Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minstrel icin bilgi lütfen.......

Resh

Öne çıkan mesajlar

highlander tavsiye edilir daha çok str/con a sahip slash spec lemeyi düşünüyosan zaten highlander en ideali büyük olmasi tek sorunu haylandirin :P

briton ortaasi kalio nasi statlari verirsen öle gider

saracen ise dex/qui daha fazla olduu için 1v1 vs de parry ve evade in daha fazla olur thrust spec idealdir bunada :)

ama thrust ta pek güzel style olmadiği için saracen açip thrust gitmek mantikli değil slash specliip 29 da gelen amy yi kullanirsin genelde anytime style ve baba vurur :)

şuan en ideal spec 50inst 29 slash 31 stealth
minstrel le pek solo güzel olmuo hele buffbotun yoksa solo irenç oluyor :P bi inf ile falan duo yaparsan çok zevkli tabi
daha çok bilgi için link e tikla
http://daoc.catacombs.com/forum.cfm?forum=7[signature][hline]||
Sosyal ağlarda paylaş

thrust ta adam gibi style yok bi 50 de dragonfang var minstrel de 50 thrust yapilmaz:P yapilirda saçma olur heh slash 29 ken gelen amy style i çok babadir tavsiye ederis ayrica race olayina gelince ne istersen onu seç sonra kafana vurma ilerde hehe
o dediim link e tiklarsan çok fazla bilgi bulabilirsin.. yüzlerce soru var senin gibi milletin sorduğu...[signature][hline]||
Sosyal ağlarda paylaş

daha minstrelimi dün respec ettim
eski spec 50 instruments 30 slash 30 stealth di britondur minstrelim fakat 30 salshle 60 dmgdan fazlasını göremiyordum
ve o dandik stealthle herkes görüyor ayrıca toa itemlerde see hidden var 2 tane alınca sürekli see hidden yapıyorsunuz
bende respec ettim ve 43 slash 50 instru oldum dmg 100+ oldu zaten stealth kullanmıyorum stealther isterseniz infil açın diğer tüm classlarda penaltı var ve düzgün artifactlar olmadan stealther can çekişiyor resmen[signature][hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all
Kargy Necromancer is my bish
Trio look the short bastard coming! infiltrator

Sosyal ağlarda paylaş

valla stealth oynuyorum
toa itemlari almazsan infi olsan da yalansi zaten :)

neyse su anki spec im 50 inst 30 slash 30 stealth
ama ilk free respecde 50inst 29 slash 31 stealth yapicam

eger infi ile oynuyorsan bi yerleri camp ediceksiniz ve o da seni koruyaak demektir
bu durumda en bas rakibiniz assasinler olucak ve assasinleri malesef oldurmiyoruz kolay kolay
en azindan rr1 - rr2 olmadikca yada bufsiz diilse bana baya hasar verebiliyolar
bu durumda sen mezz insta stun vs ile infinin killerini kolaylastiracaksin dd ler ile destek vereceksin asil olarak

onun disinda solo gezicem diyorsan pet ile avlanman mantikli olur ki o da yuksek instruments gerektirir. ben petle avalnicam stealth in cani cehenneme diyorsan glath in soledigi spec super bi spec.

guruba gireceksen iki spec de farketmez
speed 5 olsun yeter :)

highlander acip
10 con 10 str kalan 10 u da qui ye vermek mantikli olabilir senin icin
kolay gelsin :)[signature][hline]Kalima..........Minstrel of The Hun
Jenissary......Scout of The Hun
Orhan..........Cleric of The Hun
Gon.............Armsman of The Hun
www.the-huns.com

[Bu mesaj kalima tarafından 03 February 2004 11:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Resh, 03 February 2004 02:03 tarihinde demiş ki:
Peki sence Highlander acicak ve Slash yapicak olursam baslangic statlarini nasil dagitmaliyim ve Briton acip gene slah kasicaksam baslangic statlarini nelere vermeliyim ?

haylandir:
10 con
10 dex
10 str
briton
10 con
10 dex
10 str
gidilebilir ama ne kadar ideal bilemicem bazilari charisma verin falan dio bazilari qui filan dio ama ben aşağida olan dexi yukari çekmeyi yeğlerim :P
ayrica ben minc le sblere falan 150-200 çok rahat vuruyorum 29 slash ile... 2 kişi duo yapçaniz içinde 31 stealth ii sayılır gelen artifact cart curt hakkinda pek bilgim yok çünkü biz 2-3 ay geriden takip ediyoruz us i..[signature][hline]||
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Highlander Mins kullanıyorum;
-Irk konusunda iki mantık var;
Thrust olucaksan saraceen, Slash olucaksan Highlander
Ama hem thrust style larının evade'e flm dayanması hemde highlander olunca fazladan hp kazanman ki solo istiosan yeterince az olduunu görüceksin Highlanderi daha mantıklı yapar..
-Thrust vs Slash konusunu açıklamıl oldum yukarda :j
-Slash olucam dersen; STR, CHA, CON Yok ben illa thrustım dersen DEX, CHA, CON
- Spec konusunda en klasik spec 50 30 30 ama bence o kdr mantıklı diil, en güzeli kendin deneye deneye bulman... Bide INST'i 44 de bırakıp diğerlerine abanıyolar. Speci şöle şöle yap demiycem sadece göz önünde bulundurman gereken şeyleri söyliycem;

