Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefes

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Flameoffear said:

İzlemeyip yorum yapan adamları niye kaale alıyorsunuzki hacılar.
Sorun sizde yani. sdf

Aralıkta askerim, en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum.

abi bence izleme :D filmi daha izlemedim ama, içini ürpertebilir gibime geliyor. ne bilim, askerlik korkusu yapmasın sonra :D

edit: fragmanlardan vardım bu sonuca hsudh
Sosyal ağlarda paylaş

Mendoza said:

Filim daha çekilirken yapımcılarla bir söyleşi yapılmıştı. Orda yapımcı çok paramız var nereye harcasak acaba diye düşünüyoruz demişti. Bol bütçe hakikaten başarı getiriyormuş demekki daha izlemedim ama gişe başlangıç rekoru da kırmış film.

ehe izlemeden yorum yapmayın bütçelik bi durum yok filmde

ayrıca gayet salak bi film ne derseniz deyin. bilmediğim bişi sunmuyo bana orda. tamam ilk yarı iyiydi atmosferi iyi yansıtmışlardı ve oldukça of çekiosunuz ama sonra o kadar loopa alıyoki çok bayık. çatışmaya kadar da uykunuz geliyor. orda da saçma sapan işler oluyor şimdi spo vermek istemiyorum da.

biri de adam gibi bi senaryo yazsın artık bu ülkede ya. bu akdar konu var memlekette, her gün 5 filmlik senaryo çıkar. sırf bu pkk üzerinden 30 film çekersin onu bile beceremiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca ağladın diye film iyi olcak diye birşey söz konusu değil onu da ekleyeyim ağladım diyen arkadaşlara.

biri de psikolojik film demiş. ben ortada psikolojik bşi göremiyorum. zorlama yazılmış diyaloglar var özellikle ikinci bölümde. sırf laf üstünden anlatalım diye uğraşmışlar ama olmamış.

ama dediğim gibi ilk yarı ve ikinci yarı olarak ikiye bölmek lazım filmi. ilk yarı oldukça güzelken ikinci yarı oldukça bayık.

bir de tamam bir bulut çekme yöntemi keşfetmişiniz de filmin 40 dakkasında falan o bulutları izledik
Sosyal ağlarda paylaş

Mendoza said:

Filim daha çekilirken yapımcılarla bir söyleşi yapılmıştı. Orda yapımcı çok paramız var nereye harcasak acaba diye düşünüyoruz demişti. Bol bütçe hakikaten başarı getiriyormuş demekki daha izlemedim ama gişe başlangıç rekoru da kırmış film.

Duygu sömürüsü gişe yapıyo zaten parayla alakası yok. "Doğu'daki kahraman askerlerimiz ve şehitlerimizin filmi!" gibi bi durum söz konusuyken filmin gişe yapmaması imkansıza yakın
Sosyal ağlarda paylaş

Gilean said:

ayrıca ağladın diye film iyi olcak diye birşey söz konusu değil onu da ekleyeyim ağladım diyen arkadaşlara.

biri de psikolojik film demiş. ben ortada psikolojik bşi göremiyorum. zorlama yazılmış diyaloglar var özellikle ikinci bölümde. sırf laf üstünden anlatalım diye uğraşmışlar ama olmamış.

ama dediğim gibi ilk yarı ve ikinci yarı olarak ikiye bölmek lazım filmi. ilk yarı oldukça güzelken ikinci yarı oldukça bayık.

bir de tamam bir bulut çekme yöntemi keşfetmişiniz de filmin 40 dakkasında falan o bulutları izledik

+1
ikinci yari, ilk bolum gibi gelisse taş gibi olurmus..
bir baktim uzadikca uzuyor sahneler..tufekle muziplikler falan iyi de..ama o ve türevi sahneler neden o kadar uzun bre yonetmen kardes diye sorarlar..hani o kadar uzunki bekledim aha kurşun gelicek simdi kafaya..i ih nafile..(ha sonra ilk kursun ayni planda ilerde geldi ya neyse)

bide şairane durumlar guzel tabi..de bir noktadan sonra o paragraf dolusu edebiyat insanin bir kulagindan girip digerinden cikiyor acikcasi..yada bana oyle oldu bilemicem..

cekimler, planlar falan lezzetliydi gayet..taş gibi olurmuş ucundan dönmüş gibi geldi bana..

(iyi hollywood action tadi ariyan gönüllerin ortak sorusunu dile getireyim...komutanim o kadar ahkam kestiniz iki tek de siz sıksaydiniz fena mi olurdu?)

ha birde..fragmanda gormustum oooo nefismis dedigim sahne, esas sahnelerden biri cıkmadı kil oldum..(koridorda patlama oluyor..bomba sende pim neden orda hulean ikilemesinin oldugu sahne..)

ful-kontak kisisel fikirlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mete yüzbaşıyı oynayan Mete Horozoğlu'na helal olsun demek istiyorum. Mükemmel oyunculuk...
Filmi genel olarak beğendim. Tek bok yanı bi konuyu uzatmışta uzatmış zira iyimi olmuş kötümü olmuş bilemiyorum gerim gerim gerdi beni ama gel görki güzel çalışma...
Yönetmene Alkış
Başröle Ayakta alkış benden...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ilk bölümü çok beğenip ikinci bölümde hafif sıkılanlardanım.

Film daha çok belgesel tadındaydı askerlerin aralarında yaptığı şebekliklere ve telefon konuşmalarına kadar. Çekimler falan da iyiydi. Karakol basılması mesela, gayet profesyonelceydi ama uzatmışlar biraz fazla bence orayı.

Şu ilk sayfalardaki yorumculardan filmi izlemeden alternatif entelektüel düşüncelerden takınayım prim yapayım'cılar epey komik gözükmüş bir de =p
Sosyal ağlarda paylaş

bugün izledim sağlam film yapmışlar, tombalak komandoyu gördükçe hafif FMJ tadı aldım nedense :p
filmin ortasında bi 30-45dk durağanlık vardı ama sıf aksiyonla da olmuyor tabii hak verdim ona, aksiyon sahneleri de BULUTBEY'den (hatırlayan var mı bunu auhds) beri Türkiye'de yapılan en iyi iş herhalde. polatseverleri polatsevmez yapmış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda gidebildim filme. Yukarıda yazılan tüm eleştiriler ve övgüler haklı. Filimde hepsi fazla fazla mevcut. Bence bu yüzden başarılı sayılabilir çünkü bunların tümünü içeren Türk filmi son yıllarda pek yok.
Ayrıca dikkatimi çeken birşey oldu. Hem dizilerde hem de Türk filimlerinde genelde 100 dakika görüntü 1 dakika konuşma/text olur. En çok etkilendiğim şey komutanın 10-15 dakika süren nutukları. Askerlerin diyalogları. Mevzide nöbet tutarkanki hayal kurmaları. Çok çok başarılı, tüm textleri toplasan heralde bir kalın kitap eder.
Yapımcılar paramız var basalım görüntüyü dememişler, oturup çalışmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

birde fragmanlarda geçen bazı diyaloglar yok,

mesela

A: Allah yardımcınız olsun.

K: Allah seninde yardımcın olsun, seninde gelmeni istiyorum

[hr]

A: Komutanım siz hiç çatışmaya girdiniz mi?

[hr]

gibi diyaloglar vardı fragmanlarda

ama filmde hiç biri yok

demekki 2. film yolda ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Evet belki çoğu insana göre başarılı bir film ama bana sorarsaniz başarısız ve bukadar beğenilmesinin sebebi milliyetci damarı aşırı baskın olan bir toplum olan bizleri psikoljikman rahatlatması. Ne yazık ki bizde filmlerden psikolojik tatmin olma eğilimi aşırı fazla bunun en güzel örneği kurltar vadisi ırak. Üstüne basarak belirtiyorum böyle eleştirmem filme karşı oldugum için değil sadece sinemya gönül ve uğraş vermiş biri olarak türk sinemasının daha iyi olması için. sırf milliyetci poh pohlamalarla film yapılmamalı..
Sosyal ağlarda paylaş

oguz34 said:

Evet belki çoğu insana göre başarılı bir film ama bana sorarsaniz başarısız ve bukadar beğenilmesinin sebebi milliyetci damarı aşırı baskın olan bir toplum olan bizleri psikoljikman rahatlatması. Ne yazık ki bizde filmlerden psikolojik tatmin olma eğilimi aşırı fazla bunun en güzel örneği kurltar vadisi ırak.

Bunu da gördüm gözüm açık gitmeyecek.Yanlış mı anladım yoksa Nefes ile Kurtlar Vadisi:Irak ı aynı kategoriye mi soktun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...