Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

valla fabernuma baktim da ya fabernum da ya medulide takilicaz. Maden icin meduli sart gibi aslinda. Toxai de crafter kitaplari eksikti diye hatirliyorum bi bakariz. Bendeki extractor karakteri beslersek belki biseyler uretiriz, o karakterde bi 30-40 saatlik makro sonucu skill var. Bi de okuttugum kitaplar var gaul kor'dan aldigim
Sosyal ağlarda paylaş

biz fabernum ve meduli arası git gel yasşıoz şu an :D

statlar şöle:

str: odun kesmek maden çıkarmak ne bilim adama vurmak fln artırır. stamina verir. gücünü artırır. damage bonus ve silah kullanmak için gerekli. ayrıca taşıma kapasitesi artırır.

dex: bişilere vurmak at sürmek gibi şeler artırır. koşu hızı veriyor ve stamina veriyor. onun dışında yararını görmedim.

con: can veriyor. rest yapmak maden kazmak odun kesmek fln artırr. ayrıca taşıma kapasitesini artırır.

int: tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum. kitap okumak dan başka nasıl artar bilmiyorum.

psyche: mana artırır. rest yapmak tame yapmak fln artırr

boy uzunluğu: koşu hızı can taşıma kapasitesine etki eder. ama boyda stat capden gidiyor. çok uzun olursa diğer statları fulleyemessin.

başka aklıma gelmedi şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

harita olarak suna bakip fikir sahibi olabilirsin. Ortadaki buyuk golun adi halk arasinda "sausage lake". Nedenini anlatmiyim simdi :)

http://www.anothersoft.net/newmap.jpg

Skiller icin eline saglik smarthan. Yanlis gormediysem Psyche taming, creature control ve spellerin etkisini arttiran bisiy (belki de manayi)

int'de crafting icin bonus ve sanirim yine buyu etkisini ya da mana'yi etkiliyordu. Extracting ve refining skilleri de etkileniyor.

Simdi bu skill dedigimiz seyler aslinda attributelar oyundaki tabiriyle, yani con, dex, strength, int, psyche attributelarin var. Skill olayi biraz daha farkli, crafting, at surme, silah kullanma, kosma gibi skiller var, ya da skill surusu diyim. Attributelarin ve skillerin limiti var, skillerin bir kismi primary (skill cap'ten dusuyor arttikca), bir kismi secondary, secondary olanlar skill capten dusmuyor diye ozetliyim

messenger'im [email protected], direk mesaj atin en kolay oyle koordine oluruz oyunda
Sosyal ağlarda paylaş

Haritanin bi ucundan digerine kosmak stamina bitmedigi zaman 45 dakika filan suruyor (kaybolmadiginizi varsayiyorum, ortalikta cok NPC yok, yani PvE olme sansi yok gibi bisey su an, o acidan temiz is kosmak)

Tamingi acip kapattilar 1-2 kere, sanirim lag problemini cozuyolar, creature komutlari kapali, at suremiyorsun, skillerde problem var (kitap okurken yokolup geri geliyolar filan).

Son durum boyle, oyunda maden cikarmak acaip grind, 10-15 kisi olmadan metal silah zirh yapmak zor, o yuzden yaylarla takilmak zorunda kaliyoruz. Arada smarthanin tahta kalkanina ok atip kivilcimlar sacip donk diye ses cikarmasini filan izliyoruz iste :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu temmuz ayında falan almışım. Oynanacak gibi değildi. Beta demeye bin şahit ister, alfadaydı :)

Önceki karakterleri silmişler heralde, release olunca büyük ihtimal yine silerler ?

Oyun eskisine nazaran çok iyi durumda, baya şey düzeltmişler. Yİne optimizasyon felaket. HD4870x2 var, aa açamıyorum :) Motion Bluru kapatmam gerekiyor :)

Ekran kartı nvidia olan arkadaşlar daha şanslı çünkü nvidia kartlarla ut3 oyun motorunu kullanan oyunlarda daha fazla performans alınıyor.

Yine de eskisine nazaran çok iyi durumda, heralde release olmasına az kaldı ?

Oyundaki son durumu birisi anlatabilirse çok iyi olur.

Azda geyik yapalım :)

Yazık korkusundan dama çıkmış, aslında bug yerine kedi olsaydı çok gerçekci olmazmıydı? :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...