Sen;
*Hem müzikle grubu destekliyceksin
*Gerektiğinde tank olucaksın
*Hem mezzer olucaksın
*Sıkışınca speedi açıp grubu kaçırıcaksın
*Tek başınaykende solo yapabiliceksin

Bunların hepsini yaparken doğal olarak bunların sadece birini yapanlardan daha düşük seviyede olucaksın (instrumenta bağlı olanlar hariç :))

---> Son olarak stealthsiz yaparım flm deme gerçekten çok zevkli ve ayrıca chainle stealth olabilen tek class olduunuda göz önüne alırsak bi o kdrda değerli ama şuda varki sağlam bi stealtherda 36 flm stealth olmalı (+itemlarla bişeye benzesin) ki bunu vermek ordan burdan kısmak demek
Instrument 44 diyolar genelde ama ben 50de gelen GDS (grup dmg shield) 'ın alındığında deydiğine inanıyorum
Slash-Thrust max 30 flm oluyo stealthede ortalama bişi verirsen pek bi dmg vuramazsın 50-100 arası vuruyo. Ama instrumenttan gelen direct dmglerin var 2 tane 100 civarı vuran burayıda böyle kaparsın...

Bi kaç spec yapmaya çalışınca hep üzerinde durduun taraftan başka bi tarafın "ezik" kaldıını gözürceksin :j onun için kendin karar ver tam ne yapıcaına...

Arkadaşlar yazdıklarımın çoğunu yazmıştı zaten hem şöyle bi toparliim hemde kendi fikirlerimi yaziim dedim
Hemde şu yeni patch bitsin istedim :j[signature][hline]Froc Vormbeyn
:-p Deli merc, Ashmish worm :-p
DaoComics
Sosyal ağlarda paylaş

minstrel tank olamıyor ne yazıkki
minstrelin olayı mezzdir mezzden sonrada casterlara healerlara dd stun atmaktır
kalimanın stealth dediğiolay zevkli ama bir o kadarda zor her aumdan geçişimde etrafta wardlar fieldlar atılmış millet shade formde see hidden beklerken görüyorum
şimdi euda toa itemler olmadığı için durumu anlamanız biraz zor
kısaca yerlerde sizin miss etmenizi sağlayan yada düşmanınızı healleyen alanlar var ve wardda sizi casterın realmine görünür yapıyor farkında değilsiniz
artifact lore itemlerde öyle
şimdi solo minstrel olmaz mı ?olur ama nasıl olur gidersiniz bi rr5 olursunuz ve sos ve purge dışında timerlı ra almazsınız
ve karakterinizin eksik yanlarını kapatırsınız bu durumdada gene işiniz zor eğer 30/30 sanız çükü dmgınız çok düşük oluyor karşınızda size melee 500 dmg koyan adamlar olucak bu ayıcıklara karşı şans düşük kısaca söyliyceğim şu minstrel grup adamı olmya daha yatkındır fakat rr niz yüksek olur bir 5 i geçersiniz o zaman birşeyler başlayabilir ama gruplardaki gerekliliği ve gücü unutulamaz minstrelin bir kere hareket ederek mezz edebilir insta stuni ddleri var ayrica chain giyiyor öyle caster gibi 1 vuruşta inmiyor
benim minstrelim briton ama bana sorarsanız highlander daha uygun gibi saracen tavsiye etmem neden 800 hpm var benim dersiniz sonraayrıca thrust olursanızda ancak 2 style vurabilirsiniz çünkü ddleriniz end götürücek ki buda az buz değil bi %30 filan gidicek 2 dd atınca sizde 2 style yaptınızmı biter iş zaten slashe lvl 29 da anytime çok hoş bir style geliyor onu kaçırmak aptallık olur eski minstrel yok artık song+pet dolaşıp armsman capinda dmg verensonuç olarak minstrel biraz güçsüz bu aralar ama hala yüksek rrlerde iş görüyor oynamasıda zevkli yanlız tuş kombinasyonunu doğru ayarlıyamazsan oynıyamazsın:)[signature][hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

Cok tesekkürler gercekten verdiyiniz bilgiler icin... Fakat son bisey örenmek istiyorum...

