Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

tunc ingilizcen varsa su powerpoint release'de ne bekleyebilecegini iyi anlatiyor aslinda.

http://www.mortalonline.com/files/presentation/MortalOnlinePresentation.rar

ozetle beklentim UO tadini verecek modern 3D engine destekli bir oyun bulmak karsimda.

oyunu gelistirenlerin attigi mesajlar surdan takip edilebilir. Ozellikle 1-2 tanesi oyunla ilgili cok bilgi veriyor (Denny Lindberg, Sebastian Persson)
http://www.mortalarena.com/devtracker.php
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunu takip etmeyeli yil oldu neredeyse, son durum nedir? Player housing vs. var mi bu oyunda yoksa o tip seyler net degil mi? Bizde betada olan kimse var mi? Notlari nedir?

Darkfall cok kotu bir oyuncu, betada falan belliydi de, bu ne durumda? Arabistanda zaten sikiluyorum, bana iyi bir oyun lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

ya oyunu takip etmeyeli yil oldu neredeyse, son durum nedir? Player housing vs. var mi bu oyunda yoksa o tip seyler net degil mi? Bizde betada olan kimse var mi? Notlari nedir?

Darkfall cok kotu bir oyuncu, betada falan belliydi de, bu ne durumda? Arabistanda zaten sikiluyorum, bana iyi bir oyun lazim.

Ben sana söliim azmocum: Player housing var, workbench falna kurma var houselara Vendor da var. Taming de var, etraftan hayvan tameleyip komut verebiliosun. Crafting darkfalla göre çok daha başarılı çünkü , silahın sapını ucunu farklı materyallerden yapabiliosun, sapının uzunluğunu vs de ayarlayabilosun etc. Biraz daha customizasyon var crafting de.

En güzeli Skill cap var. O yüzden darkfall gibi herkes her skille sahip olmıcak bu da farklılılk yaratıcak karakterler arasında.

Onun dışında Developerlar "SANDBOX" oyununun bilincindeler, darkfall mesela massive pvp oyunuydu, pvp dışında hiç bi kariyere yol açıcak veya avantaj sağlıcak bi sisteme sahip değildi. Fakat developerlar , sürekli, biz her türlü oyuncuya göre yapmaya çalışıoruz, crafterından, pve csine, pvpcsine vs e kadar dio. En azından doğruı yoldalar öle gözüküo.

Ama tabi oyun (duyduğum kadarıyla) daha fazla boş, placeholderlar var hep. Şimdi yeni bi patch gelio, onla baya bişey eklenecek full crafting sistem, yeni bir sürü skill vs. Biraz daha şekillenecek ortam.

bunlar da yeni eklenen bazı skiller:

said:
Added a couple of new skills, some of these are:

Active Regeneration, Meditation, Balance, Swift Riding, Basic Engineering, Passive Regeneration, Reading, Blocking Endurance, Blocking, Bowyery, Combat Movement, Controlled Riding, Damage Assessment, Extraction Appliances, Diving, Mounted Charge, Footspeed, Handle and Pole Crafting, House Construction, Combat Balance, Combat Maneuvering, Jumping, Knockback Resistance, Knockdown Resistance, Landing Technique, Mana Regeneration, Endurance, Agility, Anatomy, Mental Focus, Mental Offense, Mental Training, Ore Extraction, Momentum, Workshop Construction, Resistance Swimming, Sprinting, Subsisting, Survival, Crawling (swimming), Combat Tactics, Concentration, Swimming, Unarmed Blocking, Unarmed Technique, Weapon Crafting, Shield Crafting, Armor Crafting, Petrology, Metallurgy…
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

ben beta konusunda tecrubeliyim arkadas, anlarim oyunu betasindan.

DFO cidden cok kotu bi oyundu mortis. Bunu inceleyecez artik. Narsorun yazilarindan umut isiklari aldim sahsen, begenecem sanirim bunu :P

narsorun guzel reveiwlarinin yaninda bir de benim karamsar reviewlari okursunuz iste, fena mi :P

o zaman yorum yazarken

o an olan şeyleri deil de potansiyelini yaz da hani gameplay ilerde neler getirebilir tadında, ordan hareket edelim heheh
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun beta'da ama bug'lar dışında abartılan kadar kötü değil =S, şu an feature'lardan tek eksiklik evleri döşeyememiz. Onun dışında pre-trammel UO 2.0 işte ama çok bug'lı hatta oynanmayacak kadar bug'lı o yüzden çok feci patlayabilir =P

guden said:

grafiklerin son durumu ne? hala ilk videolardaki gibi mi? öyleyse bile düzeltmeye uğraşıyorlar mı?

Son patch ile durum ne oldu bilemiyorum fakat grafikler gayet muhteşem, video'lardan anlaşılmıyor ama oyuna girerseniz gerçekten Unreal engine'i iyi sömürdüklerini görebilirsiniz. Photorealistic diyebileceğim bir şekilde yapmışlar şu an gözüme sadece ağaçlar batıyor onun dışında grafiklerden bir sıkıntınız olmasın gerçekten çok güzeller.
Sosyal ağlarda paylaş

serveri patlatmis durumdalar, offline modda girip dolasabiliyosun ortalikta. Simdiki eklemelerle sanirim ekleyecek fazla bisey kalmadi ciddi anlamda, artik abartmadan ufak tefek mob filan eklemeleri lazim. Bi de tabii balance vs duzeltilmeli, lag olmamali. Bunlar kendi basina bela isler zaten, bi de artik bisey eklemeye calisirlarsa umarim delay etmeye paralari vardir olayi diyorum.

Grafikler bence gayet iyi, oyle bozkir alanlar var bos bos, ne mob var ne ot seklinde, pek takilmiyorum dogrusu, rahatlikla doldururlar onlari zamanla. Sehirler vs, bircok yerdeki texturelar gayet iyi, ki alpha testi daha detayli texturelar ile yapilmis oyle bir de detay var.

Ama su anki durum un var yag var seker var da, hepsinden biraz eksik var, oyle olunca ortada helva'nin kendisi yok o da kesin, ama izledigim kadariyla bu adamlar 3-4 ay dayanirsa tutturma sanslari buyuk saglam bi hata yapmazlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...