Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

oha ya

iimiş ama tahminen spotlu olur ya

istediin yere kurma biraz hayal kaldı artık :/

bi de eğer evler elegeçirilebilecekse yani evlerden player şehirleri kurulabilecekse vs bu tarz şeyler düşünüolarsa spotla olması daha mantıklı

başka türlü yoksa çıkar çatışması olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Samrthan kutu mutu yok, zaten Kasim'da ancak gelir gibi bi post gordum Henrik'ten bi yerlerde, sorun cikmis su cikmis bu cikmis filan.

Web sitesinde lore koyucaz takip edin demisler. Bi de bugunku kapismada oduller var demisler, artik neyse, zirhi kusanip gitmek lazim

Ev konusunda da naapsak nereye kursak evleri Samrthan, gelip yikicaklar kesin adamlar
Sosyal ağlarda paylaş

tameliceğin hyvanı seç.
sonra tame yaz. (/ fln kullanmadan. düz tame yazcan)
biraz bekle. hayvanın etrafında 1 2 tur dön. sonra zaten chat bölümünde "nice xxx. nice nice nice xxx. come on come on now." şeklinde yazmaya başlıcak. sonra tameleyebilmişsen petin olcak. yoksa tekrar dene.
birde creature control olayı baya ilginç. ben geçen domestic pig tameledim. ula pet hiç bi dediğimi yapmıyor. en son bi baktım artık petin değil yazıor. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem guzel gibi, 1000 spot var, once plan satin aliyorsun (2 tip ev var baslangic olarak), sonra plan inventory'deyken ev spotu aramaya basliyorsun (plana sag tiklayip, plana tiklamadan ev spotu arama moduna giremiyorsun, ev yapabilecegin alanlari bulamiyorsun). Alani bulunca insa edicem diyosun. Herkesin loot edebilecegi bi sandik cikiyor ortaya, bi de evin silueti. Sandiga malzemeleri koyuyosun ve evin icinde durursan pasif insaata basliyosun (cok yavasmis). Evin icinde durup r tusuna basanlar aktif insaata basliyor, kac kisi insa ederse o kadar hizli.
Guzel yani insa sirasinda saldirmak servest, sandigi lootlamak serbest filan. Nefis yani :)
Evi yaptiktan sonra evin anahtarini sandiktan aliyosun ve kapi kilitleyip acabiliyosun. Evi bir kisinin yikmasi hemen hemen imkansiz diyolar.

Bi de binekler gelmis. Skillin dusukken atla hiz degistirirken, hareket ederken durmaya calisirken, ustunde savasirken vs dusme olasiligin olacakmis. Yine biseylerin ustunden atlarken de. Zamanla skillin artacak, daha hizli surebileceksin, ustunden dusmeyeceksin, atin staminasi artacak gibi ivir zivirlar var. Kafami kurcalayan simdilik oyunda stable yok, yani sen oyunda degilken mountun oyunda duracak, e yani calinacak. Hehe enteresan oyun

Smarthan guild bulmak lazim :) Bize ev mev yar etmezler, bari baskasinin evini gorelim

Bi de server kapasitesini 10K'dan 20K'ya cikardik diyolar, iyi de 20K sattilar mi bu oyunu kim girip oynayacak hayirlisi diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet patch notes yayınlandı.
en çok dikkatimi çeknler şunlar:
karakterler tekrardan yapılmış. yeni iskelet yaptık diyor. herhalde daha bi insana benzemişlerdir karakterler.
ceset fizikleri daha kalitelileştirilmiş. kadın erkek farklı fiziklere sahip olmuş
karakter animasyonları tekrardan elden geçmiş.
okçulukda yayı az geripde atınca artık daha az can götürecekmiş.
str ve archery skilli ile orantılı şekilde yayı germe süresi kısalacakmış
aynı şekilde str okun menziline etki edecek. adam ne kadar uzaktaysa o kadar az canı gidicek.

binicilik olayı çok acayip gözüktü. aynı pet tameler gibi at tamelicez. sonra bunu beslicez bakımını yapıcaz vs. bize bağlılığı artacak. (çok azalınca petlikten çıkıyor) yani habire yedirecez bişiler ata.
neyse sonra birde binicilik skilli var. binicilk skilli azsa çok hızlı giderken attan düşme olacak. yada zıplayınca attan düşme ihtimali olcak. işin yoksa bununla uğraş :D
birde skill cap olduğunu düşününce muhtemelen savaşta piyade olucam :(
1000 spotluk ev kurma alanı varmış şimdilik. (spotlu :( )

edit: pff narsor benden hızlı davranmış. yazarken ben atmış postu
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe hizli cikmisim notlarla ilgili detaylara bakarken.
Ev yaparken bayagib ir aktif olmaniz gerekicek dedi Henrick az once irc'de, makroyla olmaz o is demeye getirdi gorucez, cok uyuz bi olay olmaz umarim.

Vallaha evi ortak yapalim ama o eve malzemeyi tasimak, sandiga koymak, insa etmek.... Kesin birileri saldirir lootlar insaat sandigini

Guild olarak benim bi the black company guildi vardi onlara bakarim, olmadi elysiuma bakarim. Adamlari warhammer'da da gormustum diye hatirliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi aklıma geldide. bu yavaş ev inşa olayı muhtemel amelelik mesleği getirecek oyuna. mesela 1 saat senin evine yardım edem karşılığında 10 altın fln

ya şöyle yaparız. önce bi buluşalım. fabernumda mesela. (hatta fabernum gayet iyi bi yer buluşmak için.) ondan sonra bütün spotlar dolmadan bi yer bulup (tenha olması bizim için iyi olur.) oraya koyarız evi. ondan sonra mesela ben maden taşırken sende ev inşasına makro kurarsın. eşyalar yeterli oluncada beraber makro kurarız. yapılır abi :D

char wipe olacak zaten. çok iyi olur. bu arada evi granumdan yapalım. çok ciks duruo :P
Sosyal ağlarda paylaş

yapariz sanirim bi deneyelim, millet gaza gelip kamp kurabilir ama denemeye deger bence :)

Evlerin SS'leri icin heveslenmeyin, placeholdermis evler. pek bi halta benzeyeceklerini sanmiyorum. Adamlarin demesine gore kullanabilecekleri texture boyutu limitli oldugundan kullandigin materyala gore evin disrdan gorunusu degismeyecekmis, yoksa altindan ev yapmak cok kral bi hareket olurdu :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...