Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En iyi Twink hangi Class dır..

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

Herkez farklı açıdan bakıyor haklısınızda o lvl da bg ye giriyprsun bi warrior mongoose procladımı bittiniz ama bende sırf bu yüzden 1k gold + ench harcadım druidme. lvl kasmayı bıraktım bu adamlarla bütün gün kapışalım diye :)

Ama cidden diyorum druid twink olmak inanılmaz zevkli
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç twinkim olmadı ama bence twink mantığı sadece şu: Bir kere kastığın ve son halini verdiğin bir charla yılarca oynayabilme lüksü (tıpkı ultima online gibi). Oyunun tüm level yükseltmelerinden, eklenen itemlerden vs'den bağımsız olarak. 6 ay-1 yıl oynamasan bile tekrar girdiğinde aynen bıraktığın imbalıkta bulma lüksü.

Bence twink kasanlar bu duyguyu seviyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Zheld doğru demiş.

Düşüncesiz, lame birşey gibi geliyor bana. Sonuçta senin karşına çıkan adamın hiçbir şansı yok, levellamaktan sıkılan adam giirp BG yapayım diyemiyor, direk zehir oluyor oyunu. Hele twinklerin BG chatte bir havaları var, sanki bütün BG'yi satın almışlar. Bayrak alırlar, koymazlar, GY altlarında farm yaparlar vs vs.

Ayrıca level 70 olmadan pvp yapmak falan demeyin, twink yapmak için zaten bir tane 70'iniz olacak garanti. Akıl fikir, full S3 adamın yeşillerle gezen adama yaptığından çok daha fazlasıdır twinkin üstünlüğü. O yüzden hiç çarpıtmaya falan gerek yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

olay kiminle ve nasıl oynadığına bağlı sanırım. bizde senin anlattığın gibi ezik gearlıları öldürüp, graveyardı farmlamak ya da bg chatte hava atmak gibi şeyler hiçbir zaman olmadı.

ruin bg forumlarında 26 sayfayı geçtiği için kilitlenen lvl 49 bg treadimiz vardı mesela belki orayı okumak bi fikir verebilir insanların neden düşük level bglerde oynadığını anlamanız adına.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=166036960&sid=1&pageNo=1
(avatarlar 70 gösteriyo, update etmişler ^^ post edildiği tarihlerde biz hala 49 duk)
topic altında o bracketin müdavimi herkesin bg ler hakkında yorum yaptığı, birbirlerini tebrik edenlerin, birbirine tavsiye verenlerin, arkadaş olup, hatta bg de tanışıp farklı realmden olmalarına rağmen beraber çok eğlendiklerinden realm değiştiren insanların olduğu...

mesela horde tarafında oyunu babası ve karısıyla beraber oynayan bi arkadaşımız vardı, linkini verdiğim threadi başlatan Oretes. (babası Dweller, karısı Lydiah) twink yapanlar sadece "omg lol I oneshotted teh noobs!" diyen ufacık çocuklar değil.

ya da ilk sayfada gördüğünüz hakkar serverındaki Ellisa, Italyan bi kız (Hakkar zaten Italyan server gibi bişey) şuanda bizim serverda oynuyor, lvl 49 bglerdinde tanıştığı ve beraber uzun süre oynadığı horde grubunu çok sevdiği için. Transfer olurken adını Ellisae yapmak zorunda bile kaldı.

beraber bg yaparak tanıştığımız Mucklehugs ile halen aynı guilddeyiz ve düşündüğünün aksine bu onun ilk karakteri, başta gearı ne kadar kötü iseydi de, bizle oynamayı sevdiği için, ilk karakteri olasına rağmen enchantdı, grinding di, kendi parasıyla alabileceği en iyi gearı alıp bizle bg yaptı. ve oynamayı 49 bracketinde öğrendi diyebilirim.

aynı kişi şuanda Hyjal yapan guildimizin GM den sonra en yetkili kişisi ve raid lideri.

ve bu bracketten çıkıp lvl 70 e ulaşan tüm twinkler, şu anda hardcore olmasa da halen pvp yapmaktadır arena ve bglerde. ve nerdeyse hepimiz yeni twinkler rolladık sadece 49 da tekrar karşılaşabilmek için. çünkü lvl 70 olunca birbirini eskisi gibi görebilmek, karşılıklı oynamak mumkün olmuyo...

söylemeye çalıştığım şey, 49 olup iyi gearı olup bg yapmak, sadece ddüşük gearlı adamları kesmek ev ego tatmininden farklı bişey.

ayrıca twink i olan her zaman kazanacak diye bir kaide yok. low level bglerde bile kazanabilmek için takım oyunu gerekiyo, önüne gelen mage i one shot yapan twink rogue bayrağı ya da base i umursamıyosa, takımımda yeşil gearlı ve low level bir rogue u tercih ederim. lvl 70 bglerinde de aynı değil mi?

lvl 49 ile 70 bglerini bir diğer farkı ise, 70 de iken insanlar genelde honor/token/daily quest için giriyolar... 49 daykenise zaten alabileceğin herşeyi belli süre sonunda alıyosun ve vundan sonra her patch ile bir yenilik gelmiyo, daha çok honor/token kazanmak bi işine yaramıyo, bg ye giriyosan sadece oynamak ve zevk almak için giriyosun. leecherlara hiç rastlanmıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut "Madem lock'lar imba, herkes lock rollasın sorun kalmasın." gibi bir mantığı öne süren arkadaş değil misin? Zerre şaşmadım yani senden bunu duyduğuma, geçiyorum.

said:
ayrıca twink i olan her zaman kazanacak diye bir kaide yok.

Var. Ben level kasmaktan bayıp "Dur hele bir BG atayım." dediğimde sağdan soldan twinkler fırlayıp 1-2 shot çekiyorsa sorun vardır. 3 olsun 4 olsun. Kazanma şansın 0'sa niye dövüşüyorsun ki? Ayrıca madem twink olayının amacı level alan lowbie'leri doğrayıp "Nihoahoa nasıl çaktım." demek değilse nedir? Bu değildir diyorsun ama ne olduğunu söylemiyorsun.

Çok da bencil birşey ayrıca. Single player değil ki bu oyun. Haksız rekabet oluyor, diğer insanlara zehir ediyorsun oyunu. Bir kere denedim twink, ve harbiden de suyunu çıkararak denedim, üzüldüm kestiğim insanlara. Midem büzüldü öldürürken 3 gün sonra level atlattım.

Rica ederim çıkıp "Karşı taraf da twink oluyor rekabet oluyor." olayına girmeyin. Rekabet twink olmasa zaten olan birşey battlegroundlarda. PvP için eşit şartları sağlamak zengin bir lvl 70'in olmasına bakmamalı. Zorunda değil ki insanlar her BG'ye girdiklerinde zevksiz zevksiz koşturmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon ama nolifer olup tier6 set yapan var, manyak gibi areba barısı gösterip seti düzen varda twink neden olunca YOK oluyor. 2 yüzlülük bence bu. Adam kasmış o lvl için olabilecek en iyi itemları charına toplamış BGde adam kesiyor. Sen karşısına hazırlıksız çıkıyorsan ona ne? O senin derdin yani o alan adamın tarlası sense ektiği biçtiği hıyarsın yani alınacak gocunacak bişi yok. Nasıl senin arenada karşına senden düşük itemlı biri çıkma ihtimali varsa o twinkinde aynı şekilde karşısına her türlü char çıkma ihtimali var. Kısacası twinkleri sevin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani gerçekten hakaret etmemeye uğraşıyorum ama yazdığınız herşeyin mantığı o kadar çürük ki.

Twink yapmak kaç gold/zaman? Ve emek neresinde? PvE'de o gear'ı çekip şöyle böyle bir avantaj sağlamak için insanlar ömürlerini veriyor.

Arenada zaten hüner ön planda. Gerçekten söylediklerinizi mantığınız alıyor mu onu anlamıyorum. Adam haftalarca arenalarda sürünecek, AH'den 600'gye en kralından çakarsın twinkini. Aynı emek mi, ayrıca açılan avataj farkı aynı mı? Twink'i auto-attack'a versen yine kesemiyorsan oyunu bırak. Akıl fikir ffs.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Lock twink için 49 olman lazım :)

Twink keyiftir, stress alır, mutlu eder insanı.
Bu arada her türlü 19 twinki herhangi bir hunter biraz eli yatkınsa ağlata ağlata keser yani öyle twinkleri normaller kesemez diye bişi yok. Ayrıca daha öncede dedim; twink o alanın prensi, gelip geçenlerde prensin odasında ağırladığı prensesler :). Prenses servisten memnun kalmamış olabilir ama prensi unutmayacağı kesindir.
Sosyal ağlarda paylaş

uu back on business.

T6 kasıp, Full Arena kasıp itemleri döşeyenler ile, Twinkleri karşılaştırmak sarfedilen emek açısından enteresan olmuş tabi.

Full T6 veya S3 kasmak için belli bir efor sarfetmek lazım, standardın üzerinde olmak lazım, belli şeyleri başarmak lazım.

Twink olmak için, IGE'ye gidip 5 dakikanı harcaman lazım.

Aynı kefeye koymayın yani. Bok gibi gold harcayarak "ohlol stres atıyorum" mantığı da tabiki tartışma götürür.
Sosyal ağlarda paylaş

Para olduktan sonra harcamıcaksan ne işe yarıcak da diyebiliriz :) Sen enchanta kasarsın o parayla veya gidip 5kya mount alirsin ben gider 500gye twink kasarim.
Bende sevmezdim 19da BGye girip twinklerin ezip geçmesini ama sonuçta o alan twinkin mekanı yani sen misafirsin basıp gideceksin ilerleyeceksin, twink hep orda. Twink only BG olsa kesinlikle çok daha eğlenceli olurdu tabi ama yok o yüzden arada normaller eğer BGye giriyorsa gözede almış olmalı kesilmeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

twinklik oyun kuralları dahilinde yapılan birşey sonuçta, arkadaş da zaten hangi twink sınıf iyidir diye sormuş.

sadece twink karakterleri var diye hiç tanımadığınız insanları olmadıkları şekilde itham edip duruyosunuz gördüğüm kadarıyla.

eğer beğenmiyorsanız twink olmazsınız, düşük level bgleri dengesiz ve zevksiz buluyosanız oynamazsınız bu kadar basit.

gereksiz polemik yaratmanın alemi yok. lvl 40-49 bgsinzde denge aramak da saflık, sonuçta twink olunmasa bile düşük level birisinin lvli yüksek olanı 1 e 1 de kesmesi çok zor.

son olarak, bu sadece bi oyun ve içinde yapılabilecek onca şey var. beğenmiyorsanız siz de gidin zevk aldığınız şeyi yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...