Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ANADOLU`DA RUMLARA SOYKIRIM YAPILMIŞ!!!

hasansemre

Öne çıkan mesajlar

sayıyla mı verdiler bunlları başımıza.adamların yüzsüzlüğüne bak,yunanistan kurulduğundan beri sınırları kuruluşundan %218 büyüttü,adamların bakanları çıktı kıbrısta türklerin parazit olduğunu kabul etmeyen hastadır dedi.kestiler astılar kıbrısta,şimdide çıkımışlar bıdı bıdı yapıolar.vay bea,yüzsüzlük,şımarıklık.bırakın bunları bir ken
nara kardeş kardeş yaşıyalım artık yeter beav.bak bulutlar güzel.çiçekler güzel,lay lay lom,selşam tavşan kardeş.[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
Life is so like a delicate flower.
How can one expect the fragrance
To last for ever?
- Admiral Onishi Takijiro
Sosyal ağlarda paylaş

said:
barasar, 16 January 2004 02:20 tarihinde demiş ki:
kesinlikle doğru.avrupa tarihinin hiçbir döneminde böyle bir birlikteliği başaramadı.şimdi nasıl başarsın.

Ya simdi soyle bisey var 1950'lerde Avrupa Celik ve Komur birligi olarak kurulan zaman icerisinde 50 yillik bir surede yavas ama emin adimlarla kurulan bir birlikten bahsediyoruz burda tarihin herhangi bir donemiyle bunu karsilastirmak yanlis, evet ben tamamen karsiyim Avrupa Birligine Turkiye'nin girmesine ama sezarin hakki sezara , AB su anda Butun siyasal bilimlerle ugrasan akademisyenlerin inananamadigi bir seyi gerceklestiriyor, supergovernmental bir yonetim kuruluyor, yani secilmis devlet liderleri kendi yetkilerini bir nevi azaltarak daha ustun bir yetkinin altina giriyorlar, bunun nedenleri bir cok gibi gozuksede iki kutuplu bir dunyadan tek kutuba donen bir dunyada bir guc olarak bulunmak isteyen Avrupa devletleri tek care olarak bunu gosteriyor, simdi bu avrupa birligi hakkinda ki sahsi goruslerimdi Rumlar'in surulmesine gelince yukarda savasi kazandik hepsini surduk gibi bir laf, simdi soyle bisey var bilmem kaciniz ayvalik'i bilir ama orda Cunda'yi bilirseniz esasinda o Rumlarin ne kadar da guzel seyleri beraberlerinde getirdiklerini veya o insanlari Atina'da gorenleriniz varsa onlar Yunanli degildir, Yunanistan'da sevilmezler onlar anadolu Rum'udur evet Toprak elde edenindir burda kizilderilileri kac defa savunanlar oldu, onlarda topragin sahipleriydiler daha sonra Beyaz adam tarafindan topraklari alindi ve surulduler bizde aynisini Rumlara yaptik topraklari geri alinca hepsini surduk bence otoriter erken cumhuriyet yonetiminin yaptigi en buyuk hatalardan biridir, evet bugun bizim yaptigimiz iddia edilen belkide yaptigimiz soykirimlardan dolayi dunya tepki gosteriyor, ama bunun tek sebebi olmayan dis politikamizdir, Bir ulkenin poilitikasi asla sadece AB'ye girmeye dayali olmamali, Bizim disislerinde ki diplomatlar bundan cok rahatsizlik duyuyorlar ancak sonucta her gelen parti AB vaadiyle geliyor, bunun sonuclarida bu oluyor, halbuki iyi bir lobiye sahip olsak bunlar olmayacak ama Amerika'da Fransa'da Rum, Ermeni lobileri cok aktif ve etkin. Biz de hala gazetelerimizde kinamalarda bulunalim ne olucakki Okuz daga kusmus dagin haberi olmamis.[signature][hline]Playing the king in my kingdom!!!

[Bu mesaj Unclecan tarafından 16 January 2004 07:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wendigo, 15 January 2004 22:39 tarihinde demiş ki:
allah aşkına bir allahın kulu da bana AB ye girersek ne olacağını anlatabilir mi? çökmek üzere olan "emekli" ülkelerin birliğine..

issizlik sigortasi saglik sigortasi, polise 'dur sen bana napiyon' diyebilme hakki daha saymakla bitmez.

evet ab emeklilerin ulkesi genc yok is cok. turkiye genclerin ulkesi genc cok is yok. baglanti acik.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Ab'ye girebilirsek yani alırlarsa Türkiye'ye yararları kuşkusuz çok fazla ama bu kadar eziyet çektirmeleri kötü onu yapmıcan bunu yapmıcan diye karışmasalar kimse Ab'ye düşman olmıyacak.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

senin ulkende senin verginle maasi odenen seni korumakla gorevli polisin sana kotu muamele yapmasa, isini gormeye MECBUR olan nufus muduru esseklik yapmasa sorumlu oldugu vatandasa, boyle uzatmazlar. turkiyedeki yetki istismari, insan haklari ihlalleri tez konulari oluyor universitelerde.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Polis bence öyle kimseye kötü davranmıyor kaç kere karakola gittim bi çay söylemedikleri kaldı asker kaçağıyım diye eve kağıt gönderdiler gittim karakola adam bana seni sıkmak istemiyorum ama öğrenci belgeni getir sonra başın ağrımasın falan bizim oralar çok tekin yerler değil ama polisleri gerçekten çok iyi TV'de polisten dayak yiyen öğrencilerin çoğu zaten hakediyor.
Nufüs memurları ile vakit kaybetmiyorum orda adamın suçu değil bürokrasi yüzünden 9 saat sürüyo bi kimlik çıkarmak yoksa o adamında suçu yok.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 17 January 2004 11:51 tarihinde demiş ki:
ha oyle mi. sehirlerarasi cevirmede bi karsilas bakalim nasi davraniyor polis. kimseye kotu davranmiyormus. sanki her bir bucagini gezdin her karakolunu gordun de kesin konusuyosun bir de.

Sen büyük ihtimalle gezip dolasmisindir[signature][hline]Woodoo -]Lvl 50 wizard-R.I.P[/b]
Barracuda -]Lvl 45 Armsman-R.I.P[/b]
Delvac -]Lvl 50 Minstrel[/b]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 17 January 2004 19:29 tarihinde demiş ki:
yok yani adam genelleme yapmis bencede yanlis ama sende ole bi solemisinki sanki bütün polislerle karsilasmisin gibi.ama karsilasmisindir belki nebilim

simdi bak, bu bi mantik onermesi. polis oyle sey yapmaz diyebilmek icin, kisinin turkiyedeki tum polisleri test etmis onaylamis olarak konusmasi gerek. imkan var mi buna ? yok. ama mevzu o degil su ki, eger bir kez karsilasmissan sen polisin oyle bir sey yapmasiyla, o zaman diyebilirsin ki polis oyle bir sey yapmaz denemez.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Mutlaka tüm polisler iyi değildir mutlaka psikoları var ama çok az ben çevirmede de karşılaştım çoğu durumda polisle karşılaştım hiç bi zaman kötü bi davranma görmedim hatta bi arkadaşın elinden telefonu mu almak için mahale içinden koşarak fırladım ve polis gördü adam dedi hırsız mısın hırlımısın anlattım durumu adam kimlik kontrolü yaptı sabıkam var mı falan diye tamam iyi akşamlar dedi.
Bu olay gece 3-4 civarlarında yaşandı.
Bana denk gelmedi bahsettiğin psikolardan zaten bundan sonrada denk gelmez.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 17 January 2004 19:41 tarihinde demiş ki:
ama mevzu o degil su ki, eger bir kez karsilasmissan sen polisin oyle bir sey yapmasiyla, o zaman diyebilirsin ki polis oyle bir sey yapmaz denemez.

Olmaz, onun adı "istisna" olur, istisnaların ciddi tartışmalarda "varoldukları" kabul edilmez, quote ettirtme bana =P
*!bulaşır*
Ciddi değilim ha, gözünü seveyim dayanamayıp laf atıyorum, ciddi cevap verme. =]

Bir de ciddi kısmı, konuyu saptığı yerden yakalayacağım ama; genellikle dağ bayır köy türevi yerlerde stresten uzak görev yapan polisler pek sevimli oluyor. Öyle ki büyük şehirlerdeki meslektaşlarıyla; hani amirinin aksi emrine ve ısrarlı dur çağrılarına rağmen hızını alamayıp, direniş bile göstermeyen öğrencilerin üstüne biber gazı sıkan, muhtemelen sırtına cop yiyip yere düşmüş 18-19 yaşındaki kızcağızı acımadan tekmeleyen "polis"lerle kıyaslanmaları bile mümkün olmuyor.

Üniforma tribi maalesef çok var ülkemizde. Emniyet sistemi de abuk olduğu için daha bir hoş oluyor. Özel hayatında ezilen büzülen, geçim sıkıntısından hor görülmeye binbir sorun yaşayan adam üniformayı giyince devleşiyor kendi gözünde, yürüyüşü değişiyor. Bekçi üniforması giyen adam bile havaya giriyor memlekette, öyle ilginç olduk ki, herkes başkasını ezip ego tatmin etmeye çalışır oldu. Azıcık güç verince eline cozutuyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bu amerikan emperyalizminin getirdikleri güçlü olan güçsüzü ezer bunu A.B.D öğretti bize kızılderelilere Irak'a yaptıklarıyla gördük atom bombasıyla gördük tam olarak üniforma ile örtüşmesede büyük balık küçük balık gibi bir olay elimizdeki imkanları başkalarının zarar görmesi için kullanmayı A.B.D ile öğrendik anllattığınıza göre bayada iyi uyguluyoruz.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 17 January 2004 11:51 tarihinde demiş ki:
ha oyle mi. sehirlerarasi cevirmede bi karsilas bakalim nasi davraniyor polis. kimseye kotu davranmiyormus. sanki her bir bucagini gezdin her karakolunu gordun de kesin konusuyosun bir de.

Herkes kendi gördükleri üzerine konuşur şehirlerarası çevirmede de karşılaştım ehliyeti ruhsatı aldı baktı geri verdi teşekkür etti iyi akşamlar diledi bi de geride kaza var mı diye sordu bende yok dedim allah allah dedi bize öyle anons geldi ben görmedim kaza falan dedim.
Tekrar iyi akşamlar dedi ve gönderdi.
Aynı gecenin 2 saat öncesinde park etmiş arabamda sigara içerken jandarma geldi tüfekleri çekti in arabadan dedi indim arabanın her yerini aradı benim üzerimide aradı kıçıma şeyime her yerime elledi bişey bulamayınca hadi durma burda git dedi bende ne oldu neden aradınız dedim asker söylüyordu ihbar var dedi komutan ..ktiret lan yürü dedi bi de dert mi anlatacan hadi sende durma git dedi ama bi başka yerdeki jandarma gençler alkol yok deme dedi bi arkadaş var deyince hadi içmeyin şimdi benim sizi komutana teslim etmem lazım ama neyse oyalanmayın gidin dedi bizde gittik bir iyi bir kötü örnek.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hasansemre, 19 January 2004 12:24 tarihinde demiş ki:
Sanırım bu amerikan emperyalizminin getirdikleri güçlü olan güçsüzü ezer bunu A.B.D öğretti bize kızılderelilere Irak'a yaptıklarıyla gördük atom bombasıyla gördük tam olarak üniforma ile örtüşmesede büyük balık küçük balık gibi bir olay elimizdeki imkanları başkalarının zarar görmesi için kullanmayı A.B.D ile öğrendik anllattığınıza göre bayada iyi uyguluyoruz.

yine kelalaka bir baglanti. bu amerikan emperyalizminin, bati ozentiliginin ya da arap etkisinin bir sonucu degil, turkiyede daha once alisilmis toplum duzeninin bir sonucu. asiri ataerkil devlet diye addedilen kurumca atanan kisilerin sozunun kanun oldugu bir tarihi var turkiyenin. japonya gibi baska diger milletlerde de durum buna benzer.

avrupada, amerikada ise polis gelip sana boyle bir terbiyesizlik yaptiginda - zaten hep filmlerde cikiyor goruyorsunuz - ne diyosun lan sen deme imkanin var. akabinde dayak yiyebilirsin, ama gidip mahkemeye basvurdugunda dava 10 yil uzayip sonra zaman asimindan dusuvermez.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet geçende A.B.D'de polis tarafından öldürülen zenciyi gördük şimdi o adamın ailesi mahkemeye gitse ne olur giden geri gelir mi?
Kel alaka mel alaka değil biz toplum olarak başkalarından gördüklerimizi yapan bir milletiz buda onun sonuçlarından biri bi kere toplum olarak bazı şeylere karşı koyma gücümüz olmalı eğer polis dediğin gibi yapıyorsa bu onun değil ona tepkisini belirtmeyenlerin suçudur polis halktan birini döverse bizde tepki göstermez isek o gene dövücek bi daha dövücek bunu engellemek bizim elimizde.
Bunuda biliyormusunuz bilmem 3 kişiden fazla dolaşmıyor ve çevreye zarar vermiyorsanız polisin sizi durdurup kimlik sorma izni bile yok ve bunu polise söyleyince haklısın diyor ama adamların günde 50 kişiye sabıka kontrolü yapması gerekiyor bunun için çevirip kimliklere bakıyorlar ben bunu söylediğimde haklısın demişti bu durumu anlattı ve minübüsü ile gece saat 3'te beni evime bıraktı.
Yol boyu nasihat verdi.
Artık aynı polis kahveye geliyor bazen kontrole o zamanlarda gelip bizim masada çay içiyor ve bizim kimlikleri kontrol etmiyor.
Belki yanlış yapıyor ama daha önce uyarmış olmamın bir sonucudur bu.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

nefr yeterince icgoru vermis turkiyede polisin durumu hakkinda. senin saygili polislerle maceralarin maalesef dayak yiyip itip kakilan binlerce insanin pozisyonunu degistirmiyor.

abdye gelince, polisler zenci oldurdu, olay oldu tum ulke ayaga kalkti. turkiyede ise 15 yas altinda cocuklara iskence yapildigi kanitlanan adamlar beraat durumlarinda. iste aradaki fark.

evet mahkemeye verse oradaki evebeynler polislerin de hatta belediye baskaninin da carkina scar. hatta devletten bile tazminat alir. fakat turkiyede senin kafani koparsalar haksiz yere ne yaparsan yap sana hicbir mahkeme itibar etmez. ancak aihmye gidersin davayi orda kazanirsin da 10 sene sonra baglayici olunca caresiz istemeye istemeye devletin seni tazmin eder.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

aihm dediğin yer şu apoyu astırmayan mahkeme değil mi ne kadar sağlıklı kararlar verdikleri ordan belli zaten bi ülkenin elini kolunu bağlayabilmesi de ayrı bi olay tabi adamların ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.
Abi benim maceram diye bir şey olamaz bu polis benim kara kaşıma kara gözüme mi bana iyi davranıyor yoksa bakıyor temiz yüzlü karınca ezemicek bi tip bu buna iyi davranalım mı diyor yani.
Hatırla Türbanlı öğrenci salakça slogan atıyor ve polis dövüyor diye basın 15 gün yayınlıyor salak bi öğrenci aptalca polise taş sopa saldırıyor zaman geliyor polisin gücü yetmiyor dövemiyor karşısında ki kendini bilmezden tokat yiyor ama suçlu polis 15 gün gene tv'de bu ülkede her şey basının istediği gibi oluyor basın ne istiyor bizim güvenliğimizi sağlamakla yükümlü insanlara düşman olmamızı bu tür derin oyunlara alet olmamalıyız basını kimin yönettiği de malum bu sefer ülke ismi vermicem :)[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hasansemre, 19 January 2004 17:14 tarihinde demiş ki:
Abi benim maceram diye bir şey olamaz bu polis benim kara kaşıma kara gözüme mi bana iyi davranıyor yoksa bakıyor temiz yüzlü karınca ezemicek bi tip bu buna iyi davranalım mı diyor yani.

bu nası bi naifliktir!

said:
hasansemre, 19 January 2004 17:14 tarihinde demiş ki:
Hatırla Türbanlı öğrenci salakça slogan atıyor ve polis dövüyor...

bu nası bi anlayıştır. her salağı dövelim mi? bi kadına nası vururlar hele onu hiç anlayamam.[signature][hline]After years of hard researching, I have discovered that I am a chick magnet! The only problem is that someone messed up my polarity...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...