemcin oyun icin piyasadaki en guclu islemci (bende 8400 kullaniyorum). Dedigim gibi en az 8800 serisi bir ekran karti (9600gt 8600 e gore cok cok daha iyi bir ekran karti).Oyun icin ekran karti alacak olan varsa en kotu 9600 gt yi tercih etsinler. Bu karta sahip olup oyunu oynayanlar hep olumlu yorum yapiyorlar. Ha 8600 de tabiiki oynanir. Medium ayarlarda bloom ve golgeleri kapatip birde shader 2.0 secerseniz gayet iyi performans alirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zeppelin, 8600gt'yi AoC için değiştireceğim fakat dx10'da high detail'de rahat oynamak istiyorum.
Şu an piyasadaki hiç bir kart doğru düzgün dx10 çalıştıramıyor o yüzden 8800gt almak ya da beklemek arasında çok kararsız kaldım(9800gx2 bile dx10'da az performans veriyor).
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda konusmak icin cok erken. release bile erken. mmorpg lerin buyuk olcude sorunsuz ve tam olarak oynanir hale gelmeleri release'den 1-2 ay sonra oluyor. herkes wow basta cok sorunsuzdu desede ilk 1-2 hafta insanlar client buglari ve server cokmelerinden oturu oyunu oynamaz haldeydi.
Sosyal ağlarda paylaş

bende 2gb vardi. XP 3gb destekledigi icin gidip 1gb daha aldim. zaten ramler eskiydi daha fazla para vermek istemedim. sistemin kalanini bilmiyorum ama 3gb yeterli olucaktir. daha fazlasi icin vista gerekiyor su an icin 2000$ lik bir sisteminiz yoksa ve oyun oynuyorsaniz vista tavsiye etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
2gb ram var bende yeterli gelmiyor =( pazartesi gidip ram alacağım sanırım.

Bence oynun çıkmasını bekle, minimum 1gb, tavsiye edilen 2 gb demiş adamlar. Daha fazlasına gerek yok

Beta'da AoC 1200mb yiyor çünkü arkada kocaman bir "debugger" çalışıyor, oynun son halinde bu olmayacak
Sosyal ağlarda paylaş

herşey iyi güzel de Funcom'ın open-beta politikası yanlış oldu bence çünkü open-beta oynayacak çoğu kişinin tek amacı oyunu görmekti daha temiz bi client ile fps lagging olmadan oynasaydı şu an openbetayı oynayıp funcom'a ana avrat düz gidenler rep. kaybetmeyecekti funcom çünkü millet oyunu beğense bile genelde hevesi kaçmaya başladı
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
Darksun said:
2gb ram var bende yeterli gelmiyor =( pazartesi gidip ram alacağım sanırım.

Bence oynun çıkmasını bekle, minimum 1gb, tavsiye edilen 2 gb demiş adamlar. Daha fazlasına gerek yok

Beta'da AoC 1200mb yiyor çünkü arkada kocaman bir "debugger" çalışıyor, oynun son halinde bu olmayacak

Bu takılmalar ve zone arası yüklemeler korkutuyor cidden. Xp kullanıyorum halen bakalım ne kadar dayanacak =P
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartlariyla ilgili ufak bir arastirma yaptim... tom's hardware'de yardimci oldular.linkleri kaybettim tekrar bulunca buraya atarim.

eski 8800gts(640mb) = 9600gt
8800gt > eski 8800 gts
yeni 8800 gts (512mb) > 8800 gt
yeni 8800 gts = eski 8800 gtx..

kabaca boyle. zaten ayni seri kartlara surekli yeni editionlar falan geliyor yetismek mumkun degil. 9800, fx serilerinden bahsetmiorum bile. onlar canavar zaten, ama muhtemelen 1 sene icerisinde 250 300 dolarlik kartlar olucaklar. hadi cpu lar ramler biraz durdu dedik ekran kartlari hizi 2 ye katlamis gidiyor.

bilgisayar firmalari eski kartlara sacma sapan fiyatlar koymus (eski gts 8800 640 mb 400$ dolar falan). yaklasik 200$+kdv ye gidip bir 9600 gt alinarak oyun cok rahat oynanir.En az bi amd x2 veya intel dual core islemci olacak, boylece karttan maksimumu cikartin. Eger dual core islemcisi olupta 7000 serisi kart falan kullanan varsa cok fazla para bayilmadan 9600 gt ye gecebilirler.Parasi olanda gidip manyak bi kart almasin. Ben pisman oldum. Orta yolu secin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
oyun hakkında kesin bir izlenim göremedim herhangi bir başlıkta. şimdi oyun almaya degecek kadar güzel mi uzun süreli sıkılmadan oynanabilir mi? bide sistem tam olarak nasıl dungeon felan sistemi nasıl wow gibi mi tam olarak nedir?

valla karasız olanlar beklesin bence, bizim gibi gazlılar zaten alacak oyunu, oyun çıkınca son halindeki izlenimlerimizi yazarız,siz de ona göre karar verirsiniz, guest key falan veririz, ne de olsa her kutudan 5 guest key çıkıyor, onları yazarız buraya siz de denersiniz 10gün :)

Oyunda bir çok yenilik var, herkes kendi çapında beğendiği şeyleri yazmış zaten, bence hikaye sürükleyici(oyunların hikayeleri ülkemizde çoğu oyuncuya birşey ifade etmese de), çok çeşitli karakter sınıfları var, ortam ambians müzikler ses efektleri süper :), kombolar büyük yenilik, grafikler çok gerçekçi.. falan filan da kim ne derse desin herkesin kendi görmesi gerek.

Dungeon'lar evet diğer oyunlar gibi instance based..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...