Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

@smarthan ben torrentledim, sonra onceki klasore actim, direk girdi oyuna, yalniz biliyosun ilk calistirinca patcher bi 3-4 dakika kilitlenmis gibi kaliyor harddiskle cebellesiyor. Acaba yanlis dizine mi acildi senin cektigin dosyalar? Bi de patcher daima toplam dosya boyunu yaziyomus, cekecegi dosya boyunu degil, belki oyle bisiydir

az bir ozet geciyim arkadaslar:
Son durum soyle, artik metal uretmek cok zor. Ikı ayri skill grubu var, biri kazdigin madenden metal cikartmakla ilgili grup, digeri madenleri alasim haline getirme grubu. Daha crafting skill grubundan bahsetmedim bile :) Gozlemim su, 3 karakter yaratma sansin var, bir madenci, bir crafter ve bir savasci karakterle kasa kasa iyi biseyler yapabilirsin, ama uc karakterle bile yapamayacagin ve isleyemeyecegin alasim/metaller olacak o kesin. Bi de biraz buyu kasiyim dersen i ih olmaz o is. Bi de hirsizlik filan gibi isler var, yani bilmiyorum cok skill secenegi var.

Oyun bu ay release olacak diyor Henrick kesin bir dille. Su anda hemen hersey oyunda basit haliyle var, ama basit haliyle. Super moblar beklemeyin ortalikta, UI'de halen bugli kisimlar var, player flaglemenin calismadigi durumlardan bahsediyorlar
(bunu diyenlerin cogu ne dedigini bilmiyor gerci, yazanlarin beklentileri SV'nin dokumante ettigi flag sistemi degil zaten, bu durumda bekledikleri gibi calismamasi da normal, sorun genelde okumayan kullanici kitlesi sorunu gibi, ama sanirim halen buglar da mevcut)

Son patchle birlikte buyuk problemler gitmis gibi, serverlarda 0 lag var, ama ortalikta hayvanlar yoki patchi yayinlayip PvE kismini kapatmislar serverin hafta sonu icin, yorum yapmak zor o yuzden

Gece/gunduz cycle olacak diyorlar releaseden once, bir kisim yerler zifiri karanlik olacakmis guya. Hava durumu kisa sure icinde gelecek, oyunda isi sistemi de hazir gibi bisey diyolar ama bence atiyolar, gormeden inanmam, geceg kismi vardir sanirim, altyapi hazir gibi duruyor

Oyunun client performansi bence gayet iyi, hatta ilk kez bu kadar iyi gordum, etrafimda 10larca maden cikaran adam varken 0 lagel sagda solda kosturup elimdeki silahi cikarip savurabiliyorum lag olmadan (lag olcmenin en iyi yolu, silahi cekip kinina geri koy, serverla senkronize olmadan silahi kina sokamiyorsun)

Hirsizlikla ilgili balanslamayi yapmislar gibi, artik tonlarca agirliktaki malzemeyi yurutmeye kalkarsan buyuk ihtimalle yakalaniyorsun

Madencilik isi inanilmaz bir grind. 1000li rakamlarda madeni cikarip (hafifletmisler, 3K-4K maden tasiyabiliyorsun rahatlikla) sonra extract ediyorsun, eline bitakim malzemeler geciyor, onu da refine ediyorsun metallerin oluyor. Sorun skill artisi biraz yavas, ama sanirim 1 haftalik bir ugrasla oldukca tatminkar bir madencilik skill grubu edinebilirsin ki cok da fena degil bence, sadece sikici kazma sallayip durmak, makro sart gibi duruyor

Ortalikta kitaplar var, bircok seyi kitaplardan ogreniyorsun, skilllerin artiyor, sanirim kitaplar offlineken ogrenilmeye devam ediyor. Eve'deki gibi karakterlerinden sadece biri mi offline kitap okuyabilecek denemedim

Gordugum su, ortalikta guildler var, tek basina hayatini surdurmek zor. Bir ev edinmek sart (ev icinde hirsizlarla muhattab olmadan bikac sey craft etmek mumkun). 2-3 kisilik bir grup oldukca eglenceli bir sekilde oyunda is yapar, tek basina da hayatini surdurmek mumkun, ama cok daha zor bir hayat sekli olacagi da kesin

Ozet su, oyunda herseyi bir arada halen gormedim, birseyi koyduklarinda baska birseyi kaldiriyorlar, o yuzden oyunun tam tadini almak zor, teknik anlamda olaya hakim hale geliyorlar gibi, sitede bahsettikleri oyunun baslangic asamasinda soz verdiklerini yapabilecekler gibi duruyor. Ilk birkac ay dengesizlik, basit UI buglari tarzinda hatalarin olmasi kacinilmaz, ama oyunu bir gormek lazim, oyunun en belirgin farki insanlari birbirine muhtac hale getirmesi, skill sistemi guzel, ornegin at surme kitaplari var, bilgin cok iyi degilse at bir yamaca geldiginde birdenbire hiz kesebiliyor filan gibi detaylar var ortamda. Net biseyler soyleyebilmem icin daha cok detay gormem lazim, ama git gide daha olumlu bir goruse sahip oluyorum oyunla ilgili, piyasadaki en degisik oyunlardan biri olacak o kesin

NOT: Sanirim iki patch kaldi release'e, ama buyuk patch degilde artik ekleme/duzeltme/balans patchleri seklinde olacak diye biliyorum. Day/night cycle disinda bisey ekleyeceklerini sanmmiyorum artik, GM interface'i gibi eklemeler yapmaya basladilar oyuna
Sosyal ağlarda paylaş

Developer'ın bi mesajı, ne kadar doğru yolda olduğunu gösteren bi mesaj okuyunca sevindim, en azından istediimiz yönde düşünüolar. İş bölümü , skill cap vs ii düşünerek yapmışlar.

"Mats Persson" said:

If you really want to be able to extract all possible rocks and metals perfectly (meaning knowing all the ore extraction devices as well as all materials perfectly), and also be able to alloy all those materials perfectly, you will have to put most of your skill points into that, yes. You will be the god of extracting/refining, but you won't be able to for instance craft much even though you have all the petrology/metallurgy material lores (that are also used in crafting). And you wouldn't know much about for instance organic materials such as wood, bone or leather.

At some point you will have to choose between being an expert on refining or an expert on crafting (although you couldn't learn to craft everything in the game even if you put all your skill points into it, as you then can't afford any knowledge about materials). There is definitely room for combinations though, such as being great at extracting stone materials and crafting armors using stone materials). But then you wouldn't know much about for instance metals/organic resources or weapons/bows/shields/houses etc.

This is what creates an economy, trade and helps (forces) general interaction between players. You simply have to trade the stuff you have and can make for what you haven't got or can't make

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...