Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

@Wezeir:
Out of memory tarzinda hatalar 32 bit isletim sistemlerinde sik karsilasilan bir olay. Cozumu soyle: (kare/sn'yi acaip arttiran bi olay ayni zamanda)
1. MO folder-> Updater-> mortalonline-> UnrealEngine3-> NowGame-> Config-> NowEngine dizinine git
2. NowEngine.ini dosyasini ac
3. SystemSettings kısmını bul
4. TEXTUREGROUP yazisini arat, son 4u haric hepsinde MaxLODSize'i 4096'dan 512'ye dusur (TEXTUREGROUP_Skybox, TEXTUREGROUP_UI, TEXTUREGROUP_LightAndShadowMap, TEXTUREGROUP_RenderTarget ayni kalsin, kalanlari degistir)

Ornek olarak ilk satir bende soyle:
TEXTUREGROUP_World=(MinLODSize=1,MaxLODSize=512,LODBias=0,MinMagFilter=aniso,MipFilter=point)

Bu islem oynanisi da gayet hizli hale getiriyor (ekran karti super rahatliyor)
Sosyal ağlarda paylaş

karakteri açarken 20 str 90 int vs vs bişiler vermiştim büyücü olsun die... basic silah olan balta bile savuramıom şimdi xD

milleti ganklaya ganklaya (büyü ile 2 vuruşta hiç olmadı 3 vuruşta alıosun) bankam doldu taştı :D ayriyetten murder oldum :D ya olayım da inventoryde malzeme var bi ton. ama bankayada gidemiom guardlar kesior :D
Sosyal ağlarda paylaş

lopeth kusura bakma cevap vermiycem bu soru kaçıncıya soruluyor..

yeni patch geldi. büyü olayını baya adam etmişler gibi anladım ben. bide stat gain eklenmiş sonunda (str int vs vs) hayırlısı bakalım...

bu arada narsor çok sağol. nowengine.ini dediğin şeyi yapınca grafikler baya düşmesine rağmen (kaplamalar) mouse lag olayını çözdü. mouse lag yaşayanlar yapsın. (umarım bu mouse lag olayınada kalıcı bi çözüm bulurlar)
Sosyal ağlarda paylaş

beta icin preorder gerekli

evet smarthan goruntu kalitesi biraz dusuyor ama fark inanilmaz, dogru durust lag yasamiyordum ama saga sola donerken hafif takilmalar oluyor gibiydi artik olmuyor hic.

Wezeir bu arada irc'den mesaj atmissin pardon gordugumde cok gecti hocam, oyuna girmeye basliycam yine bugun ya da yarin, haberlesiriz

Smarthan stat gain mi gelmis? Ooo harika, ne yapiyorsun stat gain icin adam kestikce stat mi kazaniyorsun? Bu arada kirmizi olduysan oyun ici bariscil 20 saat gecirmen gerekiyor aklinda olsun, sen sen ol 5 kisi oldurme ardisik olarak, araya vakit koy :)

Valla bankayi doldurmak istiyorsan wincent oldur, tonla loot cikiyor, weight bug halen suruyorsa bir seferde onlarcasini bankaya tasiyip banka slotlarini doldurabiliyorsun, sonra git bi metal vendora istedigini satin al :)
Sosyal ağlarda paylaş

patchden sonra oyuna daha girmedim... bugün akşam yada 15 dk sonra girerim belki. belli olmaz yani.

yok hocam deli miyim ben yeni karakter açarım paşa paşa :D

zaten muhtemelen karakter wipe gelmiştir. çünkü başta dağıttımız statların sayısı azalcakmış. ve başlangıç canı 20 kadar artırılacakmış...

bide benim taktiği bir dene (craft npc nin yanındaki adamları öldür yani. daha craft edemeden bütün mallarını alırsın :D genelde toplam 600e yakın maden çıkıo bu arkadaşlardan. . bide adam o panikle z ye mi basıcak menüyü mü kapatıcak eli ayağına dolaşır. çok rahat indirirsin oturduğun yerden). fazla abartmadan tabi murder olmamak için.

edit: tekrar okudum patchi .. fizlle olayı skillerinle alakalı olacakmış. daha hassaslığı ordan kaynaklancak sanırım.

edit2: oyuna girdim 5 dk. gördüğüm (dikkat ettiğim) değişiklikler şunlar (5 dkda ne kadar olursa :D)
1-magic yeni eklenen animasyonlar hoş olmuş. tabi büyü ypmayı beceremedim. fizzle verdi.
ama eskisi gibi dandik bi futbol topu çıkmıo. en azından elektrik büyüsünde öle. gene top gibi ama dalgalanan bişi böle değişik bişi çıkıo fena değil. bide yandan eller çıkıo bu topun etrafında ıkınıo. sanki enerji toplarmışcasına. onuda beğendim hoş olmuş. dark messiahı hatırlattı accık.
2- profilede görülen statların yanında işaretler var. yani durdur sil vs gibi. eskiden skillerde vardı sadece. statlarada gelmiş dediğim gibi. ve sanırım toplamda 255 point sınır var. daha artmıyor. yani bir hard cap söz verdikleri gibi...
yanlız boy uzunluğunun yanındada var bu işaretler. boy da mı uzuor ya :S
3- başlangıçta dağıtılan statlar acayip düşmüş. 30 gibi bişi veriyoruz. eskiden 160 idi.
4- fabernum (biliosunuzdur artık neresi olduğunu) uzun zamandır ilk kez gittim. ve hoş bi yer olmuş. kale havası vermişler. eskiden bi halta benzemiodu. en azından yerdeki parkeler bile fark ettirmiş.

bi daha girersem tekrar yazarım. daha büyü atmayla uğraşırken dc verdi.
Sosyal ağlarda paylaş

smarthan said:

karakteri açarken 20 str 90 int vs vs bişiler vermiştim büyücü olsun die... basic silah olan balta bile savuramıom şimdi xD

milleti ganklaya ganklaya (büyü ile 2 vuruşta hiç olmadı 3 vuruşta alıosun) bankam doldu taştı :D ayriyetten murder oldum :D ya olayım da inventoryde malzeme var bi ton. ama bankayada gidemiom guardlar kesior :D

buc's'a git orda kesmezler :P
Sosyal ağlarda paylaş

spell animasyonlari guzel olmus, artik maden cikarirken skillerin artiyor ufaktan, dovusurken, buyu atarken vs vs. Kas bile yapican diyolar artik geyik miydi bilmiyorum bi ara CEO konusuyodu IRC'de :) Housing sistemimiz calisiyor, oyuncular tarafindan yerlestirme opsiyonlari uzerinde calisiyoruz dedi adam.
Ama oyuna dusuk statlarla baslamak cok sux, hersey fail ediyor bastan, eline soyle saglam silah alamiyosun filan, gicik direk!
Sosyal ağlarda paylaş

hocam ne silahı ben çıplak ellerle öldürüom milleti :D
bu arada aduket yani thunder slash mıydı neydi ve bir iki büyü daha yüksek combat magic gerektiriyormuş. o yüzden hep fizzle oluomuşum ben :D. ayrıca büyü yapmak psyche yi artırıo. ama o ne işe yarıo bilmiorum..

bi zamanlar fable diye bir oyun vardı rpg. onda ağır silah kullanınca karakterin bariz kasları fln büyüyodu. kas geliştirmekten kastın o mudur ? yani gözle görülür bişi mi olacakmış ?
Sosyal ağlarda paylaş

yeni ayarlamalarla guzel olmus, ise yarar weapon yapmak filan kasar olmus, yapinca iyi ise yariyor ama, durability filan koymuslar isin icine, daha bi anlamli hersey
Su milleti teleport eden hack protection! sistemi beni de atti fabernuma, butun mallar kaldi khurit mekaninda, yazik oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya çıplak ellerle adam öldürmekde imkansız olmuş artık :D
3 5 vuruo :D
strde 15 di. nalet şey artmıoda :D bi balta savursam bitio stamina :D

edit: bu arada melee savaşmak str ve dexi artıyor. maden kazmak ağaç kesmek cons ve str yi artırıyor. büyü psyche yi artırıyor. bildiklerim bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

bugun ben ılk kez gırdım

once bır garipsedım ne oluylar lan flan sonradan tuslara bak dedı arkadas cozdum basını

Maden sehrınde basladım
sonra ogrendım maden

bir turk arkadas buldum paticik foruma yonlendırdım .

beraber Cem karacanın sarkıs ıgıbı
İscisin sen isci kal giy dedi tulumları deyip rahat 1 saatten fazla maden kastım

. kendıme chortium dan full set yaptım . charım kosamadı zıplıyamadı .. begenmedım ...

daha sonra turk arakdas cıktı . bir tane avusturyalı ıle combat train kastık 45 dfakka flan axe skıllım 35 oldu (baslarda 0.5 0.5 arttı sonradan 0.1 0.1 iskence gıbıydı )

Mercy Modu gordum. fazla vurdum adam dızlerının usutne coktu abı yapma abı yapma gıbıydı . merak ettım vurdum kafasını koptu :D ... ozur dıledım flan.. adam dedı kalkanla shied tı al diye.. cunku baska bır adam bızı ızlıyordu . aldım bunları . bu seferde adam bana daldı.. kactım flan tasların arasına gectım rest yaptım. sonra benım ark geldı cıplak olarak gıttık bu sonradan gelen adamı kestık .. daha sonra traine devam flan sonunda sıkıldık..
para nasıl kascam flan dıye ogreneme calısıtm . megersen itemı satarken vendordanda karsılgıında sılver istiyormsuusn .ç yaklasık 2000 adet madenı bedavaya satmısım :D ....

sonradan baktım bu zırh olmuyor . adamın tekı gosterdı leather vendorunu buldum . ondan aldım 1000 tane brainder leather 1200 adet chourum ingotuna karsılık.

kendıme heavy robe set yaptım + bacaklık ve ellık olarakta khurite scout setten yaptım... butun sehırdekıler hayran oldu setıme sıyah bır set tarzı oldu herkez cool flan dedı. hatun charı olan bırı gel sevıselım flan dedı .( Charımım Pala Bıyıgı var + Charımım adı "TURK " )

str 50 dex 31 stam 59 oldu .. dedım yolcudur abbas baglasan durmaz gidelım baska sehir gorelım .. bır ınternetten harıta buldum koyuldum yolaa... yolda adamın tekı agac kesıyordu gıttım daldım. afk imiş kestım adamı .. icinden 100 adet ironwood cıktı .. sonradan ogrendım en degerlı odun buymus en ii oklar bundan yapılıyor.. .. yola devamm VEEE ılk MOP gordum .
KERTENKELEEEEEE

bir vurdum 19 hop bir kacmaya basladı yetısemedm. ıcımde buruk bır sevınc oldu :C

sonra karsıma bir buffalo cıktı . ahanda dedım . hurraaa saldırdım . 1 vurdum kalkanı cektım merak ettım ne vurcak hop 2 vurdu blockladım . bir daha vurdum oldu .. puahhaha dedım
sonra ılerlemeye devam ettım karsıma buffalolar cıktı rhat 30 50 tane . train nı axe ile yapmısıtm sword skıllım hıc yoktu (baska axe ler yaptım fakat cok gucsuzsun kullanamassın dedıler banaa :C ) daldım bir vurdum 2 vurdum . buffalo bir vurdu 17 2. vurdu 19. kalkan flan cektım geri geri kacıom flan bı koydu benım char yamuldu hastır . dedım . bastım beta sucide ye 20 seconds left until teleporting to priest derken server coktu :D sımdı gıremyıorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Uste Okudum kas gelisimi diye bisi var arkadaslar.
hatta bunu offical forumda okudum cok agır zırh gıymessen ve devamlı zıplarsan boyun uzuyor sadece bu 20 ile 25 yasları arasında oluyormus boy uzaması.

ben charı acarken statları flan verıyordum 1.80 dı char. laa bendne uzun olmasın dedım 1.70 şe cektım Charımım adıda TURK tma turk olsun dedım not:1.76 yım ben
bana fazladan stat verdıler

normalde 20 stat vereıblıon baslangıcta. oldu 30 stat

verdım bende str ve dex ee dıkkatımı cektı charın vucudunda bısıler degısıyor.. alla dedım str yı en dusuge cıktım. bıldıgın hafif gobeklı bır adam cıktı str artıtdıkca kasları cıkıyor charın... bu sırada boyum 170 ten 171 oldu.. kısa boyun bir avantajı birde dezavantajı var... avantajı 180 lıklerden %1 2 gıbı daha hızlı kosuyormussun . dezavantajı ıse karsındakı rakıbın kafasına vurma sansın azalıyor. hele bide kalkan varsa rakipte cok zor.. vee daha kolay senın kafana vuruyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

cok guzel qkantr, eglenmene sevindim. Craft icin benim bildiklerim soyle:
1. Sap olarak wood kullan (core + coating)
2. Uc olarak nyx kullan.
Bu silahla zirhli birine sallamazsan, inanilmaz hizli sallayabildigin guzel bir silahin oluyor, nyx sert bir maden degil, o yuzden zirhli adamlara girersen bir sure sonra dmg dusuyor, tahta sapta sorun cikarir kanimca

Para kazanmak hic sorun degil, en saglami bizon kesmek, inanilmaz deri ve kemik cikiyor, kesmesi kolay

zirh olayini tam cozemedim, leather + bone karisimi armorlar hemen hemen hic npc damage vermiyor, metal zirh giymek icin saglam strength lazim, yoksa zirhi tasiyamiyorsun. Ama gogus plakasi metal olabilir, PvP'de damagelar genelde oraya geliyor gozlemim olarak. Kafaya darbeler cok saglam saydiriyor.

Ee, bi de bi acik nokta var, bi PK'er dadanir oldurmeye kalkarsa logout olup yirtabilirsin durumdan.

Grsrz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...