Ben briton actim cünki cidden tipini beyeniyorum vede statlari baslangicta Charisma,Str ve Con a verdim 10 ar olarak.

Ve Str verdiyim icin Slash olucam zaten.. Fakat ben daha cok solo bi infil arkla takilicagim icin sanirim stelth i göz ardı edemem... ki oynamakta cok zevkli gördüyüm kadarıyla baya öldürüldüm bi anda karşıma çıkan infil arkadaslar tarafından :D

Bu arada Minstrel in direct damage büyüleri hakkinda bilgi alabilirmiyim ne denli etkili vede slash i sadece son vuruşlar icinmi kullanmaliyim yoksa direk slash la bi pvp kazanilabilirmi acaba ??
Sosyal ağlarda paylaş

stealth kullanmadan speed acip solo gezen yiginla minstrel gordum. :)
solo icin stealth sart degilki.stealth vermezsen belki zerglere kurban olursun(gerci stealth lore geldi artik stealthi olanlarda zerglere kurban ehe)ama hic degilse kilicinla vurdugunda adam gibi dmg vurursun. :)
bence ideal spec;
50instruments,rest slashdir(43filan oluyo galiba)[signature][hline]Absolut, 12 January 2004 19:05 tarihinde demiş ki:
Ben uzaylıya uzaylı demem o uzaylı bize merhaba demedikçe.
Forumun cop kokmasina karsiyim.
copyright Tum haklari saklidir ve thanatos'a aittir. ©

[Bu mesaj thanatos tarafından 03 February 2004 13:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

avrupada o patch geldi mi bilmiyorum ama lvl 50 ye bi DD koydular bizim burda :)
Damage i 5-10 artti ama lvl 34 tekine gore coook daha az resist aliyo[signature][hline]Kalima..........Minstrel of The Hun
Jenissary......Scout of The Hun
Orhan..........Cleric of The Hun
Gon.............Armsman of The Hun
www.the-huns.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kalima, 03 February 2004 17:54 tarihinde demiş ki:
avrupada o patch geldi mi bilmiyorum ama lvl 50 ye bi DD koydular bizim burda :)

Koyarlar tabii, zaten climb walls gibi abuk subuk bir is yaptilar minstrele, simdi de zaten 2 dd buyusu olan classin dd'lerinden birini yuksektsinler, super yani. (Yoksa yukseltmediler de direk ucuncuyu mu verdiler? Sasirmam.)

/reroll alb imo.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

baggio yuh diyorum başka bişi değil
minstrele bu kadar nerf gelmiş lvl 34 ddsini yükseltmişler çokmu
lvl 34 dü dd ayrıca sanki sadece minstrele gelmiş gibi konuşuyorsun barda ve skald a da verdiler[signature][hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

Bardda bir dd varken, minstrelde anlamsizca, birbirinden farki olmayan, iki ayri timerda iki dd var, birak biri de dusuk olsun istersen? Bir damage arttirimi yapilacaksa bard ve skalda yapilmali, esitlik adina minstrelinki de artacaksa kaldirsinlar bir tanesini o zaman.

Heraldda aradim, 66 67 ve pendragon notlarina baktim ama bulamadim bu dediginizle ilgili bisey, eger barda ikinci dd gelmeyip de dmg arttirimi yapildiysa hic oha falan degil yani.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica bard healliyor insta mezz yapıyor bufflıyor
minstrelde bunların hiçbiri yok komik olmayın minstrel bard ve skald düşünüldüğünde çok güçsüz kalıyor
ne skald gibi kafa göz 2h dalıp yardırıyor ortalığı
nese bard gibi grplarda heali mezzi buffı yapıyor
hani minstrel oynamış olsan ne kadar güçsüz olduğunu bilsen bunları demezsin bilgisizliğine bapışlıyorum ne diyim[signature][hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

Albionda mibcerlarin gruplara alinma sebebi sadece speed 5 bunun yanisira artilari var ama ne bardla ne skaldla karsilastiralabilir bard gibi insata mezz heal end song calamaz yada sklad gibi rr 9 infile 600 vuramaz lutfen biraz rvr bilgisi konussun buralarda[signature][hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L7
Coming soon 50 reaver
Sosyal ağlarda paylaş

Ama olay soloya gelirse mincer gayet adeletsiz bi char bunu kabul etmemek yalancılık olur yuksek rr mincerlar 3 hatta 4 kisiyi oludurebilecek duzeyde charlar oluyor
Ornek:
Alpha Male
Edelia Tank[signature][hline]Konhart 50.8 Necro
Mosqi 50 İnfil 4L7
Coming soon 50 reaver

[Bu mesaj Moss tarafından 04 February 2004 22:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...