Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XP driver yükleme sorunsalı

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

ya nedendir bilmiyorum bu xpnin aldığım yeni kartlara karşı bir allerjisi var.Bugün gittim kaliteli bi ses kartı aldım(Creative SB live 5.1).Driver installu sırasında anamı ağlattı. Normal install ediyor driverı fakat son aşamada."Yüklerken bir sorun oluştu. Verigeçersiz." diyor. Ben bunu önceden 4 kartta daha yaşadım. İşin ilginç yanı bu bilgisayardaki diğer işletim sisteminde gayet iyi çalışıyor kartlar.Bi fikriniz var mı ne yapılacağı hakkında?[signature][hline]Denize açıldım sevmeye sevilmeye
Anladım sevmek gibisi yok
Yağmura soyundum yavaş yavaş yağar diye
Damlalarda yüzmek gibisi yok

The person you have seen is going to suicide.Please remember him...
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Sana standart prosedürü önereceğim:

Ses kartının sürücüsünü eğer yanında gelen CD ROM'dan kuruyorsan o CD ROM'un bir yedeğini alıp yakıver. Böylece kendini rahatlamış hissedeceksin. Daha sonra, ses kartının üreticisi olacak o firmanın Internet Sitesi'ne git ve son, en güncel sürücüleri indiriver. Bu şekilde bir çalışma ihtimali vardır. Bunları küçük yazıyorum, eğer bu yolu denemişsen başkalarının gözüne çarpmasın :) [signature][hline]Berkin Bozdoğan
BYTE & PCPratik
Sosyal ağlarda paylaş

Var var. 5 yıldan yenisi var 5.1 ler için. Ama genelde CD'deki driver yada en fazla 1 üst versionu oluo. Adamlar o kadar aşmışki artık şap diye yapıolar :D Sonradan sadece küçük fixler çıkarıolar. Core aynı kalıo :D

Bu arada veri geçersiz belkide cdromdan okuyamıorum anlamına geliodur.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

nası? xp de yeni donannım bulundu diyo ileri falan diyorum.Ordan donanım cdsini gösteriyorum arkadaşa.Dosya falan kopyalıyor cdden.En son pencerede yukarda söylediğim hataları veriyor.[signature][hline]Denize açıldım sevmeye sevilmeye

Sosyal ağlarda paylaş

XP'nin böyle bir hastalığı var malesef. Normalde çok güzel birşeymiş gibi gözüküyor ama aslında son derece gereksiz birşey. Keşke kapatmanın bir yolunu bilsem o otomatik gelen ekranı.

Neyse, orada iptal demen gerek. İptal dedikten sonra cd'sinin otomatik çalışan programı var ordan kurabilirsin. En azından sb live 4.1'de böyleydi. Internetten indirmeni tavsiye etmem. Karışık biraz. Yok işte bunu kurmanız için şunları yapmanız gerekir, aksi halde şunu kurmalısınız. Onda da işte bunu kurmanız için şu şartlara uyuyor olmanız gerekir felan. Saçma sapan şeyler.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Sharky avatarından ve imzandan aldığım gazla sorayım. Arkadaş linux'a başladıda. Mandrake kurdu. Onda biraz alışayım sonra Red Hat'e geçicem dio.

Kitap okuyayım felan dedi. Sen kitap olarak bişi önerebilirmisin ? Yada böyle hakiki çaylaklar için bir site felan varmı ?[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 05 February 2004 00:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

www.linux.org.tr
www.fazlamesai.net

Kitap oneremem cunku hic Linux hakkinda bir kitap okumadim. Gereksiz buluyorum cogunlukla.. Zaten internet uzerinden her turlu dokumana ulasabiliyorsunuz.

Oneri; Slackware kurun.. Ozellikle Linux`u ogrenmek istiyorsunuz.

2. Oneri; o ya da bu sekilde RedHat ve Mandrake den uzak durun ( veya bu ikisi uzerinde kurulmus dagitimlardan, Orn: Gelecek )[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE
Unix/Linux Sys. Adm., Security Prov., Programmer, IT Depart. PM

Google Search : "Türkiyenin en iyi hosting firması"
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bakımdan soruorum, şimdi bende dedim ona internetten de dokuman bulabilirsin diye ama o da "internette olanlar hep bilenlerin anlayacağı tarzda" dedi. O yüzden soruyorum. Yani haklı da bir anlamda çünki windows bile olsa 4-5 yıl uraştıktan sonraki konuşma tarzını, kullandığın deyimleri felan yeni başlayan biri anlayamaz.

Ki düşün ben dos ortamında directory bilirdim. Windows ile bu folder oldu. Türkçe olarak da dizin ve klasör var. Şimdi türkçe anlatmak isterken dizin diorum bazende klasör. Bende şaşırıorum yani ne diim. Bana kalsa directory dicem çünkü ben dos kültürü almış bi adamım heheh. Aynı karışıklıklar eminim linux'ta da oluyordur :D

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 05 February 2004 00:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

O tur seyler Micro$oft `un urettigi seyler.. Unix turevlerinde Directory Directory dir :)

Elbetteki Linux ta da aksakliklar oluyor, ama gozunden bir sey kactiginda oluyor, bir mantigi oluyor..[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

-EE
Unix/Linux Sys. Adm., Security Prov., Programmer, IT Depart. PM

Google Search : "Türkiyenin en iyi hosting firması"
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar sinir katsayım bilmemkaçla çarpılmaya başladı. driverı cd den install ettim hala yeni donanım ekle sihirbazını açıyor bu deyyuz.aygıt yöneticisine bakıyorum hala yüklenmiş bir şey yok.bir tek işte playcenter falan yüklenmiş.bu eski onboard ses kartımdan olan birşey değildir herhalde.BIOS'tan kapattım onu çünkü.[signature][hline]Denize açıldım sevmeye sevilmeye

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm. Safe Mode'da açıp bir baksana Ses, Video bilmemne başlığına Aygıt Yöneticisinde.

Altında Ses kartı ile ilgili herşeyi sil. Codeclere dokunma.
Varsa Sb Live, Creative SB live, Yada işte Audigy, Gameport varsa sil. Wave le başlayan bişeye elleme o voice fax modemindir. Ayrıca program ekle kaldırda sound blaster ve creative sb live/audigy diye bişi varsa onuda kaldır.

Sonra normal olarak tekrar aç. Gelen yeni donanım ekleme sihirbazını reddet ve cd'sindeki program ile tekrar dene. Gene olmazsa başka bir fikrim yok malesef.[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 05 February 2004 00:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...