Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Ne biliyim bug bu tur hatalara, exploit ta hatalari kasitli olarak kendi lehine kullanip avantaj saglamaya deniyor diye biliyorum. Benim bildigim tanimlar dogruysa bana exploit gibi geliyor ama neyse ne seni mi kiricam :P, sonucta yazdim oyunun forumlarina da, exploit olarak gormuyosa gelip soylesin evet yaptim exploit degil diye, isim vermedim bisey vermedim, 170 vuran silah sapiyla alan farmlayinca sanirim kil kaptim adama bi miktar :)

Amma forum manyagi olmusum bu arada, oyunun forumlarina da mesaj atip durmusum uf sakinlesiyim biraz hehe
Sosyal ağlarda paylaş

evet exploit ona deniyor.
ama bu bug değil. oyundaki damage dengesizliği.
nerf gelince bug fix demiyorlar (diyorlar mı yoksa :P)
sonuçta aocda barbarlar op dı mesela. herkes barbar alıyordu. herkes exploiter mi oluyordu :S
tabi oyun jargonunu pek bilmiyorum. dengesizlik bug oluyor olabilir.

edit: birde benim paranoyaklığım mıdır bilmem ama mesajın pek bir alaycı geldi
Sosyal ağlarda paylaş

yok be smarthan niye dalga geciyim ama evet dalgaci bi tipim aslinda geyik bi animda yazip dalgaya alabilirim sagi solu ustune alinma sakin. Ne biliyim bana gore elemanin bi op silah sapi bulmasi bana exploit gibi geliyo ama sen de bug diyosun, ciddiyim seni mi kiricam, kim takar exploit mi degil mi doorusu
Sosyal ağlarda paylaş

Magery pek ön planda deil bu oyunda sanırım herkes melee karakterlerle oynuyo daha magery sistemi tam oturmadığındanmı yoksa hep bölemi olucak bu acaba
Bide UO da warlock karakterler wardı bunlar melee/mage karakterler geneldede en baba karakterler olurdu.MO dada böle bi karakter yaratabilecekmiyiz evetse Mage karakterlere bi zırh sınırlaması yaptılarmı?

edit:Aklıma gelmişken son bi soru daha magical özellikli silahları hiç duymadık Oblivionda wardırya hani wurunca stam çeker can doldurur poison atar stun eder vs.Böle silahlar olucakmı yoksa silahların gücü sadece werdikleri hasarlamı ölçülüyor?
Sosyal ağlarda paylaş

@nrvana87
buyu olayi cok guduk su anda, magic aslinda overpowered su anda, buyuye karsi zirhlar koruma vermiyor. Targetladigin kisiye bir okcunun attigi mesafeden buyu atabiliyorsun. Buyunun su haliyle oyunu release edemezler. Smarthanin dedigi gibi cok az buyu var, crowd control buyuleri yok. Su an bi mage'e atabilecegin en pis sey dot, cunku damage alinca buyu direk fail ediyor (dizayni oyle, bug degil)

Resimler evet oyun engine'i ile, ama "aldigimiz memory errorlardan sonra texturelari optimize etmek zorunda kaldik" aciklamasi yaptilar o resimler icin. Su an icin en ust seviye texturelar oyunda degil, onu da biliyoruz. Massive LOD denen bi sistem var, su anda fps fazla olsun diye sanirim, oldukca agresif ayarlanmis, uzak nesneleri saglam basitlestirebiliyor (terrain dahil). Artik AF'yi ATI panelinden acamiyorum, eskiden aciliyordu ve goruntu cok daha iyi hale geliyordu. AA'nin cok meraklisi degilim. Detayli ayarlar acilinca ATI5800 serisi bi kartla cok saglam goruntuler cikacagini dusunuyorum (ya da Nvidia'nin 295iyle)

Oyunda playerlarin gorulme mesafesi inanilmaz falza, boyle bir MMO oynamamistim daha once, insanlar birkac piksel olana kadar gorunuyor taa uzaklardan ki cok onemli bence.

Ote yandan oyun halen PvE olarak bombos.

Yankesicilik skill'i geliyor haftaya, baska neler gelicek ben bilmiyorum.

Son durum boyle arkadaslar :)
Sosyal ağlarda paylaş

moblarin su anda var olma nedeni uzerinde skill kasabilmen. En ufak bir heyecani yok olayin. Ya da heyecani (ne biliyim, magic damage vuran bi npc yok, knockback atan yok, sanirim oyundan cikarilan troll oyunculari eline alip saga sola vurabiliyormus ama, eminim ekleyecekler biseyler release'de)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence moblar craft sistemi için gerekli materyal taşımaktan öteye gitmiyecek zaten yeni itemler yeni moblar gerektircek vs.Birde bosslar olucağı söyleniyodu onlardanda magical itemler çıkar daha fazlasını beklemiyorumda açıkçası.Quest vs.olmıyacağı söylenmişti sanırım zaten.

edit:Şuan genelde hayvanlar falan war sanırım mob olarak.Pek öle orktur morktur zırttır yok heralde humanoid npcler.Trailerda bi mob wardı hani pekte şuanki moblar gibi savaşmıyodu gördügüm kadarıyla sanırım yeni moblar gelince daha oynanabilir olur pveside
Sosyal ağlarda paylaş

belki starter 1-2 quest olur diyolar. Moblar evet unuttum, malzeme kapmak icin gerekli. Sanirim rare itemlar cikacak bazilarindan. Su anda saglam vuran boss denebilecek moblar var aslinda, dedigim gibi cesitlilik yok sadece, tek fark sekli degisik bir yaratigin karsina gecip tekrar tekrar vurmasi olunca PvE'ye yok diyorum tabii
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...