Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"CTRL-ALT-DELETE"in mucidi emekli oldu

ShekiLChoCuq

Öne çıkan mesajlar

Tüm dünyadaki PC kullanıcıları tarafından en iyi bilinen komut olan ''Ctrl-Alt-Delete'' kodunu yazan bilgisayar mühendisi David Bradley, emekliye ayrıldı.

IBM firmasında 28.5 yıl çalıştıktan sonra bugün emekli olan 55 yaşındaki Bradley, bu en çok bilinen ve bilgisayarı yeniden başlatmak için başka bir tuşa basmaya gerek bırakmayan komutu yazmak için sadece 5 dakikasını harcamıştı.

1975'de IBM'de çalışmaya başlayan Bradley, 1980'de IBM PC'yi yaratan 12 mühendisten birisi olarak görev yaptı. ''Bunun sonradan böyle kültürel bir ikon haline geleceğini hiç düşünmemiştim'' diyen Bradley, aslında başka birçok komut yazdığını, ancak bununla ünlü
olduğunu belirtti.

IBM PC'nin 20. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in de bulunduğu bir panelde Bradley, komutla ilgili olarak, ''Ben yazmış olabilirim, ancak Bill bunu meşhur etti'' diyerek bir espri yapmış, ancak Gates buna hiç gülmemişti.

Ctrl-Alt-Delete kombinasyonu, Microsoft'un Windows işletim sistemi başarısız olduğunda da kullanılıyor.

Bradley, emekli olduktan sonra North Carolina Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine devam edecek.[signature][hline]my..
(icq) - (site) - (e-mail)
Sosyal ağlarda paylaş

At a 20-year celebration for the IBM PC, Bradley was on a panel with Microsoft founder Bill Gates and other tech icons. The discussion turned to the keys.

"I may have invented it, but Bill made it famous," Bradley said.

Gates didn't laugh. The key combination also is used when software, such as Microsoft's Windows operating system, fails.

eheheheh[signature][hline]-->Four String Magic<--
[buraya cok karizmatik bi imza girin]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ShekiLChoCuq, 02 February 2004 23:03 tarihinde demiş ki:
''Ben yazmış olabilirim, ancak Bill bunu meşhur etti''

+1598139480913748137904[signature][hline]Trust hurts, betrayel kills...
İn the Name of God, impure souls of The Living Dead shall be Banished into eternal Damnation. Amen.

Aket-Atum, 18 August 2003 16:54 tarihinde demiş ki:
ayrıca benim adım thomas disease bana komaz
Bonus 18 August 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
İleriki levıllarda summon maganda, summon yeniçeri gibi büyülerde geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aquila, 02 February 2004 23:34 tarihinde demiş ki:
said:
ShekiLChoCuq, 02 February 2004 23:03 tarihinde demiş ki:

IBM PC'nin 20. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in de bulunduğu bir panelde Bradley, komutla ilgili olarak, ''Ben yazmış olabilirim, ancak Bill bunu meşhur etti'' diyerek bir espri yapmış, ancak Gates buna hiç gülmemişti.

Ctrl-Alt-Delete kombinasyonu, Microsoft'un Windows işletim sistemi başarısız olduğunda da kullanılıyor.

Bunu yazan adam nerden biliyo şaka yaptığını zaten en baştan sallayan o bence hehe[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

belkı ctrl-alt-delete olmasa bılgısayarda kılıtlenmeyecektı veya baktılar ctrl-alt-delete var bı ıse yarasın dıye bılgısayarı kılıtlenebılır yaptılar.. cok onemlı noktalar bunlar[signature][hline]|apache the taksimetre|
have no fear,vlad is here! -vlad
allah allah deyip geçer genç osman..

Fiuuuuvvvv taksimetreeeleer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...