Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Open beta.. Performans ve Oyun.

Zeppelin8

Öne çıkan mesajlar

Dun aksamdan beri araliklara oynuyorum.Official forumlarda herkes performans yuzunden sikayetci olsa da bu oyunun henuz betada oldugunu, arkada debugger ın calıstıgını vs vs unutuyorlar.

Oyuna ilk once default high settinglerle basladım. 50 fps goremedım. Ama ufak hitching sorunları dısında 25 ın altınada dusmedım. Daha sonra ufak ufak video ayarlarıyla oynamaya basladım. Performans bariz bir sekilde arttı. Bugun 2gb ram in ustune 1 gb daha ekledim. (simdilik xp kullanıorum. zaten ramlerımde eskı oldugu fazla masraf etmeden 20 dolar verip 1gb daha aldım) Performans biraz daha arttı. High Settings de - bloom kapalı, golgeler ıse sadece karakterler ıcın acık - 50-65fps arası alıyorum. Sehırde dahı mınımum 45 gormusumdur. View distance falan neredeyse full. Yenı nesıl ekran kartlarıyla ve dual core bir islemciyle oyun gayet oynanır seviyede.

Oynanısa gelince. Cok fazla oynamadım acıkcası. L8 bir demonologist ve L6 bir conqueror im var.Oncelikle cevre mukemmel gozukuyor. Seslendirmeler (npc) sahane. Animasyonlarda hosuma gitti. Hepsi atmosferi tamamlıyor. next gen. bi mmo olmus bana kalırsa.

Combat'a gelince. Demon. la oynadıktan bir tane melee acayım dedim. Combat bir kere cok hızlı ve zevkli. Comboları falan tam cozemedım daha ama olsun :P Ilk basta 1 2 3 tuslarına 3 tane saldırı tusu atanmıs durumda. Upper Left Upper Right (oburude center heralde adını hatırlayamıorum). Henuz shield kullanamama ragmen silahla block ozelligini kullandım. Duzgun bır sekılde calısıyor dıyebılırım. 1-2 enteresan olayda basıma geldi. 1 kez kaza ile bir tane finishing move yaptım, kafa kopardım :D
Oyun cidden baya kanlı. Fıskırıyo resmen.

Yukarda o kadar anlattıktan sonra sistemimden bahsedeyim
E8400 @ 3.0GHZ GTS8800 640mb (eski chipsetli, ilk cıkanlardan. yeni kartlar cok daha iyi) ve 3GB 667mhz ddr 2 ram. Dedigim gibi bloom ve golgelerı ayarlayınca gayet ıyı duzeyde bır performans yakaladım. Forumlarda shader falanda secin diorlar.
Ben default 3.0 kullanıorum. Isletım sıstemıne gelınce xp. DX 10 te hangı oyun duzgun calısmıskı bu calıssın. Birde Vista'nın yukunu eklemek ıstemıorum.

Ozetle bu kadar. 1-2 gun icinde daha fazla detay vericem.Su anda bile serverdan forumlara bakın msgları gelıyor. Cesıtlı performans artırıcı fix ler vs icin. Client in uzerınde hala bıraz calısılması lazım. Ha birde unutmadan ekliyim. 2-3 saatte sadece 1 kez dc oldum. Stabilite sorunum hic olmadı. Oyun hic gocmedi. Open beta'da oynayan dier arkadaslarda goruslerını yazarlarsa iyi bir kaynak olusur burda..

Edit: Cozunurlukten bahsetmemisim.. 1680*1050 oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Open beta'da direct-x 10 desteği yok diye birşey okumuştum sanki.

valla video settings de var (tam net olmamıs heralde ben 32 bit xp sp2 de directx 9 kullanıyorum). bende supheliyim gerci.oyunun 64 bit clienti bile yok. 32 bit windows kullanıyorum gayet iyi. simdilik vista sistem uzerinde gereksiz bir yuk zaten. En az 4gb ram tavsiye edilio vista icin.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

eet yoktu ama geçen hafta geldi :) ama dedikleri gibi çok fark etmiyor, ormandaki ışıklar, akan sular değişiyor benim fark edebildiğim

Bu arada ben de merak edenler için performans notu yazayım
Palit 9600gt sonic, AMD 5000+,2gb ram ve XP'de çok yüksek detaylı 1440x900 çözünürlükte çok rahat oynanıyor (40-50 fps)
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
arcane said:

eet yoktu ama geçen hafta geldi :) ama dedikleri gibi çok fark etmiyor, ormandaki ışıklar, akan sular değişiyor benim fark edebildiğim

Bu arada ben de merak edenler için performans notu yazayım
Palit 9600gt sonic, AMD 5000+,2gb ram ve XP'de çok yüksek detaylı 1440x900 çözünürlükte çok rahat oynanıyor (40-50 fps)

ya benim bildigim kadarıyla hala dx 10 yok. menude gozukuyor ama yok.
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera said:
bazı bilgisayarlarda (misal benimki) takılma sorunu var...genelde 70fps'ken 1e düşüp çileye dönüşüyo üzerine uğraşıyormuş funcom bakalım neler olacak :)

dedigin olay bana demin zone deistirirken oldu. oyun oynanmaz hale geldi 3-4 fps civari. oyundan cıkıp tekrar gırdım ve duzeldı. anladıgım kadarıyla bazı pc lerde devamlı oluyor bu. rutın takılma seklınde.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun beklediğimden iyi ve akıcı cıktı.arada takılmalar oluyor fakat oynanışta bir sorun yok.yön tuşları ve combatta bir problem gözükmüyor.fakat combo olayını cözemedim.rastgele değilse nasil beceriyorum bilmiyorum.bazen kılıcı karnına sokuyor bazen kafa ucuruyor.mobların enerjisi düşükken combo yapayim belki ondandır dedim onunlada bir ilgisini göremedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera said:
bazı bilgisayarlarda (misal benimki) takılma sorunu var...genelde 70fps'ken 1e düşüp çileye dönüşüyo üzerine uğraşıyormuş funcom bakalım neler olacak :)

arkadaşlar daha önce de bir çok kez söylediğimiz gibi NORMAL bunlar, betada herkeste oluyor şu an, isterse 18 çekirdek işlemci,geforce 31900gtcuflxs, 98gb ram olsun oluyor..

Combat derken Fatality mi demek istedin odi? eet fatality şansına oluyor. Mobun enerjisi azken combo yapınca olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorun bende de oluyor ara ara fps cok düsüyor,
sistemim Q6600/4gbRam/8800Gt/Vista32bit.

son driverları kursamda saatte bir oyun cökebiliyor, fps birden 60-65den 3-5seviyesine düsebiliyor. Zonelar arası yükleme süresi can sıkıcı olabiliyor.

Eski client ve daha cok düzenleme gelecek,

Oyun beklentimi karsıladımı dersem esasında tatminkar sonuc aldım diyebilirim simdiden, conan benim icin warhammera kadar olan süreçde wow oynamamak icin geciş oyunum olacak.

Grafikleri olsun, combat sistemindeki yenilikler olsun, sanırım bu zamanı benden almayı hak etti simdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
oyun beklediğimden iyi ve akıcı cıktı.arada takılmalar oluyor fakat oynanışta bir sorun yok.yön tuşları ve combatta bir problem gözükmüyor.fakat combo olayını cözemedim.rastgele değilse nasil beceriyorum bilmiyorum.bazen kılıcı karnına sokuyor bazen kafa ucuruyor.mobların enerjisi düşükken combo yapayim belki ondandır dedim onunlada bir ilgisini göremedim :)

Combo yaparken tuşa bastıktan sonra çıkan oka dikkat etmeniz lazım, ve o yön tuşuna combodan hemen sonra basarsanız o hareketi yapıyor. Archer oynarken combo ya basınca hem sol tuşa basmam isteniyor mesela, belki her combonun yön tuşları sabittir.
Sosyal ağlarda paylaş

daha ilginc bi durum var. oyun bende hic bir sekilde 64 fps yi gecmiyor. high detailde kendi ayarlarımda 64.0 fps iken cozunurlugu anormal dusurup low detail yapıorum. Yine 64 fps alıyorum. ha hareket edince combata girince falan fps 64 un altına hıc dusmuyo bu sekilde. vertical sync la falan mı alakası var bunun?
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Çok sık çöküyor. Tamam beta, sorun olacak illaki ama 10 dakikada bir de çökmez ki open betaya gelmiş bir oyun. Recover dersen de bu sefer terrain buglar oluyor, köprülerden aşağı düşüyorsun, merdivenlere tırmanamıyorsun vs.

eet dün tech test olduğu için acayip birşeyler denediler herhalde, dediğin gibi her zon geçişimde oyun çöktü, ama ilk defa dün oluyor, normalde böyle olmuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Oyunun çıkmasına iki üç hafta kalmış şunun şurasında. Ne kadarını düzeltebilecekler bakalım çıkana kadar.

Oyun hazır zaten bildiğiniz gibi basıldı yavaş yavaş tüm dünyaya yollanmaya başlandı. Zaten beta client'ta da sık sık vurguluyorlar bu sizin oynadığınız oyunun son hali değil diye, demek ki bir bildikleri var.

Dediğim gibi o çökmeler düne özgü birşeydi, normalde olmuyordu öyle her zone'a ilk girişte çökme. Dün Closed Beta-1 server'i kapatip herkesi diğer 3 Closed Beta server'ina yönlerdirdiler, birşeyler denedikleri apaçık ortada.

Ama bakalım neler olacak oyun çıkınca :) Çıktıktan bir hafta sonra 1.1 gibi baba bir patch gelecek gibi geliyor bana
Sosyal ağlarda paylaş

e6300 @1.86 (overclock etmedim ama gerekirse edilir) 2 gb ram ve 8600 gt ile , casual bir oyuncunun gereksinimlerini yerine getirir diye düşünüyorum ? yanlış mı düşünüyorum ?

mükemmel grafik hede hödö effectler olmadan da oyundan keyif alabileceğimi düşünüyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
Mirage said:
Oyunun çıkmasına iki üç hafta kalmış şunun şurasında. Ne kadarını düzeltebilecekler bakalım çıkana kadar.

Oyun hazır zaten bildiğiniz gibi basıldı yavaş yavaş tüm dünyaya yollanmaya başlandı. Zaten beta client'ta da sık sık vurguluyorlar bu sizin oynadığınız oyunun son hali değil diye, demek ki bir bildikleri var.

Tabiiki bi bildikleri var. O da eğer o lafları söylemezse pre-orderların alayının cancel olacağı :) Vanguard 150k'ya yakın adama öyle çaktı :D
Aynı neyse öyle hatta dahada kötü bir şekilde release olacak o ka!
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:
e6300 @1.86 (overclock etmedim ama gerekirse edilir) 2 gb ram ve 8600 gt ile , casual bir oyuncunun gereksinimlerini yerine getirir diye düşünüyorum ? yanlış mı düşünüyorum ?

mükemmel grafik hede hödö effectler olmadan da oyundan keyif alabileceğimi düşünüyorum..

su anda kesinlikle zorlanirsin. ama herkesin dedigi gibi client eski servera stress test uygulaniyo ve debugger acik. oyun ciktiginda muhtemelen oynanir bi seviyede olur bana sorarsan